Sari la conținut
Forum Roportal
doa

Taxa pe viciu

Postări Recomandate

Ce bine ca nu sunt nici alcoolista si nici fumatoare....eu ma gandeam ca boul: Banii astia dupa taxa tot in buzunarul lor ajung? :doh:

Ieri erau niste cozi la farmacii....mama-mama......e groaznic sa fi pensionar in Romania :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gata. asa cum am spus...fie ma las,fie cumpar de la negru: le fac pe amandoua

pachetul de viceroy la negru.......32000 lei

sa tot puna taxe....eu pana acum cumparam legal..............GATA

si sa nu-i mai auzim plangandu-se de evaziune: ''stapanul invata sluga hoata''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

100 % de acord cu taxa pe viciu... stiu ca multora nu le convine.. dar... daca macar o persoana se lasa de fumat din cauza acestei taxe.. eu cred ca a meritat.. nu ma intereseaza celelalte motive ascunse ale parlamentarilor nostri

Editat de sereniti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o idee falimentara. in loc sa creasca fondurile la buget, o sa se implineasca cele mai frumoaste vise ale contrabandistilor. care oricum dorm bine in fiecare noapte... :yahoo:

 

TRAIASCA TOV. NICOLAESCU ! CEL MAI PRIMU' ECONOMIST AL TARII !

 

luati, cititi si inchinati-va...

 

http://www.hotnews.ro/articol_32609-Taxa-p...i-tigarilor.htm

Cred ca Europa trebuie laudata aici! E opera lor! S-a dus tigara, s-a dus tuiculita! Votati UE si se duc si berea si mititeii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca Europa trebuie laudata aici! E opera lor! S-a dus tigara, s-a dus tuiculita! Votati UE si se duc si berea si mititeii...

si da-mi alternativa :yahoo:

am o viata alerta,stresanta....etc.

renunt cu placere la tigara......daca-mi ieftineste statul transportul,si ma duc la munte in fiecare week-end.

dau 50 lei la sala....sa faca sportul accesibil,si nu numai fotbalul

crezi ca fumatul dauneaza...dar ce zici de noxe,de metalete din aer,de otrava care o respiram zilnic....pe astea cine le impoziteaza????????????????

o pereche de blugi.....100 lei.ia vezi in occident cum sta treaba cu hainele

sanatatea se poate compara?saracia e aceeasi????????

crezi ca occidentul e meritoriu pt taxa pe viciu.........sau proasta gestiune?????

au incurajat hotia,aproape fiecare roman a furat pe felia lui....si acum simtim rezultatul.

eu am refuzat sa cumpar de pe piata neagra,desi dadeam mai mult,acum gata...m-am saturat sa fiu ultimul fraier,sunt pur si simplu indignat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si da-mi alternativa :yahoo:

am o viata alerta,stresanta....etc.

renunt cu placere la tigara......daca-mi ieftineste statul transportul,si ma duc la munte in fiecare week-end.

dau 50 lei la sala....sa faca sportul accesibil,si nu numai fotbalul

crezi ca fumatul dauneaza...dar ce zici de noxe,de metalete din aer,de otrava care o respiram zilnic....pe astea cine le impoziteaza????????????????

o pereche de blugi.....100 lei.ia vezi in occident cum sta treaba cu hainele

sanatatea se poate compara?saracia e aceeasi????????

crezi ca occidentul e meritoriu pt taxa pe viciu.........sau proasta gestiune?????

au incurajat hotia,aproape fiecare roman a furat pe felia lui....si acum simtim rezultatul.

eu am refuzat sa cumpar de pe piata neagra,desi dadeam mai mult,acum gata...m-am saturat sa fiu ultimul fraier,sunt pur si simplu indignat.

Ultimul raport european a aratat ca romanii inca traiesc prea bine. De aceea s-au impus din partea Europei noi norme impovaratoare pentru romani. Pana la sfarsitul anului trebuie sa ne uram asa mult viata si tara incat sa vrem sa renuntam la tot pentru o viata mai buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ultimul raport european a aratat ca romanii inca traiesc prea bine. De aceea s-au impus din partea Europei noi norme impovaratoare pentru romani. Pana la sfarsitul anului trebuie sa ne uram asa mult viata si tara incat sa vrem sa renuntam la tot pentru o viata mai buna!

iar din ultimul MEU raport....occidentul vrea s-o ia pe coaja

ne-au zapacit capul cu tampeniile lor.

fumatul nu este eradicat prin taxe....ci prin educatie

ne aburesc cu rasismul...si acum[pt prima data in istoria romaniei] apare discriminarea la nivel de legislatie[fie ea si pozitiva]

cine-i occidentul?hai sa vedem:

germania fosta[si actuala] nazista

imperiul britanic....se intinde pana-n india parca...ce tara minunata

franta.....coloniala....sa le stea-n gat internationala

italica...fascista cu fustita si pretentii de domnisoara

de unde pana unde am ajuns sa ne fie rusine ca suntem romani,am ajuns fie tigani....fie asupritorii tiganilor....in functie de cum le convine,doar-doar sa bagam capul in pamant.de parca le-ar pasa lor de vreun roman[si tiganii sunt romani,suntem in aceeasi oala]

mai bine tac........ca-s prea nervos pe sfanta europa occidentala :yahoo:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offtopic :

sincer nu iti inteleg atitudinea... insa e dreptul tau sa te exprimi. eu iti pun doar cateva intrebari:

ai fost in strainatate?

cum ti se pare acolo? mai civilizat? mai curat? mai usor de trait?

 

cum crezi ca s-a ajuns la aceasta stare?

 

uite-te putin in istorie si o sa vezi ca unele dintre statele de care tu ai vorbit mai devreme au fost aproape disruse dupa razboi... si uite unde au ajuns azi...

Editat de sereniti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incercam o istorie comparata?

stiu ca-i mai bine la ei,dar oare de ce?

de fapt....nici nu stiu pe cine sunt suparat.....pe occident ca ne trateaza asa,sau pe romani ca accepta orice :yahoo:

discutia deviase fiindca cineva afirmase ca datorita occidentului,culmea,ne vom lasa noi[ca popor] de fumat :yahoo:

din pacate poporul roman a invatat sa gandeasca altii pt el...si pana nu vom invata sa gestionam bine fondurile,sa eradicam coruptia prin mentalitate,fiecare sa-si faca treaba.....vom fii tot timpul cersetori,cersind bani,drepturi,aprobarea celorlalti,etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×