Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena21

Desi am prieten de 1 an jumatate, simt ca nu il mai iubesc, dar in schimb ma simt atrasa de cel mai bun prieten. Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dacă împarţi două grupuri, bărbaţi şi femei, barbatii toţi prieteni între ei şi femeile la fel, apoi dai câte o dramă din asta în fiecare grup, barbatii ori o să spună ăluia că e prost şi că e vina lui (dacă e cazul) ori nu o sa intervina,iar majoritatea femeilor, vor fi protective cu respectiva, indiferent dacă din cauza ei s-a produs ruptura.

 

 

Iar eu am vazut in tineretea mea mai tanara un club de vreo patru barbati parasiti (asa le si ziceau prietenii lor barbati) care mai ca isi plangeau pe umar unul altuia. Umblau numai impreuna si discutau cat de naspa e femeile. Cam tot ca pe forum. Si parca tot 4 sunt si pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am vb de relatii roz, singuri ati proiectat asta.

An spus ca e dovedit ca exista relatii durabile pe viata. Firesc, e greu de inghitit.

Dar exista si cu asta basta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu am vazut in tineretea mea mai tanara un club de vreo patru barbati parasiti (asa le si ziceau prietenii lor barbati) care mai ca isi plangeau pe umar unul altuia. Umblau numai impreuna si discutau cat de naspa e femeile. Cam tot ca pe forum. Si parca tot 4 sunt si pe forum.

Păi ce, am zis eu că nu există şi excepţii?

Da' eu nu vorbeam de excepţii.

Eu nu am vb de relatii roz, singuri ati proiectat asta.

An spus ca e dovedit ca exista relatii durabile pe viata. Firesc, e greu de inghitit.

Dar exista si cu asta basta.

Păi tu refuzi să intelegi că relatiile alea sunt una la o sută, de aia ti-am atras atenţia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca traiam dupa cum dictau statisticile, probabil ca ajungeam la concluzia ta.

Cand traiesti fara sa iti pese de ce zic altii, viata e din start mai frumoasa.

Asa ca sa fii tu sanatos ca esti in randul lumii.

 

Loreno, viata nu merita traita altfel decat pentru ce iti face sufletul sa vibreze.

Sa nu lasi niciodata pe nimeni sa iti franga aripile, asa vei muri libera si fericita, orice ar fi.

Un sfat foarte frumos. Iti multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pt. ca niciuna (or fi si vreo 2-3 exceptii) nu o sa inteleaga pana nu se izbeste cu capul de pragul de sus. Nu e ca la matematica. Got it?

 

nu cred. eu cred ca e vb de spiritul de turma, avem ceva in noi care ne face sa ne unim, mai ales cand e vb de sfasiat ceva/cineva, si atunci actionam. daca prietena mea imi spune ca a lasat-o barbac-su, desi eu stiu ca el e paine lui d-zeu si ea o javrita mica, cand o sa ies cu ea sa isi verse amarul am sa zic ' that bastard! nu te merita, japitza!'

 

asta am auzit si eu cand am divortat ' nu era de tine, tu esti minunata, esti (...aici multe pupincurisme), pe cand el ( aici multe cacaturi la adresa lui). dar inainte de 'fericitul eveniment' eram toti prieteni.

 

e o chestie muiereasca..donno why, ca probabil candva eram singure pt ca barbatii plecau la vanatoare si noi trebuia sa ne unim pt a ne apara de bestiile din paduri.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ampero, draga, sa fii si tu sanatoasa.

Dezamagirile in viata nu imi conditioneaza nici aspiratiile, nici vointa.

Cu atat imi creste determinarea sa ating mai mult, cu cat sufar mai mult.

 

Ma doare in basketi ca pe drum mai si sufar.

Pentru ca multi oameni te dezamagesc, nu inseamna ca alti oameni nu merita sa crezi in puterea lor de a iubi si a alege. Pe lumea asta exista si oameni minunati.

Si doar pentru ei, merita sa iti pastrezi inocenta si bucuria.

Păi ce, am zis eu că nu există şi excepţii?

Da' eu nu vorbeam de excepţii.

Păi tu refuzi să intelegi că relatiile alea sunt una la o sută, de aia ti-am atras atenţia.

Pai eu traiesc doar pentru ala 10 la suta. Care e posibil.

Altfel, mai bine deloc.

Asta nu vrei sa pricepi tu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Succes în cazul ăsta, dar ar trebui să ştii că dacă o să îţi fie lumea răsturnată vreodata, o să suferi cat ceilalţi 90% la un loc.

Şi nici nu o să intelegi de ce.

Editat de Priapism
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot n-am sa inteleg de ce multi adolescenti/tineri nu vor sa mai aiba initiativa, chiar si cand vine vorba de banalitati.

"Am o problema minora... ce sa fac? Mai bine intru pe un forum si cer parerea unor necunoscuti."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot n-am sa inteleg de ce multi adolescenti/tineri nu vor sa mai aiba initiativa, chiar si cand vine vorba de banalitati.

"Am o problema minora... ce sa fac? Mai bine intru pe un forum si cer parerea unor necunoscuti."

In sfarsit un punct de vedere...foarte bun...si o intrebare la fel...chiar daca nu vorbesti cu mine:)))

Raspunsul din punctul meu de vedere ar fi ca adolescentii nu mai au repere...reale si se refugiaza intr-o tehnologie,care nu cred ca le poate oferi niste raspunsuri care sa ii ajute...raspunsurile se gasesc in realitate...

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×