Sari la conținut
Forum Roportal
gabifiliz

gabifiliz

Postări Recomandate

Nu sunteti cicalitoare si va raspund cu drag!

Viremia mi-a iesit 305000 mii. D-na eu sunt la dr. Miftode de la spitalul Sf.Parascheva Iasi.

D-na nimeni si nimic nu-mi garanteaza vindecarea in urma interferonului, insa cu siguranta fara el nu am nici cea mai mica sansa sa ma vindec.

Uneori si soarta omului mai are rolul ei, insa eu incerc si lupt cat pot. Fiul dvs trebuie sa faca la fel, e tanar si trebuie sa lupte pentru sanatatea lui.

Tratamentul nu e usor, insa are rezultate la unii oameni, daca mie nu-mi e dat sa ma vindece, atunci nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea si sa lupt mai departe.

D-na imbarbatati-va fiul si determinati-l sa lupte pt a face interferon.

Eu am luat doar hepatoprotectoare pana acum.

Fara interferon virusul nu sta cuminte, ci se inmulteste considerabil.

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna gabifiliz!

Fac parte dintre cei care au facut trat. lui Mircea Ciuhrii timp de 6 luni de zile si viremia mi s-a dublat in aceasta perioada. Starea generala mi s-a imbunatatit dar acest tratament nu distruge virusul. De 3 luni fac trat. cu interferon si in curand voi afla daca am raspuns sau nu la el.

Daca in rest sta bine cu sanatatea, fiul tau are doua avantaje majore: este tanar si probabil, nu are de mult timp virusul. Deci are mult mai multe sanse sa raspunda la trat. cu interferon. Oricum trebuie sa faca biopsia pt a i se aproba tratamentul si atunci veti afla si starea in care se gaseste ficatul. Biopsia nu este asa rea precum suna, mai mult sperietura.

VX-950 nu a aparut inca pe piata, este in faza de testare. Singurul trat. alopat existent este interferon+ribavirina. Nu este usor, dar are sanse sa raspunda la el.

Incercati sa nu va panicati si sa luati cea mai buna decizie. Multa bafta! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gabifiliz,

eu fac parte din cei care au terminat tratamentul cu interf+ribavirina si am raspuns bine,acum am analiza nedetectabil.

Am plecat de la o viremie de 782000.

De altefel procentul de raspuns bun la tratament cu interferon, parerea mea este ca depaseste 50%.

Totul este sa fie facut asa cum trebuie.

Fiul tau trebuie sa faca acest tratament pentru ca este tanar si numai asa se poate vindeca complet.

Restul, de terapii naturiste nu reusesc sa omoare acest virus, care este foarte distructiv, si foarte rezistent.

Trebuie sa nu mai pierdeti timpul si sa depuneti dosarul la CASA de asigurari. Luati legatura cu un medic internist hepatolog.

Doamne ajuta si sa ajungeti cat mai repede pe drumul cel bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gabifiliz,

 

Trebuie neaparat sa-i dai o sansa fiului tau care este tanar si paote suporta mult mai usor acest tratament. Cu toate ca eu fac parte din non-respondenti la tratamentul cu interferon, consider ca aceasta este singura solutie pe care trebuie sa o aplici si cat mai repede.

 

Mai intai de toate trebuie sa mergi la un dr. virusolog, sa i se faca analizele noi si apoi punctia ! D

upa care trbuie sa faceti dosarul care trebuie depus la CAS - Casa de Asigurari de Sanatate cu rezultatul punctiei si copiile analizelor. Spune-ne de unde esti pentru a te putea indruma in vreun fel !

 

Multa sanatate si grabeste-te ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gabi,

 

nu cred ca este dreptul tau sa decizi ce fel de tratament are sa urmeze fiul tau. El nu are o parere?...De altfel povestile despre reactiile adverse sunt f. diferite. Mie mia mers f. bine, nu am avut aproape deloc. Asa ca lasa trat. naturiste si treceti cat mai repede pe cel care da rezultate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 45 de ani, am plecat de la o viremie de 3.770.000 ui/ml, dupa 3 luni de interferon mi-a iesit nedetectabil, acum am facut a 26a injectie, iar efectele secundare nu sunt de nesuportat. In tot acest timp am facut servici si m-am ocupat de casa aproape ca si inainte. Este pacat sa nu urmeze si fiul tau acest tratament, mai ales ca cei tineri au sanse mult mai mari de vindecare si suporta f. usor tratamentul. Parerea mea este sa nu mai pierdeti timpul si sa urmati procedura de depunere a dosarului ptr. interferon.

In toata aceasta situatie exista si o parte buna si anume ca fiului tau i s-a descoperit boala. Si daca tot a descoperit-o , trebuie sa o si trateze !

Sanatate si sa va lumineze Dumnezeu calea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din bucuresti,si deja i-am facut analizele acum 1 saptamana,si medicul de la Sp.Cantacuzino,a recomandat punctia si interferonul.multumesc si multa sanatate ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga Gabifiliz,

Au trecut peste 8 luni de cand am terminat tratamentul cu interferon si am rezultatul : nedetectabil. Nedetectabil l-am avut deja dupa 2.5 luni de la inceputul tratamentului.

Tratamentul nu este floare la ureche , dar avand in vedere scopul urmarit, trebuie facut neaparat, pentru ca deocamdata alta varianta care sa omoare virusul nu exista. Daca Doamne fereste ar trebui l-as lua de la capat. Nu as sta pe ganduri. Cum de altfel nu am stat de la inceput sa ma gandesc ca ar fi o alta varianta.

Variantele trebuie lasate dupa tratamentul cu interferon.

Acest tratament orice s-ar spune il poate suporta orice om, care are dorinta de a trai, iar tinerii cu atat mai mult, plus ca il suporta mult mai usor decat cei mai in varsta.

Un medic hepatolog trebuie sa existe in orice clinica care are sectia de :interne.

Dar nu ne-ai spus din ce localitate esti?, eventual te putem indruma mai bine.

Va doresc multa sanatate si curaj, caci numai asa o sa faceti ceea ce trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×