Sari la conținut
Forum Roportal
Lxn

Poliția politică și torționarismul în prezent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

În general, cine nu a fost în război nu ştie cum este războiul, şi totuşi crede că ştie.  Dar,  nu, dacă eşti un om obişnuit, n-ai cum să ştii. 

Sau,  cine nu a fost în Mafie, poate crede că mafioții mai folosesc pistoale, chit că media este plină de aluzii la noile arme, chiar şi în România şi chiar de mai mulți ani.

În prezent, ce multe training, coaching, personal development au apărut ca iarba sau ciupercile după ploaie! Nu este ştiință cât, probabil, contracte pentru hive-minds. Cu toată logistica aferentă, mai mult distructivă. Nu este charisma, ci, probabil, psihotronică. 

Nu vă aşteptați să primiți aceste informații dacă nu aveți slujba (militară), jurământul mafiot sau masonic potrivit, sau norocul de prieteni care să te vrea "mare". 

Cei ce le dau "prostimii" moca sunt pedepsiți. Sau poate este parte din agenda mondială, ca încălzirea să devină, treptat, globală.

Eu mă gândesc: nu prea ai cum să avansezi şi repede şi discret cu agenda de control mental global,  totalitar (impus de la cea mai fragedă vârstă). Se apasă acum accelerația ca să fie sărit un prag,  cel către o lume cu toate creierele conectate permanent la (şi comandate de) computer,  ce rulează programele stăpânilor, o lume mult...  diferită. Sunt sigur că multora le este frică sau silă de aşa ceva, la fel ca şi mie. Cum ar putea aşa o lume să funcționeze,  fără tiranie şi toate nenorocirile ei? 

Din nou: nu este chiar o problemă extrem de gravă că se ştie tot ce este în minte, ci este extrem de grav că se scrie sau chiar şterge conținutul minții. Niciun proces fiziologic sau psihologic al vreunui om nu scapă oberkommandului, ci controlul poate fi în orice moment preluat forțat din exterior, de la distanță, trecut către computer, fără ca omul să aibă nevoie de vreun cip pentru asta.  Acest tele-control poate fi perfect mascat şi desfăşurat oriunde, de la distanță.  Ce poate fi mai grav decât să nu poți măcar să ştii ce se întâmplă! Apoi cum mai ai parte vreodată de libertate sau dreptate? Chestia că suntem puțini cei afectați este temporară sau iluzorie. Computerele de control mental din prezent şi antenele lor pot să controleze miliarde. 

Mai rămâne să speri în mila sau justiția celor de la butoane. Câtă vreme?

Editat de Lxn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Lxn said:

În general, cine nu a fost în război nu ştie cum este războiul, şi totuşi crede că ştie.  Dar,  nu, dacă eşti un om obişnuit, n-ai cum să ştii. 

Sau,  cine nu a fost în Mafie, poate crede că mafioții mai folosesc pistoale, chit că media este plină de aluzii la noile arme, chiar şi în România şi chiar de mai mulți ani.

În prezent, ce multe training, coaching, personal development au apărut ca iarba sau ciupercile după ploaie! Nu este ştiință cât, probabil, contracte pentru hive-minds. Cu toată logistica aferentă, mai mult distructivă. Nu este charisma, ci, probabil, psihotronică. 

Nu vă aşteptați să primiți aceste informații dacă nu aveți slujba (militară), jurământul mafiot sau masonic potrivit, sau norocul de prieteni care să te vrea "mare". 

Cei ce le dau "prostimii" moca sunt pedepsiți. Sau poate este parte din agenda mondială, ca încălzirea să devină, treptat, globală.

Eu mă gândesc: nu prea ai cum să avansezi şi repede şi discret cu agenda de control mental global,  totalitar (impus de la cea mai fragedă vârstă). Se apasă acum accelerația ca să fie sărit un prag,  cel către o lume cu toate creierele conectate permanent la (şi comandate de) computer,  ce rulează programele stăpânilor, o lume mult...  diferită. Sunt sigur că multora le este frică sau silă de aşa ceva, la fel ca şi mie. Cum ar putea aşa o lume să funcționeze,  fără tiranie şi toate nenorocirile ei? 

Din nou: nu este chiar o problemă extrem de gravă că se ştie tot ce este în minte, ci este extrem de grav că se scrie sau chiar şterge conținutul minții. Niciun proces fiziologic sau psihologic al vreunui om nu scapă oberkommandului, ci controlul poate fi în orice moment preluat forțat din exterior, de la distanță, trecut către computer, fără ca omul să aibă nevoie de vreun cip pentru asta.  Acest tele-control poate fi perfect mascat şi desfăşurat oriunde, de la distanță.  Ce poate fi mai grav decât să nu poți măcar să ştii ce se întâmplă! Apoi cum mai ai parte vreodată de libertate sau dreptate? Chestia că suntem puțini cei afectați este temporară sau iluzorie. Computerele de control mental din prezent şi antenele lor pot să controleze miliarde. 

Mai rămâne să speri în mila sau justiția celor de la butoane. Câtă vreme?

Frate Lxn, fii și tu oleacă mai optimist! Că, iote, de câte ori te citim, cădem în deznădejde și ne vine să ne aruncăm, așa, de pe pod :sad:.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aş fi fost optimist, dar, când am constatat încălcarea drepturilor omului, am raționat că nu se mai poate face nimic altceva decât schimbat regimul. 

Peste acest raționament este şi tortura permanentă care nu permite, în plan emoțional, întoarcerea la acel optimism: "hai că poate merge aşa". Un optimism care,  oricum, pentru o rațiune onestă,  nu putea fi altceva decât imprudență cu privire la evoluții de gravitate maximă. 

Deci, nu doar că eram datori să fim preventivi cu aceste tehnologii "dumnezeieşti", adică să le punem sub un control cât mai larg, ca să nu degenereze societatea într-o tiranie greu de dovedit. Dar, optimişti fiind noi, societatea chiar a degenerat!  şi acum, hai să încercăm un fel de pilula de după. De după cât timp? 

Acordând celor de la butoane prezumpția de bune-intenții, am ajuns în zona injustiției,  devoluției, risipei. Încă un pas în această direcție este o nouă generație despre care nu putem şti "ce are în cap", iar aceea poate lăsa cale liberă tiraniei. 

Lucrul care este, în sfârşit, umilitor pentru firea umană, este că, în această...  luptă a umanității pentru supraviețuire, emoțiile umane naturale nu mai sunt suficiente: sunt şi direct falsificabile dar sunt şi natural înclinate la optimism exagerat cu privire la pericole dintr-o categorie specială, nouă,  artificială: sunt probleme prea mari ca să avem un răspuns optimist. În acest caz, răspunsul instinctual corect lipseşte în om. 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/6/2018 at 2:27 PM, LuciaD said:

Esti din Pitesti?

Pe-aproape (deşi cam toată Muntenia este coruptă mai mult sau mai puțin) - ei vor să fie cei mai răi dintre toți - în continuare. Găsiți tot pe acolo un caz ceva mai evident, de sclavie clasică, care a putut fi rezolvat doar de DIICOT, după nişte ani. 

Dar vreau să înțelegeți că România este condamnabilă pentru sclavie ca țară, ca şi Germania nazistă. Sigur, ca și la Nurnberg, vor fi condamnați doar câțiva. Dar, până atunci, să nu ziceți că "ce vină are poporul", fie el pe pod sau nu.

 

Doar cine suferă este un procuror corect,  complet. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Lxn said:

Eu aş fi fost optimist, dar, când am constatat încălcarea drepturilor omului, am raționat că nu se mai poate face nimic altceva decât schimbat regimul. 

 

De acord că e bine de schimbat regimul. Ai încercat cu iaurt și gem de prune?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Lxn said:

În general, cine nu a fost în război nu ştie cum este războiul, şi totuşi crede că ştie.  Dar,  nu, dacă eşti un om obişnuit, n-ai cum să ştii. 

 

Dar tu, ca om obișnuit ce ești, ai fost în război? Sigur că n-ai fost, dar totuși crezi că știi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Vriies said:

De acord că e bine de schimbat regimul. Ai încercat cu iaurt și gem de prune?

Nu, este vorba de regimul sau sistemul de guvernare a țării,  pe care nu îl controlăm deloc şi nici nu ne apără. 

 

Nu ştiu ce se poate afla de la veterani, ei sunt jurați secretului şi sunt, oricum, sub PTSD permanent (bruiați anti-scanare), deci nu transpiră nimic. 

 

Altfel, cu "experimentele Piteşti" sunt eliminați disidenți (cum sunt cei care întreabă ce dreq a crezut guv. american că face la 9/11 sau la Waco, de a crezut că n-o să se revolte poporul).  Drept motive sunt sugerate vreo două "explicații" cam penibile, de acceptat în funcție de gust: ori că victimele au încălcat un jurământ, ori că sunt purificați în foc viitori agenți secreți, unii care vor putea să ascundă informații (adică,  să nu se gândească la ele) indiferent de tortură. 

A doua explicație pare cool, dar şi dacă ar fi produşi, după ceva multilări, nişte agenți aşa performanți, mă gândesc că ar fi periculos: aceştia pot înşela chiar Justiția, care este, totuşi, ultimul sprijin al poporului.

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Lxn said:

Nu, este vorba de regimul sau sistemul de guvernare a țării,  pe care nu îl controlăm deloc şi nici nu ne apără. 

 

Nu ştiu ce se poate afla de la veterani, ei sunt jurați secretului şi sunt, oricum, sub PTSD permanent (bruiați anti-scanare), deci nu transpiră nimic. 

 

 

Acest regim sau sistem de guvernare este ales și susținut, din nefericire, de o parte a contemporanilor noștri. Altă parte sau segment important al populației, printr-un jemanfișim elementar și penibil, nu se deranjază nici măcar ca o dată la patru ani să meargă la vot și în felul ăsta acceptă în mod tacit situația. Așa că despre ce vorbim?

 

Vrei să spui că tu ești „veteran” și „jurat secretului”?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt eu, ci aşa îmi explic tăcerea altora. 

Situația este exact atât de gravă cum am descris-o. Lumea asta nu are nimic din ce îmi doream. Nici nu mi-a lăsat impresia că va supraviețui, calculele mele arată invers. Atunci, ce să gândesc, că n-avea rost să mă nasc? Să mint că am constatat altceva? Să mă dau martor al inutilității mele şi a altora? Cât va schimba asta?  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Lxn a spus:

 

Situația este exact atât de gravă cum am descris-o. Lumea asta nu are nimic din ce îmi doream. Nici nu mi-a lăsat impresia că va supraviețui, calculele mele arată invers. Atunci, ce să gândesc, că n-avea rost să mă nasc? Să mint că am constatat altceva? Să mă dau martor al inutilității mele şi a altora? 

Nici chiar asa! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×