Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Ce te-a facut sa plangi astazi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adevarul e ca nu ma asteptam ca o poza de pe fb sa ma afecteze asa tare (mai ales dupa multi ani dar cred ca era asa sensibila ca m-a reactivat) si desigur si o alta postare spre o tipa super cute. Probabil mi s-au reactivat rani adanci. Aceea de nu a fi eu aleasa. Nici in trecut, nici in prezent. Presupun ca imi ramane sa plang si sa plec pe undeva ca sa imi mai potolesc starile.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii avem momentele noastre de glorie. Ne mai impiedicam de cicatrici din trecut, dar asta nu inseamna ca ranile nu s-au vindecat. 

Sa iti cauti implinirea in orice faci, in orice traiestu, nu in ceva anume. Asta numesc eu viata si fericire. Pentru ca singura constanta din viata ta esti tu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Maeve. a spus:

Bine, ma gandesc si la cateva situatii pe care le-am ratat din prostie mai demult... 

Nu exista. N-a fost sa fie. Le-ai ratat, that's that, dar nu te poate asigura nimeni ca ar fi mers 100% pe termen lung

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Maeve. a spus:

Adevarul e ca nu ma asteptam ca o poza de pe fb sa ma afecteze asa tare (mai ales dupa multi ani dar cred ca era asa sensibila ca m-a reactivat) si desigur si o alta postare spre o tipa super cute. Probabil mi s-au reactivat rani adanci. Aceea de nu a fi eu aleasa. Nici in trecut, nici in prezent. Presupun ca imi ramane sa plang si sa plec pe undeva ca sa imi mai potolesc starile.  

Invata sa pui anumite sentimente pe off, pana la urma e important sa te simti tu bine, fie si de una singura, nu sa fii aleasa cuiva, pentru ca persoana aia care te alege te poate parasi intr-o zi, dar tu pe tine te ai intotdeauna, o sa vina si ziua aia cand nu o sa iti mai pese ca ai fost aleasa sau nu, sau ca ai fost aleasa si nu mai esti.  

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 minute, Fiero a spus:

Invata sa pui anumite sentimente pe off, pana la urma e important sa te simti tu bine, fie si de una singura, nu sa fii aleasa cuiva, pentru ca persoana aia care te alege te poate parasi intr-o zi, dar tu pe tine te ai intotdeauna, o sa vina si ziua aia cand nu o sa iti mai pese ca ai fost aleasa sau nu, sau ca ai fost aleasa si nu mai esti.  

Îmi pare rău, eu m-am saturat de sintagmele astea pentru ca am fost în situația ei: nu poți sa-ți pui sentimentele pe off, nu e asa simplu. Și asta cu tu cu tine și atat.... Nu! Nu nu. Omul e ființă sociala. Singurătatea e crunta. Totul e mai frumos în 2. Asta e realitatea. Nu încerc sa o fac sa se simtă mai rău, dar nu mai pot nici cu frazele astea, le-am auzit de prea multe ori. Eu sunt sigura ca o sa-și găsească pe cineva care sa vadă dincolo, care sa o vadă mai frumoasa decât se vede ea însăși, care să-i ofere respectul și sprijinul necondiționat. E o chestiune de timp. Suna ca draq dar tot suna mai bine decât "e suficient sa fii tu cu tine" 

Editat de Saddeea
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Maeve. a spus:

Imi este greu sa ii vad pe oameni fericiti, mai ales in amoare. Poate ca sunt o fiinta oribila.

In privinta fericirii, oamenii sunt de doua feluri: nefericitii care se zbat sa arate fericiti si nefericitii care au renuntat sa se mai zbata.:smile:

Ii apreciez pe ultimii.

what the f..k is happiness?:smile:

 

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, Saddeea a spus:

Îmi pare rău, eu m-am saturat de sintagmele astea pentru ca am fost în situația ei: nu poți sa-ți pui sentimentele pe off, nu e asa simplu. Și asta cu tu cu tine și atat.... Nu! Nu nu. Omul e ființă sociala. Singurătatea e crunta. Totul e mai frumos în 2. Asta e realitatea. Nu încerc sa o fac sa se simtă mai rău, dar nu mai pot nici cu frazele astea, le-am auzit de prea multe ori. Eu sunt sigura ca o sa-și găsească pe cineva care sa vadă dincolo, care sa o vadă mai frumoasa decât se vede ea însăși, care să-i ofere respectul și sprijinul necondiționat. E o chestiune de timp. Suna ca draq dar tot suna mai bine decât "e suficient sa fii tu cu tine" 

Sorry, mie imi place sa spun oamenilor in fata ce cred, iar pe ea nu vreau sa o aburesc, cred ca e suficient de matura sa suporte adevarul neinfrumusetat, neboit, nu e nicio sintagmă, e pura realitate si mai e si experimentata, nu am indemnat-o sa traiasca in padure, nici sa se calugareasca, sa fuga de oameni si de contactul cu ei, am indemnat-o doar sa nu mai tanjeasca sa fie cu cineva si sa regrete ca nu e cuplata. Daca se intampla, foarte bine, daca nu, nu e un capat de lume, se poate trai si fara a fi cuplat. Respect si sprijin neconditionat nu exista decat in basme, iar a amana sa traiesti, sa te bucuri de chestiile marunte pe care le ai zi de zi pentru ca esti in asteptarea fericirii cuplarii supreme, e cea mai mare greseala.

Editat de Fiero
  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis iubire ca în basme, ci sprijin și respect. Nu sunt concepte atât de fanteziste. Eu cred ca exista în viata reala. E tot ce rămâne după ce se termina presupusa iubire. Nu era intenția mea sa întru într-o polemica, doar m-am regăsit pe mine cea de acum câțiva ani. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa iti doresti ceva, alta sa accepti ca nu poti controla cand se intampla si sa iti cauti permanent puterea sa te bucuri de viata in orice circumstanta.

de altfel, oamenii tristi si posaci nu atrag oameni, mai degraba ii retin la distanta.

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Fiero a spus:

a amana sa traiesti, sa te bucuri de chestiile marunte pe care le ai zi de zi pentru ca esti in asteptarea fericirii cuplarii supreme, e cea mai mare greseala.

Asta e de pus in rama. De lipit pe oglinda.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×