Sari la conținut
Forum Roportal
Cecille

Sunt in ceata! deasa...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In viata mea exista un fost coleg, ceva mai la distanta, urma sa ne vedem in vara aceasta. "Nesansa" mea a fost ca intre mine si cel mai bun prieten al lui sa se nasca conversatii pe net si acest tip sa-mi lase o impresie placuta. Asa s-a nascut invidia si ura colegului meu, nemotivat deoarce nu i-am dat sperante niciodata.

Intr-o ultima discutie cu mine, dupa ce a aruncat cuvinte urate la adresa prietenului sau...iar mie chestii de genul "de unde-l cunosti tu asa bine?...ce te-ai culcat cu el?...de ce-i tot iei atat apararea" mi-a spus ca oricum prietenul i-a spus ca "il cam plictisesc" si ca ma "averitzeaza ca atunci cand voi fi acolo nu-l voi vedea..." si imi spune ca asta ar fi dorinta prietenului sau.

E clar ca voi pune punct. E deja prea mult.

Insa as fi vrut sa stiu daca chiar asa gandeste prietenul lui. I-am trimis cele doua afirmatii si l-am intrebat: asa e?

Concluzia=tacere.

Oare de ce tace? Tacerea lui inseamna da sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tacerea poate spune tare multe ... Oricum nu fii impulsiva si lasa sa treaca ceva timp inainte de a te hotara ce vrei sa faci ... Cat il priveste pe colegul tau , cred ca ar fi mai bine sa incerci sa fii mai distanta fata de el , se pare ca are un Ego foarte dezvoltat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In viata mea exista un fost coleg, ceva mai la distanta, urma sa ne vedem in vara aceasta. "Nesansa" mea a fost ca intre mine si cel mai bun prieten al lui sa se nasca conversatii pe net si acest tip sa-mi lase o impresie placuta. Asa s-a nascut invidia si ura colegului meu, nemotivat deoarce nu i-am dat sperante niciodata.

Intr-o ultima discutie cu mine, dupa ce a aruncat cuvinte urate la adresa prietenului sau...iar mie chestii de genul "de unde-l cunosti tu asa bine?...ce te-ai culcat cu el?...de ce-i tot iei atat apararea" mi-a spus ca oricum prietenul i-a spus ca "il cam plictisesc" si ca ma "averitzeaza ca atunci cand voi fi acolo nu-l voi vedea..." si imi spune ca asta ar fi dorinta prietenului sau.

E clar ca voi pune punct. E deja prea mult.

Insa as fi vrut sa stiu daca chiar asa gandeste prietenul lui. I-am trimis cele doua afirmatii si l-am intrebat: asa e?

Concluzia=tacere.

Oare de ce tace? Tacerea lui inseamna da sau nu?

Nu-ti dai prietenii in gat. Poate are onoare. E de apreciat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In viata mea exista un fost coleg, ceva mai la distanta, urma sa ne vedem in vara aceasta. "Nesansa" mea a fost ca intre mine si cel mai bun prieten al lui sa se nasca conversatii pe net si acest tip sa-mi lase o impresie placuta. Asa s-a nascut invidia si ura colegului meu, nemotivat deoarce nu i-am dat sperante niciodata.

Intr-o ultima discutie cu mine, dupa ce a aruncat cuvinte urate la adresa prietenului sau...iar mie chestii de genul "de unde-l cunosti tu asa bine?...ce te-ai culcat cu el?...de ce-i tot iei atat apararea" mi-a spus ca oricum prietenul i-a spus ca "il cam plictisesc" si ca ma "averitzeaza ca atunci cand voi fi acolo nu-l voi vedea..." si imi spune ca asta ar fi dorinta prietenului sau.

E clar ca voi pune punct. E deja prea mult.

Insa as fi vrut sa stiu daca chiar asa gandeste prietenul lui. I-am trimis cele doua afirmatii si l-am intrebat: asa e?

Concluzia=tacere.

Oare de ce tace? Tacerea lui inseamna da sau nu?

 

 

in mod sigur nu-l intereseaza ceea ce crezi tu ....mda,mi-am adus aminte vorba cuiva ,si nu e mort ,e cat se poate de viu ....ce nu stii nu te poate rani ...:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si, oricum, pe net poti fi apreciat altfel decit in realitate. De ex, daca citesti posturile mele de la religie, zici ca sunt un habotnic incuiat si acru. Ceea ce nu-i deloc asa in viata reala. Asa si cu prietenu' lu' colegu' tau: poa' sa fie un bulangiu si baiatu' sa aiba dreptate. Sa-l cunoasca (,) ca e escroc si stie ce-i poate pielea. Iar daca reactioneaza asa, poate are sentimente profunde pt tine si nu poate el sa-ti spuna mai multe de teama sa nu fie refuzat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si, oricum, pe net poti fi apreciat altfel decit in realitate. De ex, daca citesti posturile mele de la religie, zici ca sunt un habotnic incuiat si acru. Ceea ce nu-i deloc asa in viata reala. Asa si cu prietenu' lu' colegu' tau: poa' sa fie un bulangiu si baiatu' sa aiba dreptate. Sa-l cunoasca (,) ca e escroc si stie ce-i poate pielea. Iar daca reactioneaza asa, poate are sentimente profunde pt tine si nu poate el sa-ti spuna mai multe de teama sa nu fie refuzat.

 

 

si eu credeam ca numai eu despic firul :lol: ....poate pur si simplu ...nu-i pasa de impresia pe care si-o poate forma ea despre el ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu credeam ca numai eu despic firul :friends: ....poate pur si simplu ...nu-i pasa de impresia pe care si-o poate forma ea despre el ...

Da, si asta e posibil. Dar, mai curind incarca si el, ca baiatu'..... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, si asta e posibil. Dar, mai curind incarca si el, ca baiatu'..... :lol:

 

 

ce incearca ? oi fi io chioara ,da chiar nu vad ...aaaa ,poate incearca s-o enerveze ..:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare de ce tace? Tacerea lui inseamna da sau nu?

nu conteaza prea mult ce'nseamna, dar consider ca netu' e un abur, deci daca vrei ceva incearca s'o faci face to face.

impresia ta despre unu' sau altu' trasa numai in urma unor conversatii pe net te poate insela, oricat de multa experienta ai avea....pe net e plin de persoane care sufera de personalitati multiple.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×