Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Da, la dependenta de la prima incercare.

 

nici hero nu da dependenta din prima, sunt unii care trag cateva linii bune pana incepe sa le placa. poti trage o linie si gata, nu devii narco. sau tragi prima si ur done. depinde de la pers la pers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

btw, mai sunt magazinele etno in ro?


Eu ma gandeam la heroina injectata nu trasa pe nas.

 

din ce stiu eu vazut de mine, ai bagat la vena...esti pe drumul ala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu asta zic. Se spune ca dependentii de droguri din astea sunt dusi din prima pentru efectul injectiei este atat de puternic si placut pentru ei incat vor sa simta acelasi lucru cu urmatoarea doza, si urmatoarea, samd, dar nu e posibil. Cica nici o doza dupa prima nu mai da aceiasi satisfactie si acelasi high.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cica nici o doza dupa prima nu mai da aceiasi satisfactie si acelasi high.

 

ba e la fel o perioada. apoi more & more. dar tre ceva timp. altfel se intampla OD din start

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand spui 'si mai si' la ce te referi? la dependenta? same... la 'pagube'? crack e mai rea pt ca e årelucrata atat de mult cat sa iasa 'mai ieftin' pe piata. daca dai un simplu Google o sa vezi ce contine crack si de ce e mai periculoasa decat pure hero.

 

Da, e un drog al saracului. Asta fumeaza prostituatele in Aberdeen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, e un drog al saracului. Asta fumeaza prostituatele in Aberdeen.

 

si in dr taberei se fumeaza si nu de catre hukårs...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o fosta dependenta de opiacee-mi-am facut "automedicatie". M-am chinuit cinci ani si inca consider ca mi-au distrus viata. Pe vecie. Mi s-a schimbat comportamentul dramatic, chimia creierului nu mai e aceeasi. La mine a fost nevoie de doua saptamani sa ajung dependenta, insa dependenta psihologica s-a instalat din prima. Love at first sight. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De departe cele mai primejdioase sunt cele numite la SNPP sau, in limbaj popular, etnobotanicele.

Nu pot fi clasificate pe baza continutului,intrucat acesta difera in functie de "imaginatia" producatorului(oricum sunt mixate aleator substante cu efecte psihoactive puternice).

Pe scurt, unele dintre cele injectabile te fac sa devii dependent si de la prima administrare, ca sa nu mai spunem ca cele putin mai "soft", oricum te transforma in zombi destul de rapid.

Ca idee, am terminat acum o luna un studiu, care avea drept lot tinta persoane consumatoare de drog injectabil. Studiul a inceput acum un an si presupunea printre altele si un interviu cu toti cei care se prezentau in anumite centre in cadrul programului de schimb de seringi. Daca atunci cand vorbeai cu acei ce consumau droguri clasice , mai reuseai sa pricepi ceva, cand au inceput sa soseasca consumatorii de SNPP injectabile,era ca si cum incercai sa vorbesti cu un zombi. Horror....

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...

 

plm...sau pana mea..acceptat pe ropo. sa vezi cum e cand nu faci studii pe Z sau X persoane, ci pe frac.tu sau sor.sa.

te asigur (lasa-ma cu id.game shit) ca nu e aceeasi mancare de peste

 

studiu meu a fost simplu 'ia droage si te omor...sau må omor'

 

ghici ce ' omoarå-te'

 

plm...te-am sters la c*r..nu poti face asta, eu am Control...kkt.

 

in fine. studii, teste, opinii, frate..io zic una: pana nu ai fost acolo sa simit cum gusta amfe/hero...nu stii. stii stintific, stii dupå carte, dar nu stii

 

io stiu, mi-as peleu, io stiu si sa moara jean då la Craiova, as vrea sa nu stiu.

eniueai...vb prea mult si-s ametita

 

 

nu...nu o sa regret maine. jur!


4000 euro pt un program de dez la un spital din buc

 

Control 24/7

 

'sef' e ala care plateste procedura

 

'alo...e ok cu X'

'alo..a intarziat la test¨'

 

 

fu#k..lasa job. ia avion, mergi si vezi ce si cum e cu X. ...

 

 

nu conteaza, sunt furioasa pe mine ca i-am permis sa ajunga acolo, ca i-am dat ocazia, ca l-am pus inainte de toti si toate, ca l-am finantat (fara sa stiu atunci unde se duc banii)

traiesc fiecare zi cu frica 'azi o sa o faca, azi o sa bage pe nas/vena'. si nu am vrut decat binele.

 

traiesc cu vina de ani de zile ca daca nu eram eu disponibila financiar, nu se intampla. i hate it!

 

patetic ampero, patetic..lua-te-ar dreaq de vita ...

ce?mi-s beata? dada da, absolut! so uat? beau pe sanatatea mea si banii mei..primu care judeca sa ma pupue-n-
DOS.

 

 

vb acu ca vaca..stiu ' nu vb despre problemele tale, lumea o sa se bucure ca ai probleme'. ak it! aia de se bucura ca io, ampera, am probleme...aia nu 'e' lumea. aia e gunoi. gunoi care se vad presus, care nu vad si inteøeg.

 

 

in fine. am baut si tre sa dorm. si NU!!! nu vreau sa sterg ce am scris. ce am trait io langa un dependent de narco grele vreau sa nu traiasca nimeni. nu stiu cum as putea ajuta, nu e suficient sa spun 'don't do it'...dar vreau sa spun ...oricum e...e al tau. stai langa el. vezi de merge, de nu merge, nu il lasa. el e bolnav, nu tu. tu esti obosita, el e bolnav.

 

 

sa-mi trag suturi popou..as vrea sa fiu in ro sa il imbratisez...e al mau, a fost al meu. o sa fie al meu

 

 

nu...nu regret postul asta. vreau sa aflu daca eu sunt singura care are f f f aproape un narco in familie. asta a fost scopul, vreau sa vb cu pers care au trait nenorocirea asta...

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×