Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Am o nedumerire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lasa mah ca erau frumosi aia in chiloti si cu abdomenele pictate. :lol: Eye candy pentru noi muierile....mesaj politic, ce , unde, cum ? Io numa 6 pack am retinut din filmele alea.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut Artemisia, stia sa faca sex salbatic. Cred ca asa erau anticele, fara pudibonderii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut Artemisia, stia sa faca sex salbatic. Cred ca asa erau anticele, fara pudibonderii.

Pai aveau si cu cine :lol:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am prea inteles ce inseamna suflat foc pe paie ca pe avatar, dar mi-a placut intorsatura de stil, exprimarea indrazneata. Mai scrie din astea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In filme, orice este posibil. Unii regizori s-au limitat doar la o posibilitate, la aia care le aduce mai multi bani intr-un timp scurt, cu un mic efort, pe o cale batuta de altii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma amuza pe mine este faptul ca atunci cand cate un personaj din film trebuie sa spuna cateva linii de dialog in vreo alta limba mai marginasa asa (romaneasca, araba, etc) iese varza calita din propozitiile alea. Cateodata suna de parca e limba inventata. :lol:

Nedumerirea asta o am eu: le e lene sau sunt prea zgarciti sa angajeze un consultat pentru limba respectiva pe platoul de filmare ? Consultant care sa ii invete pe actori sa pronunte cat de cat corect si inteligibil dialogul, in loc sa bodoganeasca aiureli inventate. 

Si nu ma refer la filme de buget minuscul ci la din alea unde banii sunt din belsug si se pune importanta pe aproape orice detaliu. Aproape...

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si franceza se pronunta in reclame, in seriale sau oriunde parca prima oara ar fi auzit

lumea de acea limba ... Urmaream acum o vreme realty show cu tipul din Kiss, Gene Simmons si

maica sa striga la servitoare daca s-a incalzit supa, iar explicatia a fost ca vorbeste limba

din Israel si n-a fost singura gresala. In jocul Jeopardy mereu se pronunta gresit toate

denumirile din Ungaria sau ROmania si Alex insista sa fie pronuntat gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma amuza pe mine este faptul ca atunci cand cate un personaj din film trebuie sa spuna cateva linii de dialog in vreo alta limba mai marginasa asa (romaneasca, araba, etc) iese varza calita din propozitiile alea. Cateodata suna de parca e limba inventata. :lol:

ei ... nici cu engleza din filmele romanesti nu mi-e rusine :imao:

 

on: asta cu sud est europenii si sarmanii romani si rusi pusi in roluri de cei mai rai dintre cei rai s-a cam dus. a fost la moda acu ceva ani ca reminiscenta a propagandei razboiului rece.

 

intrebare la tadayo: da te inerveaza asa tare chestia asta ? pe mine ma amuza :)

par example un film la care am  ras cu lacrimi snowpiercer. ivanov e memorabil iar de cate ori mi-amintesc faza cu pestii rad de una singura

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×