Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pe agenda zilei. Evenimente externe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa speram ca Trump nu a fost ultimul presedinte rational al USA.:smile:

Cred ca toti cei ce l-au denigrat pe Trump, erau fricosii care s-au vazut abandonati de jandarmul mondial si lasati la mana rusilor si chinezilor. Doamne, ce disperati au fost. O sa le iasa pe nas.:smile:

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vântul e de vină că Biden se împiedică! Explicațiile Casei Albe (evz.ro)   

Biden și-a pierdut iar luciditatea. Gura păcătosului adevăr grăiește

Pe Biden nu-l mai țin nici picioarele! Vântul e de vină, spune Casa Albă 

*Sistemul Nervos Central este de vina, nu vantul, cainele sau Putin.  De acolo sintem dirijati cu toti in actiuni fizice si verbale.  S-au cam deconectat legaturile si cade, vorbeste aiureli pana intr-o zi cand linia va fi un dreapta pe monitorul de inima.   El nu mai functioneaza DELOC, doar mai e in viata, dar abia!!!   De asta s-au luptat pentru el sa devina presedinte, ca va fi pe urma mai usor de manipulat America de CORBII care vor doar bani sa fure din bugetul Statului si un pic de autoritate/putere, atat la cat vor ajunje ca se va opri si conditia asta.   Sper sa nu tina mortul ani de zile cum au facut si cu maimuta aia de la Curtea Suprema. Oricare fiinta umana cade cand isi pierde balanta si vor mai fi cazuri publice unde singur se va impiedica de umbra sa!!!  Atunci motivul va fi ca n-a mancat oua la micul dejun sa-si hraneasca creierul ... minciuni vor fi mereu, cred ca va muri in vazul lumii, curand.     Nu partidul dirijeaza pe nimeni ci Creierul.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Erupție vulcanică în Islanda. A fost declanșat cod roșu. Video

vulcan-eruptie-reykjavik

Daca nu face pagube mai mari e bine, doar sa nu ucida nevinovati, ar trebui evacuat tot orasul temporar!!!  N-am fost aproape de asa ceva, n-am idee dar presupun ca nu se doarme linistit cand un vulcan parjoleste totul in cale. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Image result for joe biden

evz.ro/inca-un-succes-al-lui-biden-o-tara-nato-e-gata-sa-schimbe-tabara

Omu' asta NU este material de presedinte, dementa avanseaza foarte repede si asta n-are leac, dar se va mai fura in jurul biroului Oval sau Patrat cat mai este el acolo si aduce toata planeta impotriva Statelor Unite.   Masca mortii incearca deja.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evz.ro/ue-si-sua-regreta-retragerea-turciei-din-conventia-de-la-istanbul-privind-protectia-femeilor

Nu-mi place ce citesc aici, urmeaza ... inapoi la islamizare fanatica, unde femeile sint mai rau tratate ca animalele???   

Cred ca a venit si vremea lui Erdogan sa apuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evz.ro/noua-cruciada-culturala-a-lui-viktor-orban-cum-pune-la-cale-cantarea-ungariei

Noua cruciadă culturală a lui Viktor Orban. Cum pune la cale „Cântarea Ungariei”

Este mai pasnica actiune decat de aplicat islamizare pe femei cu forta!!!

Iata varianta maghiara al politicii de stanga-dreapta, Kristian-democrata, care n-au nici o valoare sa fie partide si voturi, mai bine cantam si dansam!!!

As schimba si Imn-ul cu aceasta melodie ca este mai usor de asimilat.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

evz.ro/dubai-capitala-placerilor-interzise-fata-intunecata-a-bogatului-emirat

"Dubai, capitala plăcerilor interzise ... Emiratul oferă sejururi all-inclusive, destul de accesibile, dar și servicii de lux.
Deși e interzisă în mod oficial în Emirate, prostituția este tolerată."

"Ca urmare, emiratul a devenit capitala turismului sexual din zona Golfului Persic.
Consumul de alcool este permis în hoteluri, baruri, restaurante și cluburi de noapte cu o licență specifică, deși este încă interzis în zonele publice."

******

*Unde nu este tolerat acest lucru???  vreau lista scurta, ca pe cea lunga o cunosc:- Hollywood, Vatican, Casa Alba,  Élysée Palace ... etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria aruncă în aer întreaga Europă! O uriaşă forţă politică se pregăteşte să intre în scenă 

capital.ro/ungaria-arunca-in-aer-intreaga-europa-o-uriasa-forta-politica-se-pregateste-sa-intre-in-scena    Viktor Orbán pledează pentru formarea unui nou grup care să îi reunească pe cei care „nu iubesc imigranții”

"Sa faca un zid in mijlocul Europei, nu stiu daca va fi realitate sau EU vrea sa se debaraseze de aceste tari pe moment, ca ori ce poate mijota Satana Soros cu niste corupti pentru ca Ungurii i-au luat cetatenia maghiara si l-au dat afara pentru falsuri si furturi de la populatie sub diferite minciuni.   Una din trucuri ele a fost  "Universitatile Americane" care deloc nu este adevarata poveste ca acolo in Europa undeva se studiaza 3 ani si pentru al 4-lea daca vrea studentul vine in State si oricare universitate accepta imediat ca sa intre direct in anul 4, mai invata 1 an si primeste Diploma Americana.    Am tradus la prima studenta care a venit aici ca avea rude analfabeti si habar n-aveau care este procedura, doar sa urle pe mine ca nu stiu ce inseamna American University Soros, n-am stiut nici ce inseamna sau cine-i omu'.  Cica al de la inscriere sa telefoneze lui Soros sa-i trimite notele ca ea nu avea NIMIC cu ea, era cu viza de turist pe 6 luni.   Cred ca prea l-a influentat Italia si Polonia sa puna presiune pe Ungaria sa accepta apararea Europei de navalitori din Est si alte minciuni, sa fie eliminati si din acel program de ajutor de dezvoltare economica.   Nu sint nici foarte documentata dar ceva-mi spune ca este ceva trecator ideea asta si deloc al ungurilor pentru ca Italia mereu va primi imigranti din toate partile partile, indiferent in ce coalitie se amesteca.   

Cam 100,000 de dolari a ridicat pe student de la parinti si rude.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

paianjen-australia.jpg

evz.ro/invazia-care-a-ingrozit-australia-invadatori-vs-oameni-lupta-pentru-supravietuire

Dusmanii sint serpi, paianjeni, soareci si alte rozatoare si reptile care fug din calea inundatiilor in casele oamenilor chiar si pe oameni in Australia, in cautarea uscatului.

NSW floods declared a natural disaster - 7NEWS coverage - March 2021 | 7NEWS - YouTube

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×