Sari la conținut
Forum Roportal
pisi2013

de ce am stat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce cacat de relevanta are? 

 

 

Sufleteste ma refer ... in fine

 

Sincer mi-ar face mare placere sa il faca cumva sa se inscrie pe forum si el.

Oricum ea acum si-a facut cont poate il convinge si pe el sa intre aici si sa ascultam si versiunea lui.

 

...parerea mea

Stiu foarte bine ce e un narcisist/psihopat, doar am pierdut 4 ani langa unul. Pana si psihologul l-a catalogat asa, nu direct.

Editat de Fluturel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu nu e momentul scuza-ma, dar de unde ai scos-o? NUMAI pe ea tre sa se concentreze.

 

In prima faza nu, dar aceasta este opinia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Repeta-ti lucrul asta zilnic, in fiecare ora: acum e momentul, m-am rupt de el definitiv. Si cauta ajutor psihologic, scrie tot ce simti, cere ajutor.

Editat de -olivia-
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca e greu, ca stiu ca trebuie intrerupta orice legatura cu el, schimbat nr, blocat etc. E al naibii de greu tot.

 

De ce, te-ai intrebat asa, la rece, de ce e asa de greu? Ce te face sa te intorci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai stat?

Din iubire.

 

Il iubesti pe nenoricit, asta e. Insa nu te nenorocesti doar pe tine stand langa el, cat ii intretii si lui boala.

Poate tu ai crezut ca iubindu-l il vei ,,salva'' si il vei face un om mai bun. Il vei motiva sa lupte cu slabiciunile, viciile si inclinatia spre agresivitate.

 

Ghinion. Nu esti in stare. Accepta asta si retrage-te. Este singurul si cel mai bun lucru pe care il poti face.

Asa vei fi cu adevarat puternica si ai cele mai mari sanse sa primeasca mesajul ca ,,asa CHIAR nu se poate trai cu el''. Nu e garantat, dar e posibil ca acest soc sa il faca sa ceara ajutor specializat. Cu putin noroc, poate in 20 de ani va fi alt om.

 

Tu insa o sa ai familia ta pana atunci si il vei privi in urma ca pe un biet amarat viciat, pe care odata l-ai iubit.

 

Caci cel mai probabil el ca avea in realitate : 2 divorturi, datorii, dantura stricata, copii din flori, cazier sau ,posibil, cativa ani de inchisoare.

 

Si tu ai demonstrat deja ca nu poti sa il schimbi. Asa ca ori ajungi tu una din fostele neveste secatuite de viata si cu cearcane pana in calcai, care sa il dea in judecata pentru pensia de crestere copii, or vei fi o femeie libera si plina de viata, demult indepartata de un ratat ca el.

 

 

Ca mergi sau nu la psiholog, decizia de a renunta la el iti apartine. Asta nu o poate face nimeni in locul tau.

E timpul sa cresti si, daca iti doresti vreodata copii, sa incepi sa fii responsabila pentru ei inca de acum.

Editat de Stu'
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Oricum ea acum si-a facut cont poate il convinge si pe el sa intre aici si sa ascultam si versiunea lui.

 

 

Da, o sa vina sa spuna ca de fapt astea erau jocurile lor erotice, ca ei ii place sa fie pocnita si bagata in spital, o excita.

 

Sau ca.. ea minte?  Sau ca merita batuta, ca fusese obraznica?

 

Cam care ar putea fi versiunea lui in cazul asta? Serios acum.

Amarena, ai fost vreodata intr-o relatia abuziva? Te rog sa-mi raspunzi scurt prin DA sau NU.

 

Nu vreau, nu e despre mine topicul, informatii picante despre mine iti dau pe privat, daca te intereseaza trecutul meu. Daca ma rogi frumos.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In prima faza nu, dar aceasta este opinia mea.

 

Ce vrei, Gasy, sa faca, sa retraiasca aceeasi poveste la infinit, citind despre relatii abuzive, asa cum faci tu? Si sa isi planga intruna de mila ei si altora ca ea? Vai, vai, ce mi s-a intamplat, peste ce narcisist si borderline am dat, si facea asa, si cand ziceam asa, el zicea ca... Pai nici nu mai are nevoie de el ca sa o agreseze, ca se agreseaza singura cu reteta ta.

De ce ai stat?

Din iubire.

 

 

 

Nu-l iubeste.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa te rog cind s-or intoarce mortii de la groapa ;)

 

Nu-i mai pune astfel de intrebari pentru ca faci mult mai mult rau decit bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce, te-ai intrebat asa, la rece, de ce e asa de greu? Ce te face sa te intorci?

 

Nu pot sa imi raspund nici eu la intrebarea asta. Aceeasi pe care mi-a adresat-o mama mai devreme. De ce? De ce m-am intors la el, ce ma tine legata de el?

Spunea cineva mai sus, ca emotiile pe care le simt...intr-adevar citeam undeva ca avem creierul dependent de emotii si ca nu le separa, pozitive sau negative, sunt emotii...poate ca e doar asta. Am sa stau in weekend linistita si am sa ma gandesc ce ma intoarce la el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×