Sari la conținut
Forum Roportal
Lorena21

Desi am prieten de 1 an jumatate, simt ca nu il mai iubesc, dar in schimb ma simt atrasa de cel mai bun prieten. Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e musai sa se intample asa tot restul vietii.

Mai exista si batranei care se plimba de mana in parc. Ba mai si valseaza cand au ocazia.

Sa nu exageram. Acum e la tine globul de cristal?

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aşa:

Nu e musai sa se intample asa tot restul vietii.

Mai exista si batranei care se plimba de mana in parc. Ba mai si valseaza cand au ocazia.

Sa nu exageram. Acum e la tine globul de cristal?

Iar vorbesti de excepţii.

Ia vezi câte persoane trec prin divorţ, ia vezi câte persoane stau din cu totul alte motive cu partenerul, care n-au nicio legătură cu sentimentele.

După aia vino şi spune-mi de batranei care se plimbă de mână.

Tu nu prea eşti ancorată în realitate.

Bre, eu nu înţeleg un lucru.

De ce femeile nu-s solidare, de ce nu spun femeile cu experienţă, celor tinere, să nu vaneze cai verzi pe pereţi?

În multe cazuri, femei care au aflat pe pielea lor de foarte multe ori, că nu există printi pe cai albi, iubire veşnică şi viaţă fără de moarte, se găsesc propovaduind tinerelor exact despre chestia asta, cu convingere!

Cum vine asta?! E un fel de: lasă că vezi tu nefericito, nici mie nu mi-a zis nimeni, îmi pare bine că o să ti-o iei în freza?

I don't get it.

post-283843-0-32233600-1399020043_thumb.jpeg

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum vine asta?!

I don't get it.

 

''haha, die bitch, die!''

 

got it now?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca traiam dupa cum dictau statisticile, probabil ca ajungeam la concluzia ta.

Cand traiesti fara sa iti pese de ce zic altii, viata e din start mai frumoasa.

Asa ca sa fii tu sanatos ca esti in randul lumii.

 

Loreno, viata nu merita traita altfel decat pentru ce iti face sufletul sa vibreze.

Sa nu lasi niciodata pe nimeni sa iti franga aripile, asa vei muri libera si fericita, orice ar fi.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă împarţi două grupuri, bărbaţi şi femei, barbatii toţi prieteni între ei şi femeile la fel, apoi dai câte o dramă din asta în fiecare grup, barbatii ori o să spună ăluia că e prost şi că e vina lui (dacă e cazul) ori nu o sa intervina,iar majoritatea femeilor, vor fi protective cu respectiva, indiferent dacă din cauza ei s-a produs ruptura.

Ăla o să fie măgar no matter what!

Si nu e nici măcar cea mai mică tentă de misoginism în tot ce zic, am văzut treaba asta de zeci de ori, sunt foarte rare cazurile în care femeile zic prietenelor lor când sunt cretine.

Tot ce contează e că aia suferă, therefore trebuie protejată, vina fiind mereu a altcuiva.

De ce?!

''haha, die bitch, die!''

 

got it now?

Aaa bun. Editat de Priapism
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati barbati familisti ai tu in gasca, Pharell?

Eu nu i-am zis fetei sa il protejeze, dar nici nu am dat in extrema cealalta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce femeile nu-s solidare, de ce nu spun femeile cu experienţă, celor tinere, să nu vaneze cai verzi pe pereţi?

În multe cazuri, femei care au aflat pe pielea lor de foarte multe ori, că nu există printi pe cai albi, iubire veşnică şi viaţă fără de moarte, se găsesc propovaduind tinerelor exact despre chestia asta, cu convingere!

 

I don't get it.

 

Pt. ca niciuna (or fi si vreo 2-3 exceptii) nu o sa inteleaga pana nu se izbeste cu capul de pragul de sus. Nu e ca la matematica. Got it?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati barbati familisti ai tu in gasca, Pharell?

Eu nu i-am zis fetei sa il protejeze, dar nici nu am dat in extrema cealalta.

Majoritatea sunt familisti, chiar dacă mulţi au fost panarame.

Da' niciunul nu ar veni să îmi spună că există iubire veşnică, poate tocmai din cauza că în tot timpul în care au fost panarame de oameni, au înţeles cum funcţionează toată treaba asta cu relatiile şi ce contează atunci când te opresti, când te asezi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Loreno, viata nu merita traita altfel decat pentru ce iti face sufletul sa vibreze.

Sa nu lasi niciodata pe nimeni sa iti franga aripile, asa vei muri libera si fericita, orice ar fi.

 

drama Queen, hai tu!

 

mie rar imi vibreaza sufletul si uite ca tot consider ca merita sa traiesc si fara vibratii d'astea sf-iste.

viata e asa cum e, buna sau mai putin buna, stiu insa una si atat: poezia nu mi-a tinut de foame si nici nu m-a ferit de inimi frante.

 

deci sa ne trezim putin la realitate si sa acceptam sa si lorena o sa fie una din cele cu inima franta de n-spe ori, care o sa franga inimi, care o sa isi tabaceasca pielea apoi si nu o sa mai simta 'vina' ca trebuie sa termine o relatie care oricum nu ii mai face nimic sa vibreze. nu e nici prima si nici ultima.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×