Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Invitatie la dialog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Indiferent de subiect se ajunge aproape la acelas rezultat din diferite motive.  Ura sub toate formele se exprima daca cineva pare prea mult pentru anumiti forumisti, dar si in viata reala la fel se intampla.   Ca e vorba de religie sau politica, opiniile in majoritate sint dominate de influentele religioase la care sint aderati fiecare, sau la clubul social care are reguli stricte de a fi membru, si omul cazut in capcana nu mai poate sa fie indulgent cu nimeni.  Secta Scientology impune asa de multe abateri de la o viata normala dupa legi, ca nu stiu de ce nu se pune in ilegalitate.  Ei se recomanda a fi cei mai buni dintre pamanteni!!!   

 

DIALOGUL SE TRANSFORMA-N URAGAN foarte repede din cauza parerilor care sint variate si multi nu admit ca n-au dreptate sau ca si parerea altora conteaza.  

 

Daca un forumist nu este placut de mai multi si intr-un topic se exprima, repede escaleaza discutia si se arunca lucruri private doar in semn de dominare al topicului si al persoanei.  Solutii la problema sint mai putine ca nimeni nu poate re-educa pe civeva sa se potriveasca unei anumite tip de viata, nu sintem cretati in serie, de asta.

 

Ar trebui fiecare forumist sa respecte teritoriul privat al celuilalt fara a numi ceva pe celalat sau a incerca sa domine prin cuvinte umilitoare. 

 

Si a nu se uita ca nu sintem cu toti egali.   Unii vor avea mereu mai multe privilegii pe tot parcursul dialogului.   

 

Cred ca plictisesc pe toata lumea si nu stiu daca si altii se simt nu prea bine din cauza asta.   Ca se inchide un topic din aceste motive, nu stiu daca ajuta ca la ocazia urmatoare pe un alt topic unde are inca loc dezbaterea, se va continua discutia. Unii nu se abtin in mod voit si cer scuze care nu prea se aude bine si au trecut de primejdie.

 

Nu arat cu degetul pe nimeni, consider ca sint majori si constienti de ceea ce scriu, cum se exprima.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluzie: dialogul civilizat cu tine e imposibil.

Serios? Sa iti reimprospatez memoria ca vad ca ai amnezie temporara. Uite aici discutii intelectuale. V-as ruga frumos pe astia care va credeti normali la cap sa va dati si o nota pentru raspunsurile voastre, luati in calcul si faptul ca ati facut offtopic, datorita faptului ca ati gresit topicul.

 

https://www.roportal.ro/discutii/topic/69628-cum-te-aperi-de-raul-si-vrajile-trimise-dupa-tine/page-5

 

 

 Asta ati facut voi. Asa fara sa va jignesc fara nimic, ati sarit toti pe mine rand pe rand de parca v-as fi furat butelia. De ce va raspund acum asa? Pentru ca voi ati ales modalitatea de a conversa cu mine in felul asta de la bun inceput iar eu m-am adaptat dupa cerintele fiecaruia. Apoi a venit blues si a inchis topicul. Datorita voluntariatului tau de a-ti arata prostia. Acum va intreb eu pe voi, astea sunt raspunsuri de om normal la cap? Degeaba visezi sa fii administrator. Nu ti se potriveste tie a fi administrator. Tu de ce crezi ca m-au lasat administratorii sa va raspund asa? Pentru ca voi ati inceput. De ce crezi ca nu m-au sanctionat? Pentru ca au vrut sa va ierte pe voi, ca nah, aveti vechime pe aici si bla bla. Daca era sa incep eu sa vorbesc asa cu voi cu siguranta ma sanctiona din prima. Dar daca ati inceput voi atunci au acceptat sa va raspund. De ce? Pentru ca asa e corect. Eh daca tu erai in pozitia de administrator, nu mai aveai aceeasi corectitudine. Tu nu stii ce e aia. Deci nu mai visa atata, pune-ti pofta in cui. Acum citeste si reciteste si intreaba-te singur de ce ati vorbit asa cu mine de la inceput. Dovada ca voi nu sunteti normali la cap. Daca erai tu administrator eu dispaream? Dar cum ramane cu nesimtirea voastra din mesajele de mai sus ?

Indiferent de subiect se ajunge aproape la acelas rezultat din diferite motive.  Ura sub toate formele se exprima daca cineva pare prea mult pentru anumiti forumisti, dar si in viata reala la fel se intampla.

Un exemplu bun e asta.  

The Unknown

Orhidee

Scris 21 May 2017 - 12:55 PM

Nu dau un faque pe tine si bisericile care te prostesc,  cum se zice la cine si ce insa abtine-te sa ma compari cu nimeni ca eu n-am glume cu tine, am vorbit cu alti forumisti daca n-ai observat.   Comparatii din alea la sectantii tai sa imparti!!!

da' cine vorbeste de moarte aici? eu nu.

 

nu e forum de discutii? de ce sa ignor discutia? 

 

asta cu desteptul n-am înteles-o exact, adica ma faci prost?

ma rog, treaba ta, dar n-o s-o las fara raspuns.

..

 

primul cearceaf de rahat marca Kosty arata asa:

 

 

" Faptul ca copii sunt indreptati pe calea cea dreapta, nu inteleg de ce ti se pare tie incorect. Copii de mici daca sunt invatati de bune, vor face bine, daca sunt invatati de rele vor face rele. Exemple sunt o gramada printre care si homosexualii... ia spune tu, ti se pare corect ca tu sa iti faci de cap pe strada si copilul meu sa vada asa ceva? Asa ceva ce este interzis de Dumnezeu, chiar daca tu poate nu crezi in Dumnezeu si cu siguranta nu crezi din moment ce ai ajuns asa...daca crezi in Dumnezeu imi cer scuze, poti sa ma contrazici daca vrei. Nu asta e ideea, ideea e ca sunt multe lucruri grave in lume printre care cea mai grava e homosexualitatea iar tu te-ai gasit sa comentezi impotriva gradinitei ca scrie ca e ortodoxa? Tocmai tu? Vezi ce spune Sfantul Ioan Gura de Aur? Ca ne-ati facut de rusine mai necinstit decat dobitoacele. Pai are dreptate, nu numai ca este Sfant, dar putem sa ne dam si noi seama, dobitoacele nu se sexeaza intre ele ca fiind mascul cu mascul. Drept urmare, ele stiu mai bine ce si cum sta treaba naturii...deci dobitoacele au ceva neuroni... sentimente? O dati la intoarse cu sentimente ca le aveti pentru alti masculi... pai nu este interzis a avea sentimente... poti sa il iubesti ca pe fratele tau, ca pe copilul tau, ca pe un prieten, ca pe cine vrei tu, dar nu va conectati la USB! Daca e asa, e clar ca ceva e bai acolo, bai mare. Va asteapta focurile iadului, dar e treaba voastra...numai ca voi vreti sa ii trageti si pe altii in jos cu voi, faceti manifestatii in public sa imprastiati boala mai departe..de parca nu este destula infectie in lume. Apropo, vezi ce se intampla cand copii au proprile opinii si nu e nimeni langa ei? Devin GAY. Nu mai stiu care este USB-ul mama si care este USB-ul tata...ca nu au de unde."

 

..

 

 

pai asta-i mesaj de om normal,

asta-i dialog?

 

 

nu, nu e.

 

cât timp tipul asta zburda liber prin topicul ala, se gaseste si medicamentul. aspirina. piramidonul.

 

eu sunt piramidonul lui Kosty.

Acum nu te mai poate face nimeni prost.

 

Te deranjeaza daca spun ca esti gay?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar te comporti ca o curva sectant din care am intalnit cu sutele pe aici, unde locuiesc.   Era mai important sa zici titlul topicului ca datele pe cate le-ai subliniat sint acolo in vazut tuturor.  Daca aveai ganduri omenesti cinstite, citai forumul si pasajul cu revenire la ce m-a dus sa ma adresez asa, si cum am putea corecta, insa tu pui doar gaz pe foc mai departe.  

 

Credeai ca n-ai meritat acele vorbe???   Nu stiu la ce topic am scris si nu le caut, ca sa discutam sau re-discutam, nu improscarea cu noroi de care dati dovada cu toti.

 

Nu mi-e frica de tine sa ma exprim, desi tu asta urmaresti, educatia din secta care te impinge.   Intimidarea este una din virtutiile tale.  Acu baga-te pe forum si scoate tot ce nu-i in linie cu credinta ta si rumega-l pana rezisti.   Si tot raman la decizia mea ca nu dau un faque pe tine cu toate conceptiile si formele de jignire prin termeni religiosi exprimat.    

 

Am si eu orgoliul meu personal, opinia despre biserici, religii si limita cand nu accept!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar te comporti ca o curva  

 

Am si eu orgoliul meu personal, opinia despre biserici, religii si limita cand nu accept!!! 

Iar vorbesti ca una din cauza orgoliului. Era o vorba, doua mame se certau si fata uneia o tragea pe mamica de maneca zicand:

-Mama, mama, spune-i ca-i grasa, pana nu iti spune ea. :yes:

Dar nu asta e ideea, poti sa fi cum vrei si sa crezi ce vrei dar nu te lua cu mine in gura si-mi vorbesti urat, ma respecti, te respect. Nu ma respecti, nici eu. Si atunci Faque ceva pe orgoliu' tau. Ca sa ma intelegi.

Orgoliul iti intuneca mintea. Daca ai si tu amnezie. Adu-ti aminte. https://www.roportal.ro/discutii/topic/69628-cum-te-aperi-de-raul-si-vrajile-trimise-dupa-tine/page-9

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care parte din acest topic NU ati inteles-o? 

 

va invit sa discutam aici. Cu bune, rele si, mai ales, fara jigniri - nu este un topic pentru platit polite. 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Te deranjeaza daca spun ca esti gay?

 

da' de ce ma-ntrebi, mai kosty, despre orientarea mea sexuala,

ai ceva gânduri necurate?

 

nu ti-e frica de arhanghelu ca te buseste când ti-e lumea mai draga? 

 

 

ce relevanta are aici o discutie de pe alt topic? iar esti off.

tot cu prostul obicei de copy/paste ai ramas si aici.

 Pentru ca voi ati inceput. 

 

da, kosty.

 

tu doar te aperi de dracu'. preventiv.

 Dovada ca voi nu sunteti normali la cap. 

 

îhî.

qed.

 Apoi a venit blues si a inchis topicul. Datorita voluntariatului tau de a-ti arata prostia. 

 

Asa scria Blues acolo?

N-am citit asta, îmi arati pasajul sau e inventia ta defecta?

 Dar cum ramane cu nesimtirea voastra din mesajele de mai sus ?

 

 

într-un târziu chiar va trebui sa te pleznesc peste bot, altfel vad ca nu merge cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
într-un târziu chiar va trebui sa te pleznesc peste bot, altfel vad ca nu merge cu tine.

Intr-un tarziu chiar va trebui sa-i faci asta exact cui ti-a pus lingura in mana, pana la cel mai mic detaliu.

da' de ce ma-ntrebi, mai kosty, despre orientarea mea sexuala

Ai zis ca nu sunt normal ca am facut afirmatiile alea in legatura cu gay si vad ca esti de partea lor, ceea ce rezulta ca nu te-ai supara daca ma adresez la tine cum ca esti gay, deoarece nu este nimic rau pentru tine. De ce te-ai supara?

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai zis ca nu sunt normal ca am facut afirmatiile alea in legatura cu gay si vad ca esti de partea lor, ceea ce rezulta ca nu te-ai supara daca ma adresez la tine cum ca esti gay, deoarece nu este nimic rau pentru tine. De ce te-ai supara?

 

pai nu e vorba, mai, de suparare.

ci de indiscretie, daca stii cu ce se manânca.

daca eu nu fac afirmatii despre orientarea mea sexuala, de ce ai face tu, hm?

 

pe mine de exemplu nu ma intereseaza cu câti draci te futi tu în somn, pastrez distanta la astfel de închipuri si Scene sado-maso,

de ce nu poti pastra si tu o distanta decenta?

 

îti zic eu: nu esti în stare.

poate esti gelos ca ti se pot f*te dracii prin straini si ramâi fara, poate ai vise erotice cu coarne, who knows, 

chiar nu vreau sa aflu amanunte din patu-ti.

vezi? nu prea suntem la fel, din partea ai toata libertatea sexuala pe care ti-o doresti.

f*te-te linistit, cu alte cuvinte.

no Problem.

Intr-un tarziu chiar va trebui sa-i faci asta exact cui ti-a pus lingura in mana, pana la cel mai mic detaliu.

 

 

la cine te fereri mai exact? vorbesti cumva de mama mea?

 Apoi a venit blues si a inchis topicul. Datorita voluntariatului tau de a-ti arata prostia. 

 

unde spuneai ca scrie chestia asta?

daca nu scrie niciunde esti un mincinos ordinar, sper ca ti-e clar.

 

e al doilea link pe care-l postezi aici,

fara legatura cu discutia în cauza.

 

deci esti si spam. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe mine de exemplu nu ma intereseaza cu câti draci te futi tu în somn, pastrez distanta la astfel de închipuri si Scene sado-maso,

poate esti gelos ca ti se pot f*te dracii prin straini si ramâi fara, poate ai vise erotice cu coarne, who knows, 

f*te-te linistit, cu alte cuvinte.

no Problem.

 

la cine te fereri mai exact? vorbesti cumva de mama mea?

 

unde spuneai ca scrie chestia asta?

daca nu scrie niciunde esti un mincinos ordinar, sper ca ti-e clar.

Daca nu incepeai tu cu jignirile, nu inchidea topicul.

 

Mai exact ma refer ca iti lipsesc cei 7 ani de acasa. Nu stiu cine ti-a purtat de grija sau sa inteleg ca ai evadat pe vremea aceea de acasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai exact ma refer ca iti lipsesc cei 7 ani de acasa. Nu stiu cine ti-a purtat de grija sau sa inteleg ca ai evadat pe vremea aceea de acasa...

 

numai despre familii n-am mai vorbit.

 

well, cred cai pierdut meciul.

 

daca zbor eu de-aici, zbori si tu.

mie-mi convine,

ramâne forumul fara cearceafuri ultrascârboase si murdare de la tine, o sa fie din nou atmosfera respirabila.

 

te-am luat cu mine-n groapa, ca sa zic asa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×