Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Gaslight a spus:

Toamna se numara boboci :o:

Ceea ce acum consideri un happy end s-ar putea dovedi o alegere total neinspirata.

Un prim pas pentru un happy end ar fi sa ai o relatie cu un barbat care te respecta si care te considera o prioritate in viata lui.

Am fost foarte norocoasa si nu exagerez daca spun ca, din fericire, am avut parte de relatii doar cu astfel de barbati. M-am gandit de foarte multe ori ca poate tocmai asta e si frustrarea mea, ca sunt prea obisnuita sa fiu pe primul loc in viata barbatilor de langa mine si ca involuntar ma indrept catre cel care nu imi ofera chiar totul.

Nu, nu "mi s-a urat cu binele", dar pur si simplu de ceva timp ma gandesc doar la P...si nu pot inceta sa nu ii compar pe ceilalti cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca multumire pentru raspunsurile voastre si pentru ca ati avut rabdare sa cititi povestea mea, va las aici o melodie care mie imi place mult si care, zic eu, se si potriveste cu topicul. Enjoy!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain! Multumim!

Editat de ♫ Blues ♬
Sters citat inutil + clip. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai aceasta este problema. In general sintem atrasi de oameni pe care nu-i intelegem si nu-i putem controla. De ceilalti te-ai plictisit repede deoarece nu reprezentau o enigma sau o provocare pentru tine, pe cind pe P nu prea stii de unde sa-l apuci, ajungind poate sa devina o mica obsesie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Gaslight a spus:

Tocmai aceasta este problema. In general sintem atrasi de oameni pe care nu-i intelegem si nu-i putem controla. De ceilalti te-ai plictisit repede deoarece nu reprezentau o enigma sau o provocare pentru tine, pe cind pe P nu prea stii de unde sa-l apuci, ajungind poate sa devina o mica obsesie.

Cu siguranta e o mica obsesie...daca m-am apucat sa recitesc cartile daruite de el, doar pentru ca imi aduc aminte de acea perioada din viata noastra. 

Simt ca e o iubire...neterminata, neconsumata, ca mai era ceva acolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Amalia2018 a spus:

pur si simplu de ceva timp ma gandesc doar la P...si nu pot inceta sa nu ii compar pe ceilalti cu el.

Nu ii mai compara. :smile:

Oarecum recent, vorbesc de acum vreo doi ani, m-am trezit cu niste nostalgii si treburi neterminate cu primul meu iubit. Si tine cont ca eu sunt baba batrana si maritata, nu tinerica, singurica si frumusica. 

So, l-am cautat ca sa ne incheiem socotelille; pentru ca relatia noastra ramasese oarecum in aer. L-am gasit, am vorbit, l-am iertat, m-a scarbit si plictisit, adio. 

Avem tendinta sa dam oamenilor calitati pe care nu le au, poate nici nu le-au avut niciodata, cine stie? Parerea mea este ca ar trebui sa-l cauti, numai asa vei putea incheia acest capitol. Sau poate abia va incepe. :tongue:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita de aceste amintitri si priveste spre viitor.  Nimic mai rau sa-i aduci aminte ca existi, cand el te-ar intreba cu ce te poate ajuta ca pentru el nu prea erai important.

Peste un pic de timp cand te mai maturizezi, o sa-ti dai seama ca nici nu este material de un story in toate acele zile ... care in copilarie pareau feerice!!!

 

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, ♫ Blues ♬ a spus:

Nu ii mai compara. :smile:

Oarecum recent, vorbesc de acum vreo doi ani, m-am trezit cu niste nostalgii si treburi neterminate cu primul meu iubit. Si tine cont ca eu sunt baba batrana si maritata, nu tinerica, singurica si frumusica. 

So, l-am cautat ca sa ne incheiem socotelille; pentru ca relatia noastra ramasese oarecum in aer. L-am gasit, am vorbit, l-am iertat, m-a scarbit si plictisit, adio. 

Avem tendinta sa dam oamenilor calitati pe care nu le au, poate nici nu le-au avut niciodata, cine stie? Parerea mea este ca ar trebui sa-l cauti, numai asa vei putea incheia acest capitol. Sau poate abia va incepe. :tongue:

Ai mare dreptate...probabil ca nici nu il cunosc atat de bine cum cred eu.

Multumesc mult pentru sfat! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Uita de aceste amintitri si priveste spre viitor.  Nimic mai rau sa-i aduci aminte ca existi, cand el te-ar intreba cu ce te poate ajuta ca pentru el nu prea erai important.

Peste un pic de timp cand te mai maturizezi, o sa-ti dai seama ca nici nu este material de un story in toate acele zile ... care in copilarie pareau feerice!!!

 

  

Cu siguranta cand peste ani voi privi inapoi, mi se va parea banal. Totusi, pana una alta, ramane un element de referinta in viata mea sentimentala, indiferent de ce alta relatie am avut.

Iti multumesc pentru sfat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai nevoie de referente din trecut ... sa nu faci greseli in viata.   Fiecare barbat vei cunoste va fi altfel si n-ai cum sa le gonesti ca nu se identifica cu primul sau al 2-lea!!!  

Sa nici nu le povestesti nimic din viata ta anterioara ca nu se merita!!!   O femeie are secrete mereu, o sa duci mult mai bine in viata decat sa clarifici la tot pasul diferite 

situatii la care te-ai referit vreodata.   Cred ca mai ai de citit multe romane sa compari era si femeia, si ce era important de-a lungul secolelor intr-o relatie.   

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×