Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Eurovision 2016

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intr-adevar este o melodie frumoasa si vor ajunge pe "higher ground" ... vikingii  :haha:  ... restul ramane la aprecierea juriului, mereu vin cu surprize.

Nu ma mir daca s-ar califica pe locul doi The Humans, dar depinde sub ce influenta sint in acest an, ce cauta in textele cantecelor sau se inspira doar din politica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar este o melodie frumoasa si vor ajunge pe "higher ground" ... vikingii  :haha:  ... restul ramane la aprecierea juriului, mereu vin cu surprize.

Nu ma mir daca s-ar califica pe locul doi The Humans, dar depinde sub ce influenta sint in acest an, ce cauta in textele cantecelor sau se inspira doar din politica.

:good:  Da, depinde mult de votul publicului..., cum se zice!

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Elena Foureira, reprezentanta Ciprului, cu melodia Fuego, este cotată cu cele mai mari șanse pentru a câștiga ediția din 2018 a Eurovisionului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No, Romania nu s-a calificat in finala Eurovision! Imi pare rau! Spuneau la stiri ca este prima data cand rateaza calificarea in finala!

M-am bucurat pentru ca Danemarca si Moldova s-au calificat!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-a fost asa pe intelesul nimanui acest festival ca in acest an ... dar si asta ma surprinde, nu credeam de la chinezi sa cenzureze cantece.

Cred ca pana se vor anunta castigatorii, vom primi cateva feluri de rezultate finale false, Fake NEWS nu degeaba e la moda   :haha:

 

"LGBT references blurred out of Eurovision by Chinese government EUROVISION may be the world’s biggest performance spectacle, but Chinese viewers can only watch it through a government-approved filter."

 

http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/lgbt-references-blurred-out-of-eurovision-by-chinese-government/news-story/bc97738452a6cb5a0646516c01eb4530

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"A iesit circ dupa eliminarea Romaniei de la Eurovision 2018! TVR face acuzatii GRAVE. Ce s-a intamplat cu sistemul de vot?  A iesit circ dupa eliminarea Romaniei de la Eurovision 2018! Reprezentanta tarii noastre, trupa The Humans, a fost eliminata din concurs, joi seara, la Lisabona, in a doua semifinala a concursului. In schimb, reprezentantii Republicii Moldova, membrii trupei DoReDoS, s-au calificat cu melodia ‘My Lucky Day’.

 

Vineri, televiziunea nationala a transmis un comunicat de presa, in care a adus acuzatii grave. TVR marturiseste ca au fost probleme la sistemul de vot in tari cu mari comunitati de romani.  Anunțul a fost făcut acum câteva minute, 11 mai 2018 ”Pe parcursul celor 15 minute alocate sesiunii de vot, numeroşi români din străinătate au reclamat defecţiuni tehnice la sistemul telefonic. Mesajele, viralizate prin reţelele de socializare, veneau din ţări cu importante comunităţi de români, precum Germania şi Italia, unde problemele operatorilor de telefonie au grevat posibilitatea de a vota reprezentanţii noştri în concurs. Astfel, în Italia, trei dintre reţelele naţionale nu au funcţionat în acea seară, iar în Germania, abonaţii unuia dintre marii operatori de telefonie nu au putut trimite voturile”, au transmis reprezentanţii Televiziunii Române."

 

Deci asta a fost motivul ... nu-i deloc profesional atitudinea aranjata!!!   N-as fi crezut chiar pan-aici sa se intinda gluma. 

Germania sa se murdareasca pe maini cu asa ceva???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Israel, câștigătoarea EUROVISION 2018!!!

 

Cine e Netta Barzilai?   nu stiu doar atit ca nu-mi place cantecul deloc si doar cateva note am ascultat la inceputul cantecului si pentru mine s-a si incheiat cariera ei.

Pacat de altii care s-au s-au pregatit ca lumea pentru festival.

 

Tin minte foarte demult cand eram copil si intr-un an a castigat una din nu stiu unde cu un cantec "La-la-la-la-la-la-la-la-la-la" si cat eram de surprinsi si suparatai ca se poate intampla asa ceva.   Ce nu-mi pace nu stiu nici titlu sau nume de interpret ... 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fetiță revoltată că ursulețul ei vrea să o părăsească s-a hotărât să compună un cântecel cam cretinel.

 

Astea-s versurile: http://4lyrics.eu/esc/2018/netta-barzilai-toy/

 

Dacă facem o analiză pe text, versurile de mai jos ne dovedesc că este varianta feminină a lui Sorinache.

 

Hey, I think you forgot how to play

My teddy bear’s running away

The Barbie got something to say, hey hey hey

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×