Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Irina Begu a câștigat în cele din urmă cu Paolini și merge în turul doi, chiar dacă Enki prefera să vadă meciul lui  Rublev Kwon. :happy: :laugh:

Mai departe, Simona a câștigat în trei seturi și nu chiar tocmai ușor meciul cu Schunk.

Asta e, mergem mai departe...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, de unde a aparut Gaston?

A facut meci misto cu De Minaur, din ce am vazut ultimul set.

 

A castigat si Tsitsipas in 5 seturi, cu greu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai ce meciuri cu emotii azi pt Zverev si pt Alcaras. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Simona Halep (19 WTA) o va întâlni azi, după ora 16.00, pe chinezoaica Qinwen Zeng în turul II al turneului de Grand Slam de la Roland Garros.  În runda inaugurală, fostul lider mondial a trecut cu emoții de Nastasja Schunk. Deocamdată, Simona Halep este a doua favorită la câștigarea turneului, cota sa fiind de 17.00."

Qinwen Zeng current ranking No. 74 - 16 May 2022

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, Enki a spus:

Pfoai ce meciuri cu emotii azi pt Zverev si pt Alcaras. 

Sper ca vei avea un timp bun si cu Simona daca te uiti cum se va juca cu chinezoaica, precum pisica cu soricelul???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit, daca nu se suprapune cu un alt meci mai interesant, ca azi joaca si Rublev si Tsitsipas. Momentan ma uit la Medvedev -Djere, mi-am luat Eurosport 4k, nu e ca player unde poti sa vezi orice meci, vezi tot ce iit dau ei, dar macar dau meciurile calumea, nu orice. Si n-au nici reclame.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Qinwen Zeng este o jucatoare inalta si puternica cu unul din cele mai tari servicii din WTA, sau macar mie asa mi s-a parut.

Sincer sa fiu, mi-e teama de acest meci,  Sa vedem ce va fi.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona conducea cu 1-0 la seturi (6-2)  și cu 2-1 la ghemuri în cel de-al doilea set, având serviciul și posibilitatea de a face 3-1. A pierdut seviciul și de atunci a pierdut non stop, Zeng câștigând următoarele seturi cu 6-2, 6-1. Problema nu e că Zeng a fost înaltă și puternică. Aproape toate jucătoarele cu care a jucat Simona au fost înalte și puternice. Problema e că Simona nu mai face față, asta e. Nu mai are zvâc, nu mai are condiție fizică și tenacitate. Probabil că va mai încerca la Wimbledon, la câteva turnee WTA 470, apoi se va retrage la anul...

Irina Begu a câștigat azi cu Alexandrova, o jucătoare mai bine cotată decât ea, urmând să joace în turul trei cu Jeanjean, o jucătoare venită din calificări.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru update.   Si eu demult am observat ca ea nu prea mai este de competitie doar cu copiii mici, ar trebui sa deschida o scoala si ar fi tot bine vazuta!

Nu stiu de ce mi se pare mie, dar parca a inceput cu stangul cariera ei, mereu erau justificari mai multe decat altceva in activitatea ei. 

Fara jucatori noi nu are nimic interesant un sport.  Eu pe Nadal nu pot sa-l vad pe teren si pe inca cativa!!! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×