Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

lasitate sau pur si simplu escrocherie sentimentala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa fim seriosi.

Tu ai vrea sa faciun copil cuo fiinta care te minte in fata de cateva luni bune?

 

M-as indoi.

Inteleg ca exista si relatii cu atfelde obiceiuri,,dar sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala.

 

Esti tu sigur ca e cazul ei/lor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va inteleg. Pe bune ca nu va inteleg.

E cinstit fata de ea?

 

Nici eu nu te inteleg. Nu cred ca mi-as dori un prieten atat de bagacios .Consider ca intreci limitele prieteniei care exista intre voi. 

Sunt multe nedreptati pe lumea asta, de ce nu incerci sa repari altele mai grele? Declara razboi si pedepseste`i pe parintii care isi abandoneaza copiii, sau  pe copiii care isi abandoneaza parintii.  Ei merita sa li se intample asta? E cinstit fata de ei? Fa ceva sa nu ne mai minta astia prin parlament... daca tot simti nevoia sa indrepti ceva si te afecteaza atat de mult miciunile altora, fa ceva notabil macar.

Ai casunat pe amicul tau, doar pt ca e foarte usor sa aruncam cu critica si morala. 

Nici macar sa il asculti nu poti, l-ai catalogat repede ca se victimizeaza. Asa prietena ii esti? Asta e prietenie la tine, sa te duci repede sa il parasti? Poate chiar e victima, de unde stii ca nu e? Ai incercat sa il asculti, sa intelegi de ce face asta? Incearca sa il intelegi si, daca consideri in continuare ca greseste, incearca sa ii arati ca greseste. NU ii strica casnicia , incearca sa i`o repari. 

 Parerea mea este ca e prea domn. Eu ti-as fi trantit vreo doua vorbe.

 

Zic sa ii lasi pe altii sa iti traiasca viata asa cum vor, in timp ce tu ti-o traiesti asa cum vrei pe a ta. 

Tu ai vrea sa faciun copil cuo fiinta care te minte in fata de cateva luni bune?

 

 

Intelegi ca nu esti tu in locul ei? Poti intelege asta? 

 

Poate asta este visul ei, intelegi ca NU exista om care sa nu simta ca este inselat? NU exista. Ca unii nu vor sa stie cu certitudine... este alta poveste. 

 

Ce te faci daca te duci la ea, ii spui, iar ea iti spune un mare "Stiu. Stiu, dar eu il iubesc asa cum este si vreau un copil cu el" ?

Poti sa anticipezi viitorul lor? Stii ca exista riscul ...din indragita sa devii hulita de ambii?  :D

 

 

Sa fii sigur ca asta se va intampla. Dar asta e cel mai putin important in combinatia asta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[Nici eu nu te inteleg.]

.......

 

[intelegi ca nu esti tu in locul ei? Poti intelege asta?]

 

Dar tu te-ai prins ca pe nimeni pe lumea asta nu-l intereseaza ceva ce nu reprezinta un trigger/elastic catre ceva din interiorul /trecutul sau?

 

De ce nu accepti ca  poate ea e in situatia asta...adica a femeii inselate, sau poate a fost...sau una dintre figurile feminine semnificative din viata ei au patit asa ceva. Si de aici "indignarea" asta aparenta si fals prea plina de morala si grija crestineasca fata de "aproapele" sau,

 

Nimeni nu-si consuma eneriga psihica cu cacaturi , daca ele nu reprezinta pentru sine ceva cu semnificatii importante. Si nu, nu e vorba ca ne indigneaza ca un X isi inseala nevasta,....asta e ceva banal, dar ne agitam daca asta  deschide o rana...gen frica de abandon. ( real sau nu).

 

DITO.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sa te bagi in căsnicia altora pentru că știi tu sigur ca ai o moralitate și integritate net superioară.

"Ajutorul" acordat vine pe plan secund, în primul rând o faci ca să demonstrezi tu ce caracter curat ai.

Chestiile astea nu se fac, nu e treaba ta, nu e treaba nimănui în afară de ei doi.

Se făceau chestii din astea când aveai 16 ani si era vorba de ținut de mână cu alta din altă clasă.

Nu când oamenii sunt căsătoriți.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se făceau chestii din astea când aveai 16 ani si era vorba de ținut de mână cu alta din altă clasă.

Nu când oamenii sunt căsătoriți.

Se faceau din astea la 16 ani, cand vroiai sa strici relatia cuiva.

Se fac si acum, cand oamenii sunt casatoriti, din fix aceleasi motive.

 

Numai ca, la 16 ani erai ceva mai constient de ele, si macar, fata in fata cu oglinda, aveai curajul sa admiti asta, acum suntem ipocriti si ne consideram morali, desi in subconstient tot din invidie pe bunastarea psihica a celuilalt o facem. 

 

Si-l mai fac si astazi unii nebun pe Freud , cand citesc despre "invidia feminina pentru penis".

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fix. E la moda asta.

Nu ai argumente care sa schimbe opinia interlocutorului, o bagi pe aia cu patternul, psiho..analiza si ipocrizia.

 

Vad ca mai mult va pasa voua, decat mie. Hai, ca asta nu o mai puteti nega :)..la cata inversunare aveti (si) voi.

 

In fine, nu ma bat in note de subconstient acum ca e pierdere de energie.

Daca nimeni nu e sfant si pur obiectiv pe lume, nu inseamna ca dezvaluirea unui adevar este un lucru decadent si gresit in sine, ca nu e.

 

Ah, ca voi judecati intentia, va ganditi mai degraba la mine, nu la dorinta ei.

Hell, nici eu nu stiu daca ea ar vrea sa i se spuna sau nu si nici nu am de gand sa presupun ca stiu.

 

Totusi, tind sa cred ca undeva in sufletul ei ar vrea ca cei de langa ea sa fie cinstiti cu ea. Si el, undeva in sufletul lui ar vrea sa fie cinstit cu el, cu ea.

 

Drept dovada convorbirea pe care am avut-o azi cu el.

Simt ca ii e frica daca ea ii vede adevarata fata ..ca va decadea in ochii ei ..si ..se va elibera de el. Poate il iarta, poate ajung sa isi dea seama cat gresesc.

 

Nu pot concepe ca minciuna e solutia unei iubiri. Nu e.

Daca se iubesc, vor invata sa se pretuiasca mai tare.

 

Hell ..si daca baga divort, asta nu ii impiedica sa se iubeasca in continuare si sa isi mai dea o sansa acum sau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fereasca Dumnezeu. :lol: 


Hell ..si daca baga divort, asta nu ii impiedica sa se iubeasca in continuare si sa isi mai dea o sansa acum sau mai tarziu.

 

Fix. :lol: 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu in locul lui, dacă îți permiteai să mă tragi de mânecă, chiar si prieteni fiind, mai întâi te întrebam dacă nu cumva vrei și tu de ești așa interesata, apoi iți trageam un picior fix in coccis, cu toată prietenia adică.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×