Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Vreau sa fiu frumoasa, inteligenta si bogata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Vriies a spus:

Credeam că numa' mama și mătușile mele se uită la filmele turcești. Și prin extenso, un segment de populație să zicem de vârsta a treia. Dar, na, se pare că m-am înșelat.

pai la seriale nu ma uit decat ocazional, cand stau cu mama si se uita ea. ce nu ai priceput?

apoi, in ceea ce priveste filmele, mie intotdeauna mi-a placut sa caut comori autentice in filmele din toate culturile.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

pai la seriale nu ma uit decat ocazional, cand stau cu mama si se uita ea. ce nu ai priceput?

 

Păi nu mă refeream la tine și la mama ta. Mă refeream doar la mama mea și la mătușile mele. Ce nu ai priceput? Mi-am exprimat și eu o judecată de valoare vizavi de filmele turcești pe care le consider, comparativ cu istoria cinematografiei, a fi undeva pe o scară inferioară. Asta e părerea mea. Nu e voie? Bine măh, discutați voi. Că n-aveți nevoie și de alte păreri. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai na, tu mereu urmaresti si faci numai lucruri de rara intelectualitate?

chiar a explicat de ce se uita la ele. te faci ca nu intelegi.

zi mai bine la ce filme te uiti tu si de ce :)

sa vedem ce avem si noi de comentat.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca va certati, va pun o poza cu mine de dati imediat shut-down la computer sau telefoane. Va dau cosmaruri celor suparaciosi. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Stu' said:

Pai na, tu mereu urmaresti si faci numai lucruri de rara intelectualitate?

chiar a explicat de ce se uita la ele. te faci ca nu intelegi.

zi mai bine la ce filme te uiti tu si de ce :)

sa vedem ce avem si noi de comentat.

Ete, na! Fac și io lucrurile pe care le pot face, întocmai ca și tine. 

Cred că tu nu înțelegi și pui problema greșit. De fapt o pui sub forma unei fronde. Poi, ea a explicat de ce se uită la ele și io am zis de ce nu mă uit la ele. N-am zis că acuz pe cineva pentru faptul că-i plac filmele turcești. Mie nu-mi plac și cu asta basta. Nu cred că oamenii civilizați s-ar beregăți din cauza asta.

Mă uit la foarte multe filme, mai puțin filmele turcești și indiene. 

Câteva din multele filme care mi-au plăcut: 

- Odisee spațială 2001 (2001: A Space Odyssey). Probabil cel mai bun film al lui Kubrick.

- Pe aripile vântului. Excelentă ecranizare după romanul lui Margaret Mitchell.

- Giulietta degli spiriti. Felini a fost un maestru. 

- Pulp fiction. Tarantino face filme la care te uiți cu gura căscată. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Maeve. said:

Daca va certati, va pun o poza cu mine de dati imediat shut-down la computer sau telefoane. Va dau cosmaruri celor suparaciosi. 

N-am nici cea mai mică intenție să mă cert. Mi-am dat și io cu părerea. Nu-mi plac filmele turcești și indiene. Dar asta nu înseamnă că aș avea ceva împotriva celor care le vizionează.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

N-am nici cea mai mică intenție să mă cert. Mi-am dat și io cu părerea. Nu-mi plac filmele turcești și indiene. Dar asta nu înseamnă că aș avea ceva împotriva celor care le vizionează.

Bine. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

Credeam că numa' mama și mătușile mele se uită la filmele turcești. Și prin extenso, un segment de populație să zicem de vârsta a treia. Dar, na, se pare că m-am înșelat.

Si filmele sint categorisite pe varste mai nou???   Cei de varsta a 3-a nu se pot uita la ceva sexy material sa nu faca atac de cord ... cred ca de aia nu ruleaza filme straine in State decat la cinematografe unde merg 3 persoane sa vada un film francez la pret redus ca pret mare a platit pentru floricele.  Nici filme indiene decat se vand CD-uri in magazinele cu profil din India, in Houston am vazut reclamate cu litere cat casa, in Arizona situatia e alta, se gasesc pe Amazon cine vrea.          

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

 Mie nu-mi plac și cu asta basta.   Mă uit la foarte multe filme, mai puțin filmele turcești și indiene. 

Nici mie cele indiene ca turcesti n-am vazut inca ... dar pe langa acestea nu-mi plac nici cow-boy-urile sau filmele politiste, sau cele unde se canta in loc sa vorbeasca, uresc pe Jerry Lewis comicul,  marfa braziliana cu niste tigance mereu la inaintare, ca in filmele din India aproape, culmea ca nici englezestii nu-mi sint digerabili, cu tronurile si urzelile lor si nimic din filmele lor istorice nu-mi plac!!!    Nici acele filme fantastice noi unde se transforma in orice oricine nu pot suferi .... intra unu in gura rechinului cu un avion mic si iese prin dos in yacht ...     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa punem in lista celor mai bune filme Pulp Fiction?

Na, credeam ca am trecut la un nivel superior, dar m-am inselat.

Si cam asa, draga Vri, nici eu nu ma cert. Doar subliniez ca modul in care ai sarit in discutie nu a fost unul chiar elegant sau insesizabil pentru oamenii, cum zici tu, civilizati. 

Dar na, eu chiar nu m-am suparat, dar voi stiti ca nici din gura nu tac.

Which reminds me ca sunt unii oameni pe lume care stiu sa taca. Si cum. 

Buna dimineata voua! Cu praline sa fie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×