Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

lasitate sau pur si simplu escrocherie sentimentala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

In viata mea nu mai tac!

 

Ce schimbai daca nu taceai? Se desparteau in martie si nu in mai? Te simti vinovata ca ea e insarcinata cu mitocanul? 

Lucrurile nu sunt intodeauna ceea ce par a fi, nu-ti mai asuma vini aiurea. Plus ca, nu poti sti, poate copilul le reorganizeaza prioritatile. S-a mai vazut. Probabil ca si ea stie. 

 'Eu, impreuna cu fiul sau fiica mea, va multumesc la toti prietenii loiali ai fostului meu sot.'

 

 

Fleosc! Ca altceva nu pot spune. 

Prietenii loiali i-au bagat aluia alta in pat? Prietenii loiali au sfatuit`o sa faca copil cu barbatul care o insela? ( aici e posibil, dar ai ei, nu ai lui). Prietenii loiali trebuia sa ii ofere certidudini sau ea trebuia sa fie atenta la barbatul ei? 

 

Daca nu stie inca sexul copilului, e clar ca nu are o sarcina avansata. Daca tot s-a suparat pe sat, de ce a ales sa faca copil? 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am spus, fiecare sa judece dupa mintea lui.

Daca ar avorta, ar avorta ea, nimeni in locul ei. Ea stie mai bine.

Poate ca stia si ca e inselata si pur si simplu s-a descarcat pe mine. Nu am de unde sti si nici nu mai sap.

Oricum ar fi, desi ne-am intalnit intamplator ( si o vom mai face pe viitor) , ea mi-a transmis ce simte benevol.e dreptul ei, nu? Nici macar nu m-a privit cu ura sau dispret, ceea ce doare si mai tare. Daca nu zicea nimic, tot durea.

 

Si poate doar pentru ca stiam in sufletul meu ca si-ar fi dorit sa afle, dar m-am pierdut in detalii si am tacut. Mi-o asum, eu am ales asta. Dar tot ce a ramas in urma alegerii mele e un gust amar. Atata e tot ce stiu in fond si restul chiar nu mai conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca fiecare judeca dupa mintea lui.

 

Sunt multe semne de intrebare in povestea asta, dar o lasam asa. Viata nu e ca in carti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×