Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Barbati urati cu femei frumoase

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiecare vede in celălalt ceva care îl atrage. Nu cred ca trebuie să conteze atât de mult frumusețea pentru că oricum este trecătoare și nu cu ea rămâi la final. Sunt oameni care nu sunt frumoși, dar care sunt sociabili, atenți, grijulii, etc. Pentru o femeie conteaza multe alte aspecte iar frumusețea nu se afla în primele 5 pozitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca frumusetea sau aspectul fizic nu sunt in primele 5 pozitii pentru tine, ma gandesc ca nu ai nimic impotriva sa fii cu un batranel de 80 de ani atata timp cat e sociabil , atent si grijuliu.

Cata ipocrizie domne`!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vede in celălalt ceva care îl atrage. Nu cred ca trebuie să conteze atât de mult frumusețea pentru că oricum este trecătoare și nu cu ea rămâi la final. Sunt oameni care nu sunt frumoși, dar care sunt sociabili, atenți, grijulii, etc. Pentru o femeie conteaza multe alte aspecte iar frumusețea nu se afla în primele 5 pozitii.

 

Ba pentru unele conteaza. Pentru mine a contat si aspectul fizic, pe langa alte calitati.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vede in celălalt ceva care îl atrage. Nu cred ca trebuie să conteze atât de mult frumusețea pentru că oricum este trecătoare și nu cu ea rămâi la final. Sunt oameni care nu sunt frumoși, dar care sunt sociabili, atenți, grijulii, etc. Pentru o femeie conteaza multe alte aspecte iar frumusețea nu se afla în primele 5 pozitii.

Bullshit.

Poate ar trebui sa faci precizari, cum ar fi:

pentru o femeie care nu are acces la altceva oricum, pentru o femeie care a ajuns la o varsta si ceasul biologic ii ticaie, e deja disperata sa aiba o familie pentru ca incep rudele sa puna presiune.

Altfel, pentru o femeie sau un barbat care-s activi dpdv sexual si carora le place sa faca si sex, ca na, cica asa ar fi normal, tre' sa existe si atractie fizica.

Aici nu e vorba despre standardele dictate, ca poate unei femei ii place unu' paros si indesat, poate uneia ii place unu' inalt si slab...and so on.

Dar de placut tot trebuie sa-i placa ceva fizic.

Restul e de citit din carti, nu cu sufletul si cu bunatatea faci sex.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca am spus undeva că o femeie poate avea o relatie cu orice tip de bărbat. Fiecare e atrasa de anumite lucruri la un individ. Nu cred că e obligatoriu să fie vreun Brad Pitt. Atât timp cat există atracție între cei doi, ce importanta mai are restul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare e atrasa de anumite lucruri la un individ. Nu cred că e obligatoriu să fie vreun Brad Pitt.

 

 

Da cine a zis ca Brad Pitt ar fi frumos pentru toate femeile sau ca ar fi vreun standard de frumusete masculina ? Mie spre exemplu nu mi se pare bomba. Nu zic e urat, dar nu e genul de barbat la care as cadea in coma, dpdv fizic.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu dar ai exclus aspectul fizic.

Ca sa existe atractie, tre' sa il placa fizic in primul rand(am zis si mai sus, nu tre' sa placa uneia ce place alteia)

Dar tu elimini din ecuatie atractia fizica si spui despre suflet, despre tandrete, chestii pe care oricum nu le experimentezi decat dupa o perioada de stat cu persoana(si de multe ori sunt false, vine un mom in care persoana nu mai are ceva de castigat de la tine)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare vede in celălalt ceva care îl atrage. Nu cred ca trebuie să conteze atât de mult frumusețea pentru că oricum este trecătoare și nu cu ea rămâi la final. Sunt oameni care nu sunt frumoși, dar care sunt sociabili, atenți, grijulii, etc. Pentru o femeie conteaza multe alte aspecte iar frumusețea nu se afla în primele 5 pozitii.

Nu, nu asta ai spus.

Dar e ok, eu nu-s aici ca sa iti schimb parerea.

Pe mine nu ma intereseaza nici daca scrii chestiile astea pentru ca te fac sa pari o persoana buna sau pentru ca ai impresia ca ai fi etichetata drept superficiala.

Ziceam si eu ca nu-s de acord pen' ca n-am vazut miracole din astea decat in cateva baruri de pe Lipscani si Dorobanti, dar acolo e vorba de bani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×