Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Echipele romaneşti in cupele europene

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fără mânie şi părtinire

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da dar tu erai manios. Esti stelist? Asta e motivul pentru care te-ai suparat asa repede?

Mă întristează şi mă supără miştourile gratuite, asta văd că nu vrei să înţelegi tu şi alţii care au intervenţii asemănătoare cu ale tale, pe care le consider total neproductive. Nu, nu sunt stelist. Eu privesc sportul, în general, ca pe un spectacol. La fel aş fi prezentat lucrurile şi dacă în locul Stelei şi Astrei de acum, din Europa League, ar fi fost, să zicem, Dinamo şi U Cluj. Adică aş fi comentat meciurile, rezultatele, şansele acestora de a se califica mai departe etc. Că observaţiile şi comentariile mele nu sunt cele mai faine, asta e, nu mă supăr. Fiecare e invitat să facă altele mai competente.

Tu când vii şi întrebi " ce-a facut steaua la Aalborg? S-a calificat?", atitudinea ta e clară, în sensul că eşti antistelist (mă rog, e problema da de percepţie a fenomenului sportiv şi a vieţii în general) sau că vrei doar să faci oleacă de băşcălie, întrebând cât s-a terminat un meci care încă nu s-a disputat. De ce eşti motivat să acţionezi în acest fel, iar nu ştiu, e doar problema ta... 

Ah, în cazul în care cineva chiar nu ştie ce e şi cum despre fotbal sau alt domeniu şi pune o astfel de întrebare pur şi simplu în necunoştinţă de cauză - fără a se duce dincolo de limitele fair play-ului - atitudinea şi răspunsul meu ţin de acest sine ira et studio şi încerc să răspund simplu şi la obiect, ca şi cum aş oferi cuiva un pahar cu apă.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aalborg - Steaua 1-0

Astra - Dinamo Zagreb 1-0

 

În sfârşit, Astra reuşeşte o victorie. Nu se mai punea problema calificării, însă e bine pentru niscai bănuţi şi pentru punctele acumulate.

Mai naşpa e că Steaua, care avea mari şanse de calificare, a pierdut la Aalborg, după un meci nu tocmai bun, însă în care Keşeru a ratat cât pentru două meciuri. Chestia e că, în ultima etapă a grupei, pentru a merge mai departe, rămâne la mâna rezultatelor. Respectiv, tre să-i bată acasă pe Dinamo Kiev, în timp ce Rio Ave e musai să nu piardă acasă cu Aalborg.

Eh, să vedem ce-o mai fi că, vorba aia, speranţa moare ultima...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa spun ca Steaua e acum o echipa slaba. S-a nimerit ca aproape toate echipele din grupa ei sa fie mai bune decat ea.

Daca si astea-s echipe de temut, eu cred c-ar trebui sa se reinfiinteze Cupa UEFA Intertoto, ca sa aiba si astia de la LPF o scuza, atunci cand vor avea maxim doua-trei echipe in competitiile europene, dintr-un campionat - atentie - de numai 18 echipe. Raportat la faptul ca Romania este una dintre cele mai slab dezvoltate tari din Europa. Inclusiv si-n fotbal.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Steaua este (aproximativ) cea mai buna din campionatul nostru, iar asta spune tot. Despre campionatul nostru.

 

Iar apropo de speranta cu Dinamo Kiev, nu cred ca Steaua are de ce sa se ingrijoreze de rezultatul meciului lui Rio Ave cu Aalborg. Fiindca Steaua are sanse mici sa-i bata pe Dinamo Kiev.

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia de la Rapid saracii luau amenzi pe RATB acu vreun an. Nu compari Steaua cu o echipa care nu mai exista - sau o faci, dar asta inseamna ca nici Steaua nu e una.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×