Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 minutes ago, Enki said:

Vriies, conform (i)logicii lui Teddy, ar trebui să fie pline pușcăriile de popi, daca promovarea creștinismului se pedepsește cu inchisoarea

Conform logicii lui Teddy, care a început deja cu atacuri la persoană), vor urma probabil și alte „argumente” bazate pe invective dacă nu chiar înjurături :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ad hominem face parte din arsenalul de erori de logică folosite de creationisti, atunci când nu au cum sa combată argumentul, nu stiai asta, Vri? :lol2:

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Vriies said:

Apropo, așa știi tu să discuți, să-ți promovezi ideile și să argumentezi? Jignindu-ți preopinenții?

Pai asta e adevarul, ti-am dat exemplul cum te pot face vinovat desi nu esti, iar tu negi.  Deci esti naiv.

Du-te la 1:23:19 - pana la 1:28:24.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Teddy ''-'' a spus:

imi stiu eu randurile, tu vezi-ti de randurile tale.

Se pare ca nu ti le stii, din moment ce nu răspunzi la intrebari legate de un filmuleț pe care chiar tu l-ai postat.  E din cauza ca nici nu l-ai urmărit tu personal, sau nu ai inteles nimic din el?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 minutes ago, Enki said:

Se pare ca nu ti le stii, din moment ce nu răspunzi la intrebari legate de un filmuleț pe care chiar tu l-ai postat.  E din cauza ca nici nu l-ai urmărit tu personal, sau nu ai inteles nimic din el?

inca o dovada ca ai valul pe ochi de manipularea mass-mediei...sau cine stie...

Cum ziceam, vezi-ti de randurile tale. Deocamdata nu sunt pe platforma ta proprie. Nu crezi ca te intinzi mai mult decat ti-e plapuma? Nu exista umanoid sa ma oblige pe mine sa fac ceva. Si ti-am zis ca cu tine nu prea am ce vorbi. Dupa sto-urile din urma, mi-am facut o impresie despre persoana ta. Asa ca ignora-ma. Cu toti care vor face misto si ironii, voi proceda la fel. Eu am intrat pe un topic cu numele ''Crestinismul'' consider ca postarile tale nu au de a face cu ''Crestinismul'' deaia nu am ce vorbi cu tine.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, Teddy ''-'' a spus:

inca o dovada ca ai valul pe ochi de manipularea mass-mediei...sau cine stie...

Cum ziceam, vezi-ti de randurile tale. Deocamdata nu sunt pe platforma ta proprie. Nu crezi ca te intinzi mai mult decat ti-e plapuma? Nu exista umanoid sa ma oblige pe mine sa fac ceva. Si ti-am zis ca cu tine nu prea am ce vorbi. Dupa sto-urile din urma, mi-am facut o impresie despre persoana ta. Asa ca ignora-ma. Cu toti care vor face misto si ironii, voi proceda la fel. Eu am intrat pe un topic cu numele ''Crestinismul'' consider ca postarile tale nu au de a face cu ''Crestinismul'' deaia nu am ce vorbi cu tine.

Pai Teddy, rândurile mele pe acest topic sunt legate exact de ce ai postat tu, de ce ai mai postat daca nu discuți subiectul? Sa inteleg ca te depășește tema? Ai postat filmulețul fără să îl vizionezi înainte? Mă întind exact cat este discuția,  tu esti cel care sare calul cand ma trimite la plimbare pe un topic public de pe un forum public. Deci care e cea mai cea dovada adusă de Hovind? Ca sa o discutam aici. Ca ne-am lămurit cât de bine stie varsta universului...

Vrei sa vorbesti doar cu creștini pentru ca ateii te încuie si rămâi fără replică?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestinismul e aceeasi Marie cu alta palarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Enki said:

Pai Teddy, rândurile mele pe acest topic sunt legate exact de ce ai postat tu, de ce ai mai postat daca nu discuți subiectul? Sa inteleg ca te depășește tema? Ai postat filmulețul fără să îl vizionezi înainte? Mă întind exact cat este discuția,  tu esti cel care sare calul cand ma trimite la plimbare pe un topic public de pe un forum public. Deci care e cea mai cea dovada adusă de Hovind? Ca sa o discutam aici. Ca ne-am lămurit cât de bine stie varsta universului...

Vrei sa vorbesti doar cu creștini pentru ca ateii te încuie si rămâi fără replică?

ateu cu numele Enki, care neaga tot ce tine de crestinism...pe bune? :biggrin: Oricine cauta pe google Enki vede ce inseamna. Si cica ''god of wisdom'' (dumnezeul intelepciunii) care intelepciune ? Luciferica? Cata ratacire... mizeria aia de satan, e intelepciune? Mie Hristos mi-a zis sa zic asa. " Şi răspunzând, Iisus i-a zis: Mergi înapoia Mea, satano, căci scris este: "Domnului Dumnezeului tău să te închini şi numai Lui Unuia să-I slujeşti".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Teddy ''-'' a spus:

 Nu exista umanoid

Umanoid?

Vai de curu crestinismului tau!

Mai bine lasa-te de meserie, la crestinism nu te pricepi.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×