Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal UEFA 2016

Postări Recomandate

Waaa? :eek:

Mda, cam așa am făcut și eu ochii acum câteva zile când am aflat vestea. :biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza unui sistem de calcul îmbârligat, să-i spunem, pe care-l folosește FIFA, care face posibil ca, în scurt timp, echipe din prima urnă valorică să coboare vertiginos și viceversa, echipe din urne inferioare să urce spectaculos. 


Nici dacă făceam eu sau Luci acest clasament, nu ieșea România așa de bine!  :biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem pa primul loc in grupa de calificare la ieuro si d-aia. Clasamentul ala e egal cu zero.

 

Cand am fost pe 3 eram de fapt cea mai buna echipa din lume - in 94 that is.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, e un algoritm mai îmbârligat în care se adaugă niște coeficienți pentru fiecare meci câștigat, dar nu se ține cont de valoarea de facto a adversarului cu care joci. Acest sistem face posibilă ascensiunea ”peste noapte” a echipelor mai slab clasate - vezi cazul României și Țării Galilor.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După 0-0 cu ungurii, în deplasare, jucăm în seara asta cu grecii acasă. Cică echipa de start ar fi:

 

Tatarusanu, Papp, Chiriches, Grigore, Rat, Pintilii, Hoban, Torje, Budescu, Maxim, Keseru

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un 0-0 și cu grecii după un meci cel puțin la fel de...(beep) precum cel anterior, cu ungurii.

În celălalt meci care ne interesează Irlanda de Nord - Ungaria 1-1. În acest moment clasamentul e următorul:

1. Irlanda de Nord   17p

2. România             16p

3. Ungaria               13p

 

Teoretic avem încă șanse de calificare, însă la cât de prost jucăm...mi-e greu să mă gândesc la ce va urma.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Luăm pe dreak să ne ia, cu fotbalu nostru cu tot!


După cum au fost pregătite aceste două meciuri și după cum am jucat, șansa noastră, ca de obicei, e să se împiedice alții...


În fine, de obicei eu sunt genul care vede partea plină a paharului. Însă acu îs prea dezamăgit. La felul în care am jucat în aceste două meciuri (dacă nu se schimbă ceva), nu văd să-i batem nici pe finlandezi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×