Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mie mi s-a parut ca Simona a pus 2-3 Kg pe ea, de aici si epuizarea. De fapt nu are de mult o conditie fizica acceptabila la acest nivel.

Ea si-a pus mintea sa joace la fel de intens ca acea chinezoaica tanara si puternica. Este clar ca ori face ceva in legatura cu conditia fizica, ori se lasa.

Sau poate s-o lalaie asa inca vreo doi ani. Parca vad ca peste vreo luna ne anunta ca de comun acord, ea si Mouratoglou au incetat colaborarea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite d-aia nu ma uit eu la meciurile de femei. Nu se intampla rasturnari wow de situație, reveniri de pe marginea prăpastiei, nu vezi joc variat.

La moment ma chinui sa alternez intre meciul lui Tsitsipas si cel al lui Rublev si mor de nervi ca sunt in acelasi timp. Un vin rosu bun ajuta la calmare.

2-1 la seturi pentru ambii mei favoriti.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu ceva din ultimul set al lui Gaston. L-am mai vazut acum vreun an sau doi tot la un turneu de GS si m-a impresionat ca atunci cand l-am vazut prima data pe Alcaraz.

Nu inteleg de ce nu este macar in primii 20. Adevarul este ca am impresia ca nu prea participa la multe turnee, sau nu trece de calificari.

Nu stiu care este problema lui, dar la cat tenis stie, nu ar trebui sa aiba probleme.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 minutes ago, Enki said:

Uite d-aia nu ma uit eu la meciurile de femei. Nu se intampla rasturnari wow de situație, reveniri de pe marginea prăpastiei, nu vezi joc variat.

 

Poi, la Meciul Simonei cu Zeng, tocmai că s-a  întâmplat o răsturnare wow de situație. Doar că nu s-a „răsturnat” în favoarea Simonei. Și sunt nenumărate meciuri la femei cu răsturnări de situație. Probabil că nu te uiți la meciurile de femei din cu totul alte motive.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Poi, la Meciul Simonei cu Zeng, tocmai că s-a  tocmai s-a întâmplat o răsturnare wow de situație. Doar că nu s-a „răsturnat” în favoarea Simonei. Și sunt nenumărate meciuri la femei cu răsturnări de situație. Probabil că nu te uiți la meciurile de femei din cu totul alte motive.

alte motive e ca is plictisitoare, banale si nu vad lovituri misto.

Dar. A castigat Rublev. Mai punem un pahar de vin si il sustinem pe Tsitsipas in meciul care inca se joaca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

Mai punem un pahar de vin si il sustinem pe Tsitsipas in meciul care inca se joaca.

Cea mai buna idee, e relaxant inainte de week-end!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yeap. Si pentru ca urmarim French open, merge vinul ala rosu cu branza cu mucegai. Dupa ani de zile si nu stiu cate marci incercate, am descoperit-o pe cea perfecta. Entremont Fourme D'Ambert.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

alte motive e ca is plictisitoare, banale si nu vad lovituri misto.

Dar. A castigat Rublev. Mai punem un pahar de vin si il sustinem pe Tsitsipas in meciul care inca se joaca.

Wow! Tu citești ce spui? Ți se pare ok? Poi, prin extenso, asta ai putea să o spui relativ la orice sport. Anume că, în meciurile dintr-un sport feminin, nu vezi lovituri aceleași „lovituri mișto”  pe care le vezi într-o întrecere masculină și că meciurile feminine sunt oleacă mai plictisitoare.  Dacă aș fi spus-o io, probabil că aș fi fost acuzat de misoginism! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Wimbledon voi consuma ceva whiskey irlandez la un irish pub de pe meleaguri grecesti.

Mistoooo schimb de mingi intre grec si ceh. spectacooool.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×