Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Daca nu vine muntele la Mahomed, merge Mahomed la munte. (ca tot e la moda)

Hai sa ii cautam noi pe ei, daca ei nu ne cauta.

Cam asta ne ramane de facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Albinele s au hotărât sa i caute pe ursi

Parca ziceai ca esti extraterestru. Acum tii cu ursu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu multe milioane de ani in urma pe cand omul nu existase pe planeta Pamantul a fost vizitat de mai multe specii extraterestre care au cartografiat locul si au trecut datele in arhivele lor galactice. Este posibil sa fi vizitat planeta exact intr-o perioada postapocaliptica, la ceva vreme dupa impactul cu un mare asteroid, sau pe cand planeta era ca un bulgare de gheata, asadar ce impresie le-ar fi lasat.

 

Pana si intamplarile din Razboiul stelelor au avut loc cu mult timp in urma. Toate s-au facut pe atunci, de aceea noi suntem printre putinii curiosi ai galaxiei, iata de ce nu suntem contactati astazi.

 

In plus ne gasim inconjurati de „cresa din Orion”, de multe resturi de supernove, stele neutronice nori galactici si multe stele uriase gata sa explodeze oricand, iata inca un motiv pentru care nu suntem deloc accesibili nici ca ruta sigura, nici ca spatiu de colonizare permanenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Şi mormota împachetează ciocolata Milka"... aşa şi cu estratereştii, ca-n reclama cu mormota. De fapt, eu cred că ei sunt nişte răutăcioşi, transparenţi şi furăcioşi. Răutăcioşi, fiindcă după ce seduc femeile, nu le ia de nevastă. Transparenţi, fiindcă nu-i vede nimeni. Furăcioşi, fiindcă de multe ori eu nu găsesc lucrurile unde le-am pus. Deunăzi aşa am păţit şi cu cheia tractorului, dar şi cu multe alte lucruri: slănina din pod, vinul din beci... 

 

Cu stimă,

Nae tractoristu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da nu mai bine te dai tu pe fata... ? si explici cine esti, in stilul tau propriu si personal si zici despre ce e vorba ? Ca si cumva n-am fi la gradinita.


?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum să nu mă dau pe faţă?! E drept, cam rar, dar nu din cauză că aş fi comod, ci fiindcă sunt cam uituc. De obicei mă dau pe faţă după bărbierit, mai ales vara, cu o loţiune care alungă muştele şi ţânţarii. Cât despre grădiniţă, eu nu am de unde să ştiu dacă zenzen "ca şi cumva" n-ar fi la grăniţă, dar asta e o treabă personală, fiecare e unde vrea, la urma-urmii e o chestie personală. Şi uite-aşa-mi vine-n minte zicala cu bătutul gurii de pomană, că iată, sunt unii care după 39 pagini tot mai întreabă: "despre ce e vorba". În astfel de cazuri obişnuiesc să recomand o cură de televizor, cu documentare privind concupiscenţa apriorică a incidenţei intervenţiilor estraterestre asupra procesului de dezvoltare a plantelor: unele soiuri de rapiţă ajung subit la o înălţime dublă după trecerea prin apropiere a ET-urilor, putând fi astfel folosite drept sisteme de detectare. Cei care se îndoiesc de ezistenţa estratereştrilor se pot gândi la ezemplul clasic al aerului: nu se vede, dar ezistă...

 

Nae tractoristu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Şi mormota împachetează ciocolata Milka"... aşa şi cu estratereştii, ca-n reclama cu mormota. De fapt, eu cred că ei sunt nişte răutăcioşi, transparenţi şi furăcioşi. Răutăcioşi, fiindcă după ce seduc femeile, nu le ia de nevastă. Transparenţi, fiindcă nu-i vede nimeni. Furăcioşi, fiindcă de multe ori eu nu găsesc lucrurile unde le-am pus. Deunăzi aşa am păţit şi cu cheia tractorului, dar şi cu multe alte lucruri: slănina din pod, vinul din beci... 

 

Cu stimă,

Nae tractoristu

Adica?! :book:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×