Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aa, si si sa nu uit: nu stiu cum sa intalnesc fete, deoarece la facultate nu prea sunt (e o facultate mai mica), in cluburi nu ies…si prietenii sunt mai mult ocupati, n-au timp de iesit :( 

Pai d-aia ai problema asta acum. Iti face una cu ochiul si se aprind hormonii in tine, incep sa tropaie.

Mai ai vreo cativa ani pana iti permite natura sa judeci lucrurile cu calm.

Am un singur sfat: orice ar fi - go for it ! Doar asa o sa inveti ce ai nevoie sa inveti, indiferent ce sfaturi primesti de la altii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[buna! Am o problema si as dori niste sfaturi, sa imi revin. Sunt foarte trist si deprimat, si nu imi pot reveni, nu am chef de nimic]. …[ As dori niste sfaturi sa trec peste despartire si sa o pot vedea doar ca pe o prietena, si sa nu mai fiu asa deprimat. Aa, si si sa nu uit: nu stiu cum sa intalnesc fete, deoarece la facultate nu prea sunt (e o facultate mai mica), in cluburi nu ies…si prietenii sunt mai mult ocupati, n-au timp de iesit :( ]

Nu exista retete punctuale pe aceasta tema. Simplu spus: Sfatul potrivit unuia, poate cauza probleme altuia.

Asta pentru ca solutia tine de persoana si context si nu de dorinta noastra. Da, stiu ca ne-a fost inoculata ideea de marketing, ca este destul sa doresti, ca se implineasca...insa sunt numai minciuni.

Aici exista numai varianta : decizi sau nu decizi sa faci ceva anume. Daca ai decis, vei constata ca actiniunile pe care le vei face ( chiar daca nu intentionezi in mod constient) te vor duce la solutie.

Iar verificarea este simpla....daca rezultatul nu este cel scontat, este limpede ca la nivel inconstient  ai decis sa esuezi.

Nu traim o poveste. Adica nu spunem ca ne dorim cutare si cutare lucru, iar Mos Craciun vine si ne implineste dorinta ( aka primim  pe hartie solutia scrisa.... si cu tot bugetul ei detaliat).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daa, dar degeaba ai educatie, scoala, munca, masina...etc daca nu ai femeia.  (pe langa facultate, mai si lucrez in caz ca ma vezi asa departe de asemenea rol)

Nu trebuie sa fi trist ci fericit ca esti tanar si poti sa faci ce vrei, lumea e al tau asa se crede, dar asta nu implica si complicatii

cu fete si femei din care n-ai intoarcere. Asta-i vremea cand experimentezi cu iubirea, fetele, idei aiurite si multe alte copilarii.

 

Peste un timp o sa-ti dai seama cat de neglijent ai fost tocmai cu tine ca te preocupau altii, fara sa te fi gandit putin.

 

Relatiile de prietenie primeaza in aceasta perioada de varsta!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de suferinta ta. :( Nu te mai baga in relatii la distanta, oricat de ademenitoare ar parea. Sunt mai mult suferinta.

Nu ma mai bag, asta e clar. Mi-a fost invatatura de minte :(

Nu trebuie sa fi trist ci fericit ca esti tanar si poti sa faci ce vrei, lumea e al tau asa se crede, dar asta nu implica si complicatii

cu fete si femei din care n-ai intoarcere. Asta-i vremea cand experimentezi cu iubirea, fetele, idei aiurite si multe alte copilarii.

 

Peste un timp o sa-ti dai seama cat de neglijent ai fost tocmai cu tine ca te preocupau altii, fara sa te fi gandit putin.

 

Relatiile de prietenie primeaza in aceasta perioada de varsta!!!

Stiu ca in ultima perioada am pierdut multi prieteni...sper sa pot redresa ceva, si sa fiu fericit. Multumesc!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai 22 de ani fratioare iti faci griji pentru aceele persoane ce vin si pleaca de pe acum nui bine...si tu ai toata viata inainte nu doar ea ce naiba ai 22 de ani nu 44 sa spui ca chiar ar fi o problema.

I-a imbracate frumos , puneti un zambet pe chip si dute afara sa vezi cate domnisoare singure sunt ,daca stai in casa si te smiorcai sa nu crezi ca iti v-a bate la usa !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ca tine, chiar nu aveam nici o treaba cu femeile, si era asa bine...ca daca as putea sa dau timpul inapoi, nu m-as atinge intr-o viata de om de femeie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ca tine, chiar nu aveam nici o treaba cu femeile, si era asa bine...ca daca as putea sa dau timpul inapoi, nu m-as atinge intr-o viata de om de femeie!

 

Trist sa ajungi la asemenea concluzie si sa incadrezi toate femeile in aceeasi categorie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×