Jump to content
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Rate this topic

Recommended Posts

adica poti lucra remote?

si eu fac asta de 2 zile si nu stiu cum ar indrazni luni sa imi impuna cineva sa merg la birou..decat daca apar urgente

Just now, Stu' said:

adica poti lucra remote?

si eu fac asta de 2 zile si nu stiu cum ar indrazni luni sa imi impuna cineva sa merg la birou..decat daca apar urgente

Nu, nu pot lucra remote. La noi se pune altfel problema.

Acum 5 minute, Vriies a spus:

Bine măcar că ne rămâne posibilitatea net-ului. 

Cât despre mine, de va fi, conform planurilor de rezistență, am două posibilități:

Să mă „încarcerez” la serviciu sau să mă „încarcerez” acasă. Cred că deja am ales...

Acasa.

• Like 1

Acum 12 minute, Vriies a spus:

Bine măcar că ne rămâne posibilitatea net-ului. 

Cât despre mine, de va fi, conform planurilor de rezistență, am două posibilități:

Să mă „încarcerez” la serviciu sau să mă „încarcerez” acasă. Cred că deja am ales...

Izolarea e poate singura solutie, dar și o condamnare la fel de sigura pentru multi.

Just now, Stu' said:

concediu fara plata?

Nu chiar. Ceva cu 75% din salariul minim pe economie, deși încă nu e clar.  Bine, n-aș mai vrea să dezvolt pe această temă . :smile: Nu despre asta era vorba, ci despre disponibilitatea de a merge la serviciu și de a te izola acolo, vizavi de faptul de a rămâne izolat în casă. 

4 minutes ago, Lucia N said:

Acasa.

Corect!

Chiar acum, Vriies a spus:

Nu chiar. Ceva cu 75% din salariul minim pe economie, deși încă nu e clar.  Bine, n-aș mai vrea să dezvolt pe această temă . :smile: Nu despre asta era vorba, ci despre disponibilitatea de a merge la serviciu și de a te izola acolo, vizavi de faptul de a rămâne izolat în casă. 

75% din salariul minim? Pe bune? Ha! Ha! Ha!

Just now, Fiero said:

75% din salariul minim? Pe bune? Ha! Ha! Ha!

Mda, cel puțin așa am înțeles eu că va fi statul nostru să dispună. Cam așa se pune problema. 

Oricum, asta mai puțin contează într-o astfel de situație.  Chiar nu mă interesează asta. Ideea era dacă m-aș băga într-o carantină, la serviciu, sau aș alege o carantină acasă.

Acum 3 minute, Vriies a spus:

Mda, cel puțin așa am înțeles eu că va fi statul nostru să dispună. Cam așa se pune problema. 

Oricum, asta mai puțin contează într-o astfel de situație.  Chiar nu mă interesează asta. Ideea era dacă m-aș băga într-o carantină, la serviciu, sau aș alege o carantină acasă.

Cred ca nu ai trait la limita subzistentei, de-aia ti se pare ca nu ar fi o problema venitul. Eu zic sa te bagi de la serviciu, daca e asa cum spui, ca acasa nu o sa mai ai bani sa iti platesti utilitatile, iar furnizorilor nu le va pasa de asta. Internetul va fi istorie. :)

Edited by Fiero