Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

14 minutes ago, Blues said:

Nu-mi pare foarte rau, mi-am dorit ca si alte echipe sa castige campionatul, prea mereu a fost Franta, Germania, Spania, Italia... e timpul pentru ceva nou. 

Au mai fost...Cehoslovacia, Olanda, Danemarca, Grecia, Portugalia...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, alexandru_al3c a spus:

Exact omul la care nu ma asteptam, ala a ratat. 

In aceste penalty-uri ratarea este aproape 100% ... unde sint portarii celebri al secolului trecut??? 

Sa incep cu Raducanu, Duckadam, insa Lev Yashin din Rusia era Starul cel mai stralucitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ar fi, may the best team win. And let it be Belgia!  :biggrin:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom vedea, pana acum au fost destule surprize. Eu sunt foarte fericita ca ma pot bucura de un campionat amanat cu un an. Ieri, la meciul cu Olanda, am iesit cu prietenii sa-l vedem la terasa - a fost prima zi fara restrictii, cand s-a putut face asta. S-a pus un potop care a distrus umbrelele si ne-a facut fleasca pana la piele. Am acoperit cu trupurile noastre televizorul pana am ajuns cu el in bar. Initial nu mergea si, pana cand seful i-a gasit defectul, ne-am uitat pe telefoane. Am primit vin fiert din partea casei, sa ne incalzim, si in final, chiar daca Olanda a venit acasa, tot am fost bucurosi ca ne-am putut reuni iar la o bere si un campionat.  

Ceea ce inainte ni se parea atat de normal, de banal, ieri a parut ca un privilegiu - sa privesti un meci de fotbal cu prietenii, woow. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici in State e foarte greu de discutat in ultima vreme de sport ca imediat esti aruncat afara din discutie care nu tine cu o anumita echipa, nu conteaza sportul.   Ca sint romani, unguri sau americani, mexicani se comporta ca niste idioti cand ajunge la sport.    Asta a fost una din motivele ca nu mai accept pe nimeni in casa care sint suporteri inraiti si la cine in casa zilele de sport/meci inseamna religie.   Se machiaza, se imbraca in culoarea echipei preferate chiar si in casa, iar la telefon doar de sport vrea sa vorbeasca.   Am patit si cu maniacii care n-au ce cauta la mine doar sa manance si cand am o intrebare ma trateaza ca pe hotii de cai ca e Zi de Meci" au incercat sa revina dar n-am nevoie de scuze de nici un fel.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu înțeleg ca în fotbal nu e loc de superstiții, dar să-l lași pe Mbappe sa tragă ultimul penalty, după ce evoluția lui la întreg Euro a fost zero (goluri) plus o mie de încercări ratate la acest meci, dacă nici asta nu mai prevestea ca va rata.... :biggrin:

Oricum, frumos. Oare asa vor arata toate meciurile de acum inainte?! :bb:

 

P. S:am găsit opțiunea aia unde poți sa ignori un utilizator, ahahah:w00t:

Editat de Saddeea
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 43 minute, Saddeea a spus:

P. S:am găsit opțiunea aia unde poți sa ignori un utilizator, ahahah:w00t:

Deja te-ai maturizat daca ai gasit acest loc fermecat, sper, si ma intreb cum te simti dupa asta???  Intrebi pe cineva in privat sau eu nici nu stiu cum arata activitatea forumistului cand altcineva-l citeaza ???

Si din pacate asa vor fi toate meciurile de acum incolo, poate si mai dramatice dar pana se pariaza pe goluri si jucatori, nu se va schimba mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×