Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poti sa incerci de mai multe ori fara sa devii dependent.

 

vorbim de droguri GRELE

 

facem diferenta intre iarba si droage grele, da?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci de mai multe ori fara sa devii dependent.

 

Cum ai ajuns la concluzia asta? Si, cam de cate ori poti incerca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum ai ajuns la concluzia asta? Si, cam de cate ori poti incerca?

 

eu am fumat de cateva ori, dar cred ca nu e cazul sa insitam pe astea usoare. deja vad topicul inchis si nu asta vreau.

 

vreau exact cum e topic 'alcoolismul' sa fie si asta aici. info despre centre de dezintoxicare, ce inseamna suport de la familie, cat si unde tragem granita..etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi dorit o clasificare stiintifica a drogurilor de categorie grea. Discutia e in ceata.

 

eu vb de meth, Coca, hero, ice, lsd, pcp, oxy&friends

 

nu vb de canabis, alcool, nicotina

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un prieten care a murit de la o supradoza, avea 23 de ani.
Partea cu gateway drug e nonsense, oamenii predispusi la adictie, se vor apuca de droguri ca heroina, cocaina, meth and so on, indiferent daca le placeau drogurile usoare inainte sau nu.
Tot ce trebuie este un anturaj, apoi totul vine de la sine.
Nu a fost dependent de prima oara, a durat ceva timp pana a inceput sa ii placa heroina.
La inceput pentru el si altii era un drog de socializare, in sensul ca luau doar la petreceri, doar la ocazii.
Atunci cand locul placerii a fost luat de dureri de oase, de frisoane, de stari generale proaste, his fate was sealed.
Abia ajunsi in punctul asta dependentii se lasa foarte greu, nu placerea are treaba, daca era doar placere se puteau lasa mai usor.

Sevrajul in cazul heroinei, poate la fel de bine sa omoare pacientul ca si o supradoza, de aia nu e o optiune pentru ei sa se lase pur si simplu, atunci cand cineva le spune "eh, daca vrei te lasi, da' nu vrei...nu mai iei pur si simplu si gata"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sevrajul in cazul heroinei, poate la fel de bine sa omoare pacientul ca si o supradoza, de aia nu e o optiune pentru ei sa se lase pur si simplu, atunci cand cineva le spune "eh, daca vrei te lasi, da' nu vrei...nu mai iei pur si simplu si gata"

 

sfatuiesc cu mare curaj sa nu se bage nimeni la a face pe eroul gen 'lasa, te salvez eu!' . gen te inchid in casa si daca nu ai, nu bagi. pe langa ca era sa omor un om, era sa ma omoare si el pe mine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×