Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nimic de zis arata superb si joaca super-excelent dar eu n-am rabdare cu acest sport. 

Decand am auzit de existenta in practica al tenisului de camp i se zicea atunci pe teren de zgura,

cand au inceput sa joace Tiriac si pe urma Nastase in anii '70 la inceput, nu-l puteam suferi acest sport. 

Ca si la peste sau altceva la ce sint alergica, cred ca asa sint si la tenis.   

 

Azi noapte, cu 24 de ore in urma, m-am uitat la Simona si inca nu m-am trezit din ameteala, abia am reusit sa mananc ceva azi.

M-am imbolnavit privind jocul, la fotbal nu mi se intampla asa ceva.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caroline Wozniacki, acuzată că a trişat la Australian Open  :yes:  

 

Acuzații grave după ce Simona Halep a pierdut finala de la Australian Open în fața danezei Caroline Wozniacki! Noul lider mondial e suspectat că a trişat. Victor Hănescu, fost jucător de Cupă Davis pentru România, crede că daneza a provocat intenţionat un moment-cheie ce a dus la finalul nedorit pentru români.

 

***********

 

Si eu acuz pe ea ca nu merita deloc marele premiu.   Jocul asta se bazeaza pe o mare gramada de minciuni si inselaciuni.   

Unele stie sa se foloseasca de situati si castiga MARE.

 

Nu cred ca se va clarifica asta.  Pacat.


realitatea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Federer este marele castigator al noptii, a fost prezentat foarte frumos de organizatori si a devenit  #1 dupa Nadal ca ala are puncte mai multe, am vazut pe tabelul celori 100.

Este si un roman la pozitia 93, Marius Copil.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorii turneului australian au hotărât să o amendeze pe Simona Halep pentru gestul făcut de antrenorul său, Dareen Cahill, în timpul meciului cu Angelique Kerber.


Amenda oferită pentru momentul în care Cahill i-a transmis Simonei, prin gesturi, sa se concentreze si sa nu mai comenteze la fiecare punct la constă în 12 mii de euro.


Interacțiunea dintre sportiv și antrenor este interzisă în timpul partidelor la turneele de Grand Slam.


b1.ro


Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Halep pregătește operațiunea „Furtună în deșert”

 

Are mari sanse sa revina iar pe locul  #1 ca in Emirate nu prea are oponenti de temut, Serena va reveni insa in "desert" Simona este preferata!!!  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În acest moment se dispută România - Canada, în Fed Cup. După victoria Soranei din primul meci, avem toate șansele să conducem cu 2-0 la finele primei zile. Mai ales că, acum, Irina conduce cu 1-0 la seturi și are avantaj în setul doi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dacă eram în Cluj m-aș fi dus și io să văd meciurili! :D

 

Oricum, România conduce cu 2-0 după prima zi. Era și rușine să nu fie astfel...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Până la urmă le băturăm pe canadience fără probleme, în Fed Cup, nu asta era problema. 

 

Problema e că, imediat după acest meci, a început turneul Premier 900 de la Doha.

De câteva minute, s-a încheiat meciul dintre Monica și Sharapova. Monica reușește o victorie de palmares, câștignd în trei seturi cu 4-6, 6-4, 6-3, după 2 ore și 40 de minute de joc. Bravo, Monica!

Sharapastilova părea a fi obosită tare de tot în setul trei și parcă a vrut să ne spună că „e tare grele” fără pilule!  :lol:

Într-o altă partidă disputată azi, Mihaela Buzărnescu o bate în două seturi pe Tsurenko, mergând și ea mai departe, acolo unde o va întâlni pe Ostapenko. 

Tot aici, la Doha, mâine vor juca Simona, Irina și Sorana.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Excelent! Mihaela Buzărnescu, confirmând ascensiunea în care se află, reușește și prima victorie în fața unei jucătoare de top 10! O bate clar pe Ostapenko, în două seturi, cu 6-1, 6-3.

Pe ansamblu, toate fetele s-au comportat preety binișor în șaispezecimile de la Doha și s-au calificat în optimi.

Simona Halep - Makarova 6-3, 6-0.

Sorana Cîrstea - E. Mertens 7-5, 6-4

Monica Niculescu - Rybarikova 6-7, 6-2, 3-0 (abandon al Rybarikovei)

Mihaela Buzărnescu - Ostapenko 6-1, 6-3.

 

Urmează meciuri foarte dificile în optimi pentru fetele noastre:

Wozniacki - Niculescu

Buzărnescu - Gorges

Sorana - Muguruza

Simona - Sevastova

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×