Sari la conținut
Forum Roportal
pisi2013

de ce am stat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu, Alexandra, citind despre asta va reusi sa accepte ca nu are nicio vina pentru tot ce i s-a intimplat. Acum ea intelege acest lucru, dar inca nu il accepta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Am sa stau in weekend linistita si am sa ma gandesc ce ma intoarce la el.

 

Mai bine gandeste-te la ce nu te-ar mai intoarce la el. :)

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa te rog cind s-or intoarce mortii de la groapa ;)

 

Nu-i mai pune astfel de intrebari pentru ca faci mult mai mult rau decit bine.

Face foarte bine ca ii pune intrebarile alea, sunt intrebari pe care tre' sa si le puna si singura.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa imi raspund nici eu la intrebarea asta. Aceeasi pe care mi-a adresat-o mama mai devreme. De ce? De ce m-am intors la el, ce ma tine legata de el?

Spunea cineva mai sus, ca emotiile pe care le simt...intr-adevar citeam undeva ca avem creierul dependent de emotii si ca nu le separa, pozitive sau negative, sunt emotii...poate ca e doar asta. Am sa stau in weekend linistita si am sa ma gandesc ce ma intoarce la el.

Incearca sa-ti stapanesti emotiile. Foloseste partea aceea rationala a creierului, pentru ca ai de unde.

Eu cred ca pana la el ai fost o tipa rationala si lucida, dar cu el ceva s-a rupt si emotiile care te-au invadat ti-au creat dependenta.

 

Ti-e teama ca vei redeveni cea care ai fost?

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca raspunsul la intrebarea asta (nu am zis intamplator "la rece")  e cel mai important, pentru tine, nu pentru mama ta.

Nu stiu cati ani ai, dar de obicei astfel de experiente te maturizeaza. Ar trebui, cel putin, sa te maturizeze. Si sa poti avea o capacitate de autoanaliza, pe care eu cred ca tu o ai. Nu e un raspuns usor de dat si nici comod. Nimic nu e simplu sau comod in cazul asta. Si nimeni nu a zis ca nu o sa fie dureros.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Alexandra, citind despre asta va reusi sa accepte ca nu are nicio vina pentru tot ce i s-a intimplat. Acum ea intelege acest lucru, dar inca nu il accepta.

 

Lectura de specialitate nu te ajuta sa accepti.  Pentru asta e nevoie de mult mai multe demersuri.

Editat de Maeve
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, o sa vina sa spuna ca de fapt astea erau jocurile lor erotice, ca ei ii place sa fie pocnita si bagata in spital, o excita.

 

Sau ca.. ea minte?  Sau ca merita batuta, ca fusese obraznica?

 

 

 

Cam care ar putea fi versiunea lui in cazul asta? Serios acum.

 

Nu vreau, nu e despre mine topicul, informatii picante despre mine iti dau pe privat, daca te intereseaza trecutul meu. Daca ma rogi frumos.

Ar putea sa iti spuna, citez: "femeia trebuie batuta, stie ea de ce" . Chestia asta o spune unul care a absolvit o facultate magna cum laude, dar educatia de acasa cred ca a avut mari carente.

 

Nu, nu aveam jocuri din alea.

Ar putea spune ca am gura mare si il aduc in situatiile alea, dar, e doar scuza lui, e vina mea ca m-a lovit el. Intelegi, asa gandeste el.nu vreau sa te lovesc, dar e vina ta ca ma provoci, ma provoci pentru ca nu esti de acord cu mine si indraznesti uneori sa spui ce te deranjeaza. Ptr ca da, doar el are dreptul sa fie suparat si sa iti.reproseze , eu nu, niciodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i mai pune astfel de intrebari pentru ca faci mult mai mult rau decit bine.

 

Ti-as zice ceva, dar sunt o doamna. Nu-mi mai zice tu mie ce sa fac, ca nu esti in masura, da? Bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Face foarte bine ca ii pune intrebarile alea, sunt intrebari pe care tre' sa si le puna si singura.

 

Corect, dar daca nu si le-a pus pina acum este pentru ca inca nu e pregatita sa afle raspunsul. Inca neaga multe lucruri pentru ca adevarul este prea dureros. Chiar are rost sa inteleaga totul instantaneu? In acest caz durerea ar fi insuportabila, insa prin negare amina putin asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea spune ca am gura mare si il aduc in situatiile alea, dar, e doar scuza lui, e vina mea ca m-a lovit el. Intelegi, asa gandeste el.nu vreau sa te lovesc, dar e vina ta ca ma provoci, ma provoci pentru ca nu esti de acord cu mine si indraznesti uneori sa spui ce te deranjeaza. Ptr ca da, doar el are dreptul sa fie suparat si sa iti.reproseze , eu nu, niciodata

 

Deci recunosti ca il provocai , si presupun ca stiai si ce urmeaza

 

In fine, cred ca  e mai bine sa stai departe. El a terminat magna cum laude , tu ce ai terminat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×