Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu. Iertare ca n am dat sursa. Domnu' Eminovici. Scrisoarea V. Olga, o sa ti trimit niște poezii de ale mele peste câteva zile în privat. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, mi-as dori sa mai vorbim la telefon. Faza e ca pe telul asta nu am salvat nr. Te-am sunat de Paște de 2 ori, o data mi-a răspuns soțul tău, după casuta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, Cezara6 a spus:

Nu. Iertare ca n am dat sursa. Domnu' Eminovici. Scrisoarea V. Olga, o sa ti trimit niște poezii de ale mele peste câteva zile în privat. 

Eu doar pana la Scrisoarea a 3-a am invatat din poemele marelui amorez, mi-a fost deajuns din falsa iubire emis de poet.    Nu se compara cu nimic din paginile din poeziile sale cu ceea ce era pe marketul local pe lista de potential prieteni, ca n-as fi avut curaj sa pronunt cuvantul iubit.   Precis ma arestau comunistii.   Mi-a adus mama un volum cu poezii de Eminovici, cand a emigrat in State dar e acolo inca, in cutia cu amintiri din 1988 pe langa alte amintiri, ceasul ei de mana, carnetel cu adrese si numere de telefoane importante, si altele.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 44 minute, Cezara6 a spus:

Olga, mi-as dori sa mai vorbim la telefon. Faza e ca pe telul asta nu am salvat nr. Te-am sunat de Paște de 2 ori, o data mi-a răspuns soțul tău, după casuta. 

Numarul tau a ramas cel vechi???  ca eu il am, sint contabila si la mine totul este de 2-3 ori depus in anumite locuri sigure in caz de colapsarea infrastructurii sa am macar adresele persoanelor de contact.   Te voi suna dar sa-mi spui cel mai bun timp acolo, nu pe moment ca e noapte aici, el doarme, dar e si bolnav cu o durere de cap si altele.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am alt nr. O sa fiu plecata o saptamana. Ți-l voi da după ce ma voi întoarce. Plec la Bucuresti, ca apoi în VÂLCEA, ca apoi în TM, probabil și în SB, în cele din urma în Sv. Toate astea ca să ma întorc la Iasi. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un coleg de la Filosofie îmi face ochi dulci...hahaha...Cum m-am abordat drăgălașul și m-am privit cu jind...

Dar eu rămân cu Luceferii și Luceferii mei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×