Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oamenii sunt nocivi, uite, m-au facut sa cred ca nu mai sunt creatoarea lumii... :( ceva imi spune ca mint pentru ca le e ciuda

Pune biciul pe ei. Mama lor! :) Cat timp oamenii gasesc ceva interesant la tine, gasesc ceva din ceea ce cauta sau ii poti ajuta intr-un fel, cat timp au nevoie de tine, iti fac jocul, apoi, chiar si cei mai draguti si iubitori dintre ei, fie te ignora, fie se intorc chiar impotriva ta. Unii ajung de nerecunoscut sau, mai bine zis, atunci isi arata adevarata fata. Nu trebuie sa cresti in ochii nimanui si nici sa-ti pese de aprecierea cuiva, tu trebuie doar sa ai grija de tine si atat. Si daca ai reusit sa faci lucruri la care altii nu indraznesc nici macar sa viseze, o sa fii capabila sa inveti si sa ai grija de tine. Iti las si eu o melodie.

 

P.S.: Imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la PM, dar am decis sa nu mai folosesc modalitatea asta de comunicare.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Infinie Tristesse, o sa vin si eu cu acelasi indemn, trebuie sa iti aduni ideile si sa le dai fiinta prin intermediul unei lucrari scrise; poti concepe ceva asemanator unui manifest, une soi de indreptar al societatii si daca va avea succes, poti castiga sustinerea unor oameni.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Negativismul, dispretul si ura atrag negativism, dispret si ura. Nu vei atrage absolut nimic pozitiv in viata ta, cu astfel de atitudine, asa ca "enjoy" your miserable life.

 

M-a atras pe mine. :wub:

De ce exista mai degraba ceva decat nimic?

 

 

Citeste articolul meu "I Exist".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-ar depresa interactionarea cu o persoana asa negativa. Are intelect, asta e adevarat si cu siguranta ca are multe de spus dar nu vad pozitivitate in atitudinea si mentalitatea ei. Isi complica universul mult prea mult. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Domn profesor, nu v-ati saturat sa vorbiti despre teme profunde intr-un mod superficial, crezandu-va atotstiutor, ingradind gandirea elevului si facand aluzii la faptul ca este nul?

- Imi fac si eu meseria, ce ai vrea sa fac altceva? Cum mi-as putea continua constructia la noua vila daca nu as avea salariul asta de profesor doctor si daca nu as dace pregatire? Ce? Sunt altii si mai bogati decat mine. Eu sunt o sluga a societatii, ca toti oamenii care muncesc. Vorbesc despre opere literare doar asa, ca sa primesc banii. Totul e formal. Ma doare si pe mine in fund de Iona.

- Asadar sunteti o hiena care profita de raposatii scriitori...Nu ne blamati ca nu gandim, noi gandim insa nu ne acceptati parerile bune sau mai putin bune si nu vrem sa vorbim, sa avem polemici sterile cu dumneavoastra. Singurul care nu mai gandeste sunteti dumneavoastra pentru ca ati adoptat pe deplin ideile unor critici literari. Eu apreciez criticii literari, ii consider buni indrumatori in formarea unei viziuni despre anumite opere insa doar atat, nu imi las gandirea condusa de ei. Ii folosesc pentru a genera idei noi. Acum, daca e sa o luam asa, nu prea exista originalitate. Oricum, sunteti asemanator cu cei doi pescari din Iona care isi purtau barnele.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×