Sari la conținut
Forum Roportal
doa

Taxa pe viciu

Postări Recomandate

da da sa va bage abonament si sa-mi dea si mie statul taxa ca va suport fumurile :stars: ...eh ;)

 

pai o sa-ti dea tie statul ala, dupa ce-ti dai licenta si vei ajunge la "finante" ! :doh:

si oricum il vei platii si tu, chiar daca..., sau chiar daca... ! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai o sa-ti dea tie statul ala, dupa ce-ti dai licenta si vei ajunge la "finante" ! :doh:

si oricum il vei platii si tu, chiar daca..., sau chiar daca... ! :yes:

bre..eu nu sunt tutunagie si nici n-am de gand sa devin si la mine-n casa nu se fumeaza si nici nu se v-a fuma vreodata :stars:

daca o sa am copchii zgubilitici...le bag tigarile pe gat...sa fumeze unde-or vrea ei, da nu sub acelasi acoperis cu noi ;)

eeeee....atata comedie...ajung eu la finante, vedeti voi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bre..eu nu sunt tutunagie si nici n-am de gand sa devin si la mine-n casa nu se fumeaza si nici nu se v-a fuma vreodata :stars:

daca o sa am copchii zgubilitici...le bag tigarile pe gat...sa fumeze unde-or vrea ei, da nu sub acelasi acoperis cu noi ;)

eeeee....atata comedie...ajung eu la finante, vedeti voi :doh:

pai..noi nu vorbeam de fumuri ? :o:

vorbeam de alte "fumuri" ! :yes:

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic11186-30.html

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O initiativa, care s-a dorit a fi laudabila, si chiar educativa sa stiti! Dar care, transpusa din peisajul european in cel peisajul mioritic, unde cei mari si tari actioneaza cu exces de zel dar gandesc grosolan si mai mult p-alaturi... :doh:

 

Daca treaba asta era gandita mai in detaliu si nu "grosso modo", era oricum mai bine sa pui accize mari pe tutun decat pe produse lactate! Ce bine ca am reusit sa ma las de fumat in februarie anul asta! La fix! :doh: La fel de mult as fi fost de acord si cu cresterea taxelor la bauturile alcoolice tari, care sar de 40 de grade. Sa ridici acciza la bere, e deja mult prea deplasat... aici chiar ar trebui sa iasa ceva scandal. :doh:

 

...Dar n-ar fi mai bine ca in loc de bere si cafea sa ridice taxele pe bunurile de lux? Dar TOT ce se numeste produse si servicii de lux si de fitze, nu doar sa inzecim impozitele pentru cei cu masini personale de peste 1,6L motorul sau pt cei cu spatiu locativ de peste 100mp.... Poate conduc o banala Solenza Diesel de 1870cc, inseamna ca sunt bogat? Daca beau cafea dimineatza si bere seara inseamna ca sunt... plin de pacate!... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

taxa pe viciu, a fost analizata concret de specialstii romani in domeniu, care au ajuns la concluzia conform careia, romanii se vor adapta repede noilor conditii impuse.

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
romanu tot roman :cheer:

pai, cam asa a fost intodeauna..haz de necaz ! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×