Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai e ceva de spus.Nu are prieteni,el nu iese niciunde cu vreun prieten sau coleg la un suc ,o bere etc.Nu bea alcool absolut deloc,nici la evenimente,nu bea,nu fumeaza.Este un tip ce vorbeste doar cu ai lui si colegii de munca.Este apropiat de mama lui ,de sora lui si nepotelul.Eu eram pentru el si pe post de prieten si iubita.Chiar ii ziceam sa iese cu un prieten ceva la un suc si a zis ca el nu obisnuieste asta si nu are prieteni,doar colegi cu care vb la munca.Viata lui era la serviciu,intalniri cu mine,vizita pe la sora lui,mergea la tara la ai lui cand era liber ,unde ma mai duceam si eu cand puteam .In rest el nu are prieteni cum au alti barbati care mai ies a o bere,un suc etc.

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Gabriela1978 a spus:

Mai e ceva de spus.Nu are prieteni,el nu iese niciunde cu vreun prieten sau coleg la un suc ,o bere etc.Nu bea alcool absolut deloc,nici la evenimente,nu bea,nu fumeaza.Este un tip ce vorbeste doar cu ai lui si colegii de munca.Este apropiat de mama lui ,de sora lui si nepotelul.Eu eram pentru el si pe post de prieten si iubita.Chiar ii ziceam sa iese cu un prieten ceva la un suc si a zis ca el nu obisnuieste asta si nu are prieteni,doar colegi cu care vb la munca.Viata lui era la serviciu,intalniri cu mine,vizita pe la sora lui,mergea la tara la ai lui cand era liber ,unde ma mai duceam si eu cand puteam .In rest el nu are prieteni cum au alti barbati care mai ies a o bere,un suc etc.

Aferim, Doamne! Zici ca-i vreun adept al vreunei secte, de are un "regim" si un program atat de "fix'!

Eu nu cred ca-i chiar asa si mai cred ca ceva nu-i chiar "coshar"... si eu nu mai vreau sa mai comentez altceva!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este stilul lui de viata.Zice probabil ca asa nu cheltuie bani,daca iese cu prieteni cheltuie.Probabil de cat sa iese cu un prieten,desi nu are,mai bine sta pe un site s vb cu femei.

Tocmai asta mi s-a parut un pic ciudat ,ca nu are un prieten cu care sa vorbeasca,cum au alti barbati.In fine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca dai prea mare importanta detaliilor nesemnificative si astfel pierzi din vedere esenta.

Nu este important daca are sau nu prieteni si nu iese la o bere. Probabil te intriga asta deoarece tu ai foarte multi prieteni, dar daca avea o multime de prieteni si se vedea cu ei saptaminal ai fi spus ca te ignora.

Nu este important ca nu bea si ca nu fumeaza. Cei care beau ocazional sau cei care fumeaza nu sint oameni mai buni sau mai rai decit cei care nu fac aceste lucruri. Nici eu nu fumez si beau destul de rar. Asta ma face vreun ciudat? Poate doar in ochii femeilor care au iesit numai cu barbati care fumau tigara de la tigara si in fiecare seara erau cu sticla-n mina.

Un aspect asupra caruia m-as apleca mai serios este faptul ca ai spus ca este econom cu banii. Este vorba de economie, de zgircenie sau mai mult decit atit?

Oricum, tot ceea ce ai spus pina acum imi dovedeste faptul ca erati foarte imcompatibili si ca tu nu ai o imagine clara asupra barbatului pe care il doresti linga tine si tot ceea ce admirai in trecut privesti acum ca pe un defect.

  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot acest "rau" prezent, ar trebui sa duca la ceva bun in viitor. Sa evaluezi relatia in care ai stat 3 ani, sa realizezi incompatibilitatea dintre voi, sa intelegi mai bine ce fel de barbat ti s-ar potrivi, sa te impaci cu tine si sa mergi inainte...Din orice experienta invatam ceva, important este sa folosim invatamintele.

Iti va lua ceva timp, 3 ani nu se duc usor, dar "bomba" cu care ati incheiat relatia te va ajuta sa-ti revii mai repede. Asa ca poate a fost mai bine ceea ce ai facut, nu te invinovati...bucura-te ca ai o noua sansa de la viata.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Gaslight said:

Parerea mea este ca dai prea mare importanta detaliilor nesemnificative si astfel pierzi din vedere esenta.

Nu este important daca are sau nu prieteni si nu iese la o bere. Probabil te intriga asta deoarece tu ai foarte multi prieteni, dar daca avea o multime de prieteni si se vedea cu ei saptaminal ai fi spus ca te ignora.

Nu este important ca nu bea si ca nu fumeaza. Cei care beau ocazional sau cei care fumeaza nu sint oameni mai buni sau mai rai decit cei care nu fac aceste lucruri. Nici eu nu fumez si beau destul de rar. Asta ma face vreun ciudat? Poate doar in ochii femeilor care au iesit numai cu barbati care fumau tigara de la tigara si in fiecare seara erau cu sticla-n mina.

Un aspect asupra caruia m-as apleca mai serios este faptul ca ai spus ca este econom cu banii. Este vorba de economie, de zgircenie sau mai mult decit atit?

Oricum, tot ceea ce ai spus pina acum imi dovedeste faptul ca erati foarte imcompatibili si ca tu nu ai o imagine clara asupra barbatului pe care il doresti linga tine si tot ceea ce admirai in trecut privesti acum ca pe un defect.

Nu am zis ca daca nu bea sau nu fumeaza ar fi o calitate sau un defect,a fost asa ca niste detalii despre el .Este mai degraba zgarcit,chiar si mama lui ii zicea ca este zgarcit la si la lucruri marunte fara o valoare semnificativa.Eu de obicei cand mergeam la el,ii duceam diverse tipuri de mancare pe care ori o comandam la un restaurant ori gatita de mine cand aveam timp,prajituri faine etc iar el ma certa ca de ce cheltui banii ,sa nu-i mai duc nimic,dar daca era dupa el nu mancam nimic.Eu faceam asta cu drag,pentru ca il intelesesem ca ii e greu cu banii.Numai ca acum ma gandesc ce grija avam eu de el sa nu cheltuie si cine stie ce eforturi va incepe sa faca pentru a se vedea cu altele,desi la cat l-am vazut eu de zgarcit va cauta tot pe cineva care nu necesita cheltuieli,dar cam greu ,am prietene cu bani multi ce doresc tot tipi cu bani .In fine...Una peste alta ,pe mine nu ma deranjase nici asta,ma deranjase doar ipocrizia,minciuna,ascunsul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Gaslight said:

Parerea mea este ca dai prea mare importanta detaliilor nesemnificative si astfel pierzi din vedere esenta.

Nu este important daca are sau nu prieteni si nu iese la o bere. Probabil te intriga asta deoarece tu ai foarte multi prieteni, dar daca avea o multime de prieteni si se vedea cu ei saptaminal ai fi spus ca te ignora.

Nu este important ca nu bea si ca nu fumeaza. Cei care beau ocazional sau cei care fumeaza nu sint oameni mai buni sau mai rai decit cei care nu fac aceste lucruri. Nici eu nu fumez si beau destul de rar. Asta ma face vreun ciudat? Poate doar in ochii femeilor care au iesit numai cu barbati care fumau tigara de la tigara si in fiecare seara erau cu sticla-n mina.

Un aspect asupra caruia m-as apleca mai serios este faptul ca ai spus ca este econom cu banii. Este vorba de economie, de zgircenie sau mai mult decit atit?

Oricum, tot ceea ce ai spus pina acum imi dovedeste faptul ca erati foarte imcompatibili si ca tu nu ai o imagine clara asupra barbatului pe care il doresti linga tine si tot ceea ce admirai in trecut privesti acum ca pe un defect.

Referitor tot la `econom` cred ca daca ne mutam impreuna incepea sa ma certe daca imi cumparam haine,parfumuri etc chiar daca erau din banii mei.De multe ori se mira ca dau o anume suma pe un articol vestimentar.Totusi imi facea cadouri de ziua mea,Craciun,Paste ,dar asta pentru ca ma vedea pe mine ca ii fac lui.Era si orgolios pentru nu zice eu ca i-am dat mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Este mai degraba zgarcit,chiar si mama lui ii zicea ca este zgarcit la si la lucruri marunte fara o valoare semnificativa.

Asta intr-adevar este o problema. In general oameni nu sint zgirciti pentru ca nu ar avea (desi sint si astfel de cazuri) ci pentru ca pentru ei banii sau obiectele materiale inseamna putere, ori a renunta la acestea inseamna a renunta la putere. Indiferent cit de multi bani ar avea, astfel de oameni se bucura enorm daca reusesc sa smulga o suma de bani oricit de mica de la tine, si este o tragedie daca i-a pacalit vinzatorul si le-a dat restul gresit.

Cu alte cuvinte, nu neaparat saracia ii face pe oameni zgirciti, ci dorinta de putere, dorinta de a controla totul.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Gaslight said:

Asta intr-adevar este o problema. In general oameni nu sint zgirciti pentru ca nu ar avea (desi sint si astfel de cazuri) ci pentru ca pentru ei banii sau obiectele materiale inseamna putere, ori a renunta la acestea inseamna a renunta la putere. Indiferent cit de multi bani ar avea, astfel de oameni se bucura enorm daca reusesc sa smulga o suma de bani oricit de mica de la tine, si este o tragedie daca i-a pacalit vinzatorul si le-a dat restul gresit.

Cu alte cuvinte, nu neaparat saracia ii face pe oameni zgirciti, ci dorinta de putere, dorinta de a controla totul.

Da.Pe mine ma uimea cat de mult se controla la bani si se abtinea de la multe lucruri ,de la care eu nu puteam.Deseori o vedeam ca o calitate si imi doream sa fiu ca el ,sa nu mai arunc banii aiurea.Este genul dornic de functie,putere.Unde lucreaza acum (lucreaza in politie)are o functie de conducere ,nu foarte mare,insa e dornic sa evolueze,e mandru de el in sensul asta,ii plac lucrurile materiale,e foarte atasat de casa de lucrurile pe care si le-a luat in casa .Spre exemplu i s-a defectat o lustra in dormitor si nu si-a luat lustra cateva luni bune ,pana nu a strans bani sa-si ia o lustra de buna calitate si destul de scumpa,eu una nu as fi aruncat banii pe asa ceva,pentru el conteaza casa si lucrurile din casa f mult,nu arunca bani pe haine,plimbari ,nici nu are ,dar nici daca ar avea nu cred ca ar cheltui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×