Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Eurovision 2016

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

yodel aia nu mi-a placut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De aia sint pe locul 7 ca n-a placut la mai multe persoane din juriu si nici mie si nici ce a cantat tiganul ungur, deloc nu mi-a placut.  Mie-mi place muzica tiganeasca maghiara, dar acel song nu se califica nici de alergat dupa porci in mlastina.   

 

Nu mai inteleg ce vor de la muzica organizatorii???


Rusoaica in schimb mi-a placut!


Nici portughezul nu-mi place cu toate conditiile lui medicale desi se scuza cu ele, aici muzica primeaza ca nu este sanatoriu!!!  Pe vremuri la Festivalul din San Remo a lichidat Mafia pe Luigi Tenco prietenul lui Dalida, ca n-a reusit o performanta supraomeneasca!!! ... dar motivul era alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Interpretul este si cel mai sexy barbat dupa parerea mea dintre toti performersi la acest eveniment!!!

 

Mie mi-a placut Israel, Romania, Norvegia, Armenia, Olanda, Portugalia, Suedia. Mi-a placut acest Eurovision si consider ca s-a desfasurat la un nivel destul de ridicat, atat din punct de vedere al organizarii, al creatilor muzicale, al talentului interpretilor, cat si al efectelor de scena.

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este primul an cand doar printre picaturi am vazut ceva din concurs.   Dintre femei rusoaica mi-a placut ca are voce, dintre cele vizionate.

Din moment ce yodling nu este parte din activitatile romanesti ... nu trebuie fortat nota!!!   restul nu conteaza si nici opiniile lui Mirabelle Dauer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut melodia Portugaliei, dincolo de "cazul social" care a starnit atatea dispute.

Insa coverul facut imediat dupa finala, de Alexander Rybak, in engleza, mi se pare chiar si mai reusit. :)

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost si el premiant cu cativa ani in urma...un cantaret care exprima buna dispozitie cam in tot ce canta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×