Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

De ce sa nu iti traiesti autenticitatea? Toti suntem diferiti, dar putini au curajul sa fie exact asa cum sunt.

Crezi ca nu exista oameni interesanti si care sa aiba un caracter asemanator cu al tau?

 

Cine se aseamana se aduna, important e sa te accepti si sa te respecti tu, asa cum esti.

De ce te renegi?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din nou, pentru ca nu sunt acceptat, ideea e sa iti fie bine nu sa iti fie rau, eu ma numar printre oamenii care nu isi accepta vietile si le este rau dpmdv

Aici vad ca sunt unii care te-ar accepta. Te sperie asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea si eu, lumea consta in Prieteni etc. dar nu si in mine, iar eu daca as fi ca prietenii mei as fi ca si lumea, ca si "ea"

 

In cazul asta poate ar trebui sa reanalizezi termenul prieteni in legatura cu cei pe care ii numesti astfel.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Deci, am nacazuri foarte mari, viata de rahat, parinti de rahat, familie de rahat, si prieteni shit-uiti si falsi si de rahat.Nu am incredere in nimeni, asa ca vreau sa parasesc viata asta de nimic pe care mi-a dat-o "dumnezeu", prin singura cale = sinuciderea.

Si tu vrei sa ii pedepsesti, este? Vrei sa ii faci sa sufere. Si crezi ca daca vei face acest gest vei reusi.

Te inseli amarnic. Ca sa sufere oamenii astia, ar trebui sa le pese de tine, dar nu le pasa, altfel le-ar pasa acum, cand ai nevoie de asta.

Dar crede-ma, ii poti face sa sufere, traind mai departe, in pofida si in ciuda lor.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e greu sa te sinucizi, nici dureros nu trebuie sa fie, insa trebuie o doza f mare de egoism ca sa faci asta. trebuie sa ai puterea sa ignori absolut orice emotie declanseaza actiunea ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×