Sari la conținut
Forum Roportal
volare

Leu, cateva intrebari

Postări Recomandate

am citit de curand intr-o revista despre semnele zodiacale, unde scria despre leu urmatoarele:"este personajul care reuseste cel mai bine in viata pt ca se naste intr-un aspect astral excelent,cu Soarele deasupra capului.foarte rar vom intalni aici persoane care sa nu aiba succes in viata,probleme de sanatate sau au de dus o cruce mult prea grea pentru ele.probleme apar numai daca se nasc cu Saturn retrograd."

acum am 2 intrebari:

1.cum aflu daca m-am nascut cu Saturn retrograd?mi-am facut astrograma dar nu am gasit nimic de acest fel,in schimb mi s-a parut o `caracterizare`perfecta.foarte buna.

2.pot sa aflu cumva daca in viata mea vor aparea evenimente majore care ar putea sa-mi schimbe intr-un fel sau altul existenta?

multumesc anticipat.

P.S:o sa revin cu prezentarea tuturor zodiilor ptr ca mi s-a parul interesant articolul si este pacat sa nu vi-l impartasesc si voua. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SEMNE DE FOC

1.BERBEC:personaj foarte ambitios,cu o putere de a lupta iesita din comun,care este intotdeauna capabil sa preia initiativa intr-un proiect social si este considerat un adevarat deschizator de drumuri si un castigator pe termen lung.defecte:lipsa perseverentei,lipsa rabdarii si agresivitatea.in acest semn intalnim foarte multi sportivi:leonard doroftei,laura badea.

2.LEU:este puternic,orgolios,are abilitati de lider.este personajul care reuseste cel mai bine in viata pentru ca are de partea lui norocul,datorita faptului ca se naste intr-un aspect astral excelent, cu Soarele deasupra capului.foarte rar vom intalni aici persoane care sa nu aiba succes in viata,probleme de sanatate mari sau care au de dus o cruce mult prea grea pentru ele.probleme apar numai daca se nasc cu Saturn retrograd.defecte:este egoist,vrea sa fie admirat neconditionat.

3.SAGETATOR:este singurul semn triplu:e om,animal si arma.sagetatorul are o latura clara de luptator si intotdeauna idealurile si ambitiile sale sunt mari.are o latura umana:este altruist si generos,dar si o latura instinctuala,de unde numarul mare de aventurieri nascuti in acest semn.defecte:uita sa isi respecte cuvantul dat, promisiunile.

SEMNE DE AER

1.GEMENI:acestia comunica bine,sunt foarte sociabili si nu ar putea sa traiasc izolati.exista 2 tipologii:geamanul negativ-un aventurier incurabil care se aseaza greu la casa lui si geamanul pozitiv-foarte cerebral, care daca isi ia un angajament de tip afectiv, se casatoreste foarte tanar.

2.BALANTA:este un semn de echilibru si de armonie.cei care se nasc in balanta nu pun pret pe bani in sine,ci pe faptul ca banii pe care ii castiga ofera confort celorlalti membrii din familie.este romantica,imaginativa,extrem de independenta.defecte: daca se intampla ceva, oricat de mic, intra in panica si se dezechilibreaza,chibzuieste prea mult inainte de a lua o hotarare.

3.VARSATOR:cel mai inventiv,cel mai original,are o putere de creatie extraordinara.defecte:nu are multa rabdare si vrea ca lucrurile sa se intample mai repede dacat le este scris.exista 2 tipuri:varsatorul fidel,asezat, cu un inalt nivel spiritual si varsatorul care nu isi ia niciodata angajamente in iubire si pe care nu te poti baza in relatiile afective.

SEMNE DE APA

1.RAC:este un selenar,un hipersensibil, un romantic incurabil, cu o dimensiune afectiva iesita din comun.defecte:pentru barbatii rac,patima bauturii, iar pentru femeile rac depresiile frecvente cauzate pana si de cele mai neinsemnate afirmatii.

2.SCORPION:este un personaj extrem de profund, cu un freamat interior iesit din comun, dar niciodata de bravada.este un om pe care te poti baza intotdeauna la greu,care isi duce cu demnitate orice suferinta, fara sa i se citeasca pe chip.defecte: este carcotas,cinic, are un umor acid, cand intra intr-o relatie este fidel atata timp cat iubeste.

3.PESTE:este zodia oamenilor de sacrificiu, care isi pun destinul in slujba societatii sau a semenilor. este foarte afectuos, foarte credincios. defecte:este instabil din punct de vedere afectiv si emotional, nu isi ia angajamente foarte clar si raspicat nici macar in iubire.

SEMNE DE PAMANT

1.TAUR:este romantic, adora stabilitatea intr-o relatie, isi ia angajamentele foarte clar, este tenace si perseverent, rafinat si charismatic.defecte:posesivitatea, incapatanarea, nu este in totalitate fidel.

2.FECIOARA:este foarte ordonata,fiind zodia secretarei perfecte sau a unei contabile de invidiat.defecte: este exagerat de critica, de multe ori devine cinica, `face din tantar armasar` si nu gandeste pozitiv.

3.CAPRICORN:este un intelept,isi respecta cuvantul dat, dar nu face prea multe promisiuni.este extrem de muncitor, de punctual, de perseverent si de constructiv. nu isi tradeaza niciodata prietenii.defecte: nu comunica indeajuns cu ceilalti si de aceea sunt greu de inteles si de acceptat de cei din jur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2.pot sa aflu cumva daca in viata mea vor aparea evenimente majore care ar putea sa-mi schimbe intr-un fel sau altul existenta?

 

Asteapta si vei vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce tare aia la gemeni volare :P , asta nu stiam

 

1.GEMENI:acestia comunica bine,sunt foarte sociabili si nu ar putea sa traiasc izolati.exista 2 tipologii:geamanul negativ-un aventurier incurabil care se aseaza greu la casa lui si geamanul pozitiv-foarte cerebral, care daca isi ia un angajament de tip afectiv, se casatoreste foarte tanar.

 

E prima data cand ma loveste asa tare. Ne poti atasa si linkul care ti-a furnizat informatiile? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.cum aflu daca m-am nascut cu Saturn retrograd?mi-am facut astrograma dar nu am gasit nimic de acest fel,in schimb mi s-a parut o `caracterizare`perfecta.foarte buna.

 

Unde ti-ai facut astrograma? De obicei planetele retrograde au un R in dreptul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3.PESTE:este zodia oamenilor de sacrificiu, care isi pun destinul in slujba societatii sau a semenilor. este foarte afectuos, foarte credincios. defecte:este instabil din punct de vedere afectiv si emotional, nu isi ia angajamente foarte clar si raspicat nici macar in iubire.

 

Uite... mirelutz... pe toata lumea loveste !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3.SAGETATOR:este singurul semn triplu:e om,animal si arma.sagetatorul are o latura clara de luptator si intotdeauna idealurile si ambitiile sale sunt mari.are o latura umana:este altruist si generos,dar si o latura instinctuala,de unde numarul mare de aventurieri nascuti in acest semn.defecte:uita sa isi respecte cuvantul dat, promisiunile.

 

 

:yes: Jur ca la mine nu-i adevarata faza cu promisiunile!

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asteapta si vei vedea.

 

tocmai,ca nu mai am rabdare.vreau sa stiu daca mi se va intampla ceva important.tu nu esti curios(a)? :crazy:

 

ce tare aia la gemeni volare :focus: , asta nu stiam

E prima data cand ma loveste asa tare. Ne poti atasa si linkul care ti-a furnizat informatiile? :crazy:

 

le-am luat dintr-o revista dar ma pot interesa unde mai poti gasi informatii despre gemeni.si voi reveni.

 

Unde ti-ai facut astrograma? De obicei planetele retrograde au un R in dreptul lor.

 

pe acest forum mi-am facut-o, dar parca nu am observat sa aiba vreo planeta R.o s-o mai fac o data.

 

sunt curioasa cui i s-a mai potrivit mica descriere.astept raspunsuri.asa o sa verificam credibilitatea articolului.pupici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place ce se spune despre berbec, dar e departe de mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×