Sari la conținut
Forum Roportal
buratinox

Terapie neconventionala in tratarea cancerului - metastazelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru tratarea cancerului se pot folosi produse cu flavonoide ( Flavin 7) , germeni de griu , PVG (ganoderma lucidum) cine face citostatice Cytoflavin-ul si altele , despre aceste produse se poate citi pe www.plantshop.ro.

Dar fratilor, cel mai eficient lucru este PREVENTIA, un lucru care nu este promovat de medicii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum a mers cu B17? sunt tare curioasa de acest tratament, am auzit numai lucruri bune.

Sanatate va urez!

 

Buna ziua/seara tuturor si multa santate,

 

Am cautat in ultimii ani destul de multe informatii despre aceasta boala care la inceput mi se parea o condamnare la moarte. Tatal meu a fost diagnosticat cu metastaze osoase cu punct de plecare necunoscut initial. De cativa ani traieste cu aceasta boala si simt ca s-a impacat cu ea. Nu e usor dar calitatea vietii lui este mult peste asteptarile noastre. Are activitate fizica si e activ , glumeste si mananca foarte bine. A fost un soc initial dar important e ca nimeni din familie sa nu inceteze sa lupte. A urmat tratamentul medicinei alopate : chirurgie ,chemoterapie, radioterapie. Am luat tratamente naturiste - regim alimentar , ceai de coada calului , samburi de caise si in ultimii 2-3 ani ISCADOR injectabil. Iscador este un citostatic si imunostimulator natural pe baza de extract de vasc. Puteti gasi numeroase informatii pe internet despre acest medicament. Este folosit alaturi de tratamentele clasice pentru tratare cancerului sau imbunatatirea calitatii vietii bolnavilor de cancer. Foarte importanta este credinta si speranta.

Va doresc tuturor multa sanatate si putere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inspirata cura. :D Mai e bun dar,periculos daca se greseste doza,spanzul.

Cauta pilule ori tinctura deja dozata.

Atentie mare la doza :) e toxic!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit!!!

 

Slava Domnului ca dupa 6 luni suntem bine. markerii au fost 0,8, deci sangele curat, cap-gat nici o tumora, organele curate, ficatul ca la 15 ani, dupa gama GT facuta pentru depistarea metastazelor.

 

vreau sa repet ca , dupa "lupte seculare" sotul meu bea cu sfintenie sucul de sfecla rosie+morcov+mar zilnic(are deja luni de zile), proaspat stors, ceaiul de napraznic , 3 cani/ zi, 2-3 capsule de gheara-matzei, alimentatia spre vegetariana, 30 fiole Amigdalina i.v.

 

la control mai mergem in 8 iulie. pana atunci perseveram cu cele de mai sus(mai putin B17) si am introdus de vreo saptamana jumatate ceaiul de urzica.

 

insist sa faca si putina miscare . va doresc tuturor multa sanatate si putere sa treceti peste toate greutatile.

 

nu uitati ca Cineva acolo sus va iubeste.

 

PS: Bagherra, d-l Gelu este f.bine, mi-a transmis de 1 martie un martisor virtual. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo,raga! :wub: Ma bucur sincer si nespus pentru voi.

Dzeu sa va ajute sa va vindecati. :P

Mergi inainte cu ceaiul de urzica.Vei vedea ca face minuni.Adauga si "reishi"...

Dnul Gelu,ma bucur nespus ca e bine,ai tin pumnii! :P

:cheer: Dnul Gelu: :scare:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine v-am gasit!!!

 

Slava Domnului ca dupa 6 luni suntem bine. markerii au fost 0,8, deci sangele curat, cap-gat nici o tumora, organele curate, ficatul ca la 15 ani, dupa gama GT facuta pentru depistarea metastazelor.

 

vreau sa repet ca , dupa "lupte seculare" sotul meu bea cu sfintenie sucul de sfecla rosie+morcov+mar zilnic(are deja luni de zile), proaspat stors, ceaiul de napraznic , 3 cani/ zi, 2-3 capsule de gheara-matzei, alimentatia spre vegetariana, 30 fiole Amigdalina i.v.

 

la control mai mergem in 8 iulie. pana atunci perseveram cu cele de mai sus(mai putin B17) si am introdus de vreo saptamana jumatate ceaiul de urzica.

 

insist sa faca si putina miscare . va doresc tuturor multa sanatate si putere sa treceti peste toate greutatile.

 

nu uitati ca Cineva acolo sus va iubeste.

 

PS: Bagherra, d-l Gelu este f.bine, mi-a transmis de 1 martie un martisor virtual. :ok:

 

 

Buna ziua,

 

Sunt noua pe acest forum,

am mare nevoie sa stiu ce tratamente au dat rezultate in cancerul gastric fara metastaze, T2n2mo,este vb de o ruda f apropiata, are doar 42 de ani, deja a fost operat la fundeni,i s-a facut rezectie subtotala, luni incepe chimioterapia.

Stie cineva daca vit b17 a dat rezultate , este indicata in aceasta forma de cancer ?Dragi forumisti, ati auzit de aparatul de chimiohipertermie de la spitalul din Constanta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt noua pe forum...si nu sunt sigur cum functioneaza.

Am vazut mesajul despre medicamentul Reishi...este prima oara cand aud de el dar m-ar interesa de unde il cumparati si cum si daca se poate folosi in paralel cu chimoterapia.Prietenul meu a fost diagnosticat cu o tumoare metastazica si a inceput tratamentul cu chimoterapie de o luna.

Astept raspunsul dumneavoastra

Multa sanatate va doresc

 

 

 

 

Va salut pe toti.

 

Am sa va spun ce iau eu , am primit un medicament Reishi original din Elvetia nu contrafacute si de 2 ani doctori imi spun ca ma refac miraculos, nu sint chiar scumpe cam 30 euro ma costa pe luna dar fac minuni , va arat descrierea medicamentului si daca aveti intrebari screti-mi pe adresa mea karmiina@yahoo.com

Descriere

Reishi este o ciupercă miraculoasă, extrem de rară, cunoscută de mii de ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×