Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Echipele romaneşti in cupele europene

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai si ce vroiai sa faca, sa ridice licenta de divizie A? Sau de tot? As fi vazut rostul daca avea sechestru si nu avea bani - pac luau tot de la Steaua, vindeau jucatorii, recuperau prejudiciul si gata. Dar asa, sub ce motiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine e Moti si nu ma intereseaza niciun detaliu despre performantele acestuia ca fotbalist.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa spun ca Steaua e acum o echipa slaba. S-a nimerit ca aproape toate echipele din grupa ei sa fie mai bune decat ea.

Daca si astea-s echipe de temut, eu cred c-ar trebui sa se reinfiinteze Cupa UEFA Intertoto, ca sa aiba si astia de la LPF o scuza, atunci cand vor avea maxim doua-trei echipe in competitiile europene, dintr-un campionat - atentie - de numai 18 echipe. Raportat la faptul ca Romania este una dintre cele mai slab dezvoltate tari din Europa. Inclusiv si-n fotbal.

Încă nu ştim dacă "aproape toate" echipele din grupa ei sunt mai bune decât ea. O vom putea spune abia după ultimele meciuri, joi noaptea.

As avea mai multe sanse sa castig la pariuri, daca Dinamo Kiev se va numi Dinamo Moscova, decat Steaua sa bata pe aceasta echipa.

Eu aş paria, totuşi, pe Steaua. Dar cum spuneam, rămâne de văzut...

Şi o să zic aşa:

 

Rio Ave - Aalborg:       1X

Steaua - Dinamo Kiev: 1

 

biggrin.png

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salzburg - Astra 5-1

Steaua - Dinamo Kiev 0-2

 

Şi astfel se încheie aventura echipelor noastre, din acest an, în cupele europene...


As avea mai multe sanse sa castig la pariuri, daca Dinamo Kiev se va numi Dinamo Moscova, decat Steaua sa bata pe aceasta echipa.

Ai avut dreptate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×