Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Eurovision 2016

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu m-am oprit la acele sunete oribile ce scoate la inceputul cantecului ... veci nu vreau sa aud nimic despre ea si nici despre Eurovision pentru o vreme.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corectitudinea politica & shit, va asteptati la altceva? :)

 

Eurovision nu mai este de mult doar un festival de muzica. 

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am oprit la acele sunete oribile ce scoate la inceputul cantecului ... veci nu vreau sa aud nimic despre ea si nici despre Eurovision pentru o vreme.

Pacat, unele melodii sunt frumoase. In spatele jocurilor geo-politice, sunt totusi si unii compozitori, coregrafi si cantareti care isi fac treaba bine..

Spre exemplu, melodia Greciei..

 

 

Sau a Germaniei..

 

Sau a Lituaniei

 

Editat de sorinaa
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost o surpriza, da! Si rezultatul voturilor(ciudat mod de-a desemna castigatorii Eurovision!) a fost acela pe care l-am vazut cu totii! Nu ma gandeam ca acest cantec va castiga locul 1, dar daca l-au ales(eu aveam oricum alta preferinta, vroiam sa castige Danemarca: 

) atunci sa ne bucuram pentru Israel! 

 

 

 Astazi fiind "Ziua Ierusalimului" , iata ca Israelul a primit in dar si castgarea concursului Eurovision 2018!

 

La Multi Ani si din partea mea!

 

 

Eu prefer sa ascult acest cantec : 

castigator la Eurovision pentru Israel si care este total diferit de cantecul care a castigat de  Eurovision 2018...

 

No, dragi prieteni si neprieteni, sper ca m-am facut inteleasa!

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Câștigătoarea Eurovision, aspru criticată pentru ținuta ei din finală

 

”Spectacolul a fost rasist. S-a machiat și îmbrăcat așa încât să pară asiatică”, a scris cineva pe o rețea socială. ”Dezgustător. Spectacol rasist la Eurovision”, a mai spus cineva. Și nu au fost singurele comentarii de acest gen. Rețelele sociale s-au umplut sâmbătă seară de comentarii care au atras atenția asupra spectacolului de inspirația asiatică oferit de o femeie din Israel.

 

unica.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Câștigătoarea Eurovision 2018, numită „vacă” de către Netanyahu, în urma unei erori de traducere  :gwerewolf:

Sursa: metro.co.uk

 

Din cauza unei erori de traducere din limba ebraică în engleză, în loc de a traduce: „Netta, ești minunată! Ai câștigat respectul publicului pentru Israel. Anul viitor îi așteptăm pe toți la Ierusalim”, s-a produs o eroare care a stârnit amuzamentul utilizatorilor rețelelor de socializare: „Netta, ești o vacă (...)”,  :haha: 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rusia a fost exclusă de la concursul Eurovision. Reprezentanta Ucrainei a fost și ea înlocuită

https://evz.ro/rusia-a-fost-exclusa-de-la-concursul-eurovision-reprezentanta-ucrainei-a-fost-si-ea-inlocuita-care-a-fost-motivul.html  

"Rusia a fost exclusă de la Eurovision de organizatorii competiției, care au spus că acest concurs a fost creat pentru a uni Europa. Și reprezentanta Ucrainei a fost înlocuită de trupa care a ocupat locul II la selecția națională, după ce s-a aflat că a făcut o vizită în Crimeea."

*Oamenii mai au chef de cantat observ, joaca sporturi si altele, razboiul este doar un teatru in aer liber pentru o anumita patura sociala se pare.   Deloc n-am urmarit, dar ar fi fost frumos sa opreasca concursul si reveneau mai tarziu cand lumea era interesata.*    

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta este cantecul castigator de marele premiu al Eurovision 2022 ???    Precis Tiriac daca era in juriu, parasea sala!!!

Ce s-a intamplat exact cu acele 6 tari excluse din Juriul Eurovision care n-au raportat voturi de popularitate, printre care si Romania???   Intentionat n-au facut sau erau intimidati sa nu faca, "comme d'habitude".   Vor mai participa la concurs sau "else"?  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×