Sari la conținut
Forum Roportal
ByankaC

Sexul o problema!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Normal ca exista. Aia care care se regasesc in casnicii fortate, care nu se iubesc reciproc si nu se simt atrasi unul fata de altul. Asta se intampla cu precadere in secolele trecute unde relatiile barbat-femeie erau un business si sexul era doar pentru facut copii. Exista si in ziua de azi multe realatii de genul asta.

Dar nu cred o secunda ca pentru doua persoane care sunt sanatoase fizic, mental si emotional, sexul nu este important. Este important atat in cadrul unei relatii cat si in statutul de single. E un instinct natural al speciei. Nu conteaza frecventa cu care il avem ci conteaza sa il avem.

 

In cazul de fata, eu ii dau dreptate prietenului ei. Doar pentru ca ea nu are chef sa se mai culce cu el, nu inseamna ca el trebuie sa se resemneze cu acest lucru si sa nu mai aiba asemenea asteptari de la ea. E si normal sa mai vrea si sex omul, din cand in cand.

Ai spus foarte bine "Nu conteaza frecventa cu care il avem, ci conteaza sa il avem." Eu exact asta am vrut sa scot in evidenta, ca pt. unii a face sex o data sau de doua ori pe luna poate fi foarte normal, in timp ce pt. altii normal inseamna de 2 ori pe zi. Iar o sa pomenesc de compatibilitate, n-am incotro, cei doi sunt total incompatibili din punct de vedere sexual, iar asta le va ridica o mare problema mereu, de-aia am zis ca ramanand in relatie ea nu face decat sa se incurce pe sine si sa-l incurce pe cel de langa ea. Au locuit destul timp impreuna ca sa fie capabila sa realizeze ca nu se vor potrivi niciodata. O sa ajunga sa se deteste unul pe altul. Ea va fi tot mai scarbita de insistentele lui, iar el va fi fi tot mai ofensat de refuzurile ei repetate. Chiar daca s-a atasat de el si il iubeste in felul ei si poate si el o iubeste, singurul lucru bun pe care l-ar putea face pt. amandoi este sa il convinga si pe el sa puna capat relatiei. Apoi ea va trebui sa vada daca intr-adevar nu-i place sexul deloc, pt. ca are o probleme fiziologica (exista si astfel de femei) sau nu-i place doar pt. ca a stat langa omul nepotrivit. O sa-i fie dificil, pt. ca, cel putin asa am inteles eu, nu-i genul de femeie care se se sexeaza cu un om pt. care nu are sentimente si daca urmatorul de care se va atasa va fi la fel de nepotrivit, e posibil sa-si piarda definitiv interesul pt. sex. Dar o varianta demna si mai sanatoasa e singuratatea. Si e preferabila unei relatii toxice si plina de frustrari.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o fi avut "norocul" sa intalneasca numai fete care-s in genul celor descrise de el, de-aia gandeste in felul in care gandeste. Nu trebuie neaparat sa doreasca sa fie singur toata viata, ci sa prefere sa fie singur, decat sa se cupleze anapoda. Sa prefere singuratatea pana isi gaseste pe cineva care i se potriveste.

Lipsa sexului e anomalie in cazul unui cuplu in care sexul e foarte important sau important pt. ambii. In cazul unui cuplu in care sexul nu conteaza, nu-i deloc anomalie.

 

"Norocul" de care pomenesti, se traduce cu usurinta prin mediile pe care le frecventam, anturajele pe care le cautam sau avem deja, prin faptul ca unii sunt foarte receptivi la mijloacele de dezinformare mai mult decat cele care i-ar putea fi cu folos.

Ne este usor sa aruncam cu aroganta si lipsa de autocritica vina asupra a tot ce ne inconjoara, ca in cazul lui sau a altora.

Pai, el nu-si doreste singuratatea, desi asta incearca sa ne bage pe gat. Ne face sa credem ca el alege, dar nu sta in puterea lui tocmai datorita faptului cum gandeste.

Nicio relatie nu este de prisos, fiecare isi are rostul ei, ajutand la cunoasterea femeii in cazul lui.

Or el respinge din start aceasta posibilitate, invocand motive ce mi se par de-a dreptul absurde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

"Norocul" de care pomenesti, se traduce cu usurinta prin mediile pe care le frecventam, anturajele pe care le cautam sau avem deja, prin faptul ca unii sunt foarte receptivi la mijloacele de dezinformare mai mult decat cele care i-ar putea fi cu folos.

Ne este usor sa aruncam cu aroganta si lipsa de autocritica vina asupra a tot ce ne inconjoara, ca in cazul lui sau a altora.

Pai, el nu-si doreste singuratatea, desi asta incearca sa ne bage pe gat. Ne face sa credem ca el alege, dar nu sta in puterea lui tocmai datorita faptului cum gandeste.

Nicio relatie nu este de prisos, fiecare isi are rostul ei, ajutand la cunoasterea femeii in cazul lui.

Or el respinge din start aceasta posibilitate, invocand motive ce mi se par de-a dreptul absurde.

Freudul lui peste (n-o zic cu rautate, sper ca pricepi), nu toata lumea isi doreste sa faca parte dintr-un anturaj, iar asta nu mi se pare deloc ceva de condamnat. Si nici nu trebuie sa plece urechea la nu-s' ce mijloace de dezinformare, e suficient sa-i observe pe altii si sa traga singur concluziile potrivite.

Te contrazic, foarte multe relatii pe care le au oamenii n-au nicio noima, nu-i ajuta cu mare lucru. Fiecare om e altfel, iar daca stai cu o femeie, n-ai sa inveti cum despre femei, ci doar despre femeia aia. La ce-ti foloseste sa aflii ceva despre o femeie care nu-ti place?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Freudul lui peste (n-o zic cu rautate, sper ca pricepi), nu toata lumea isi doreste sa faca parte dintr-un anturaj, iar asta nu mi se pare deloc ceva de condamnat. Si nici nu trebuie sa plece urechea la nu-s' ce mijloace de dezinformare, e suficient sa-i observe pe altii si sa traga singur concluziile potrivite.

Te contrazic, foarte multe relatii pe care le au oamenii n-au nicio noima, nu-i ajuta cu mare lucru. Fiecare om e altfel, iar daca stai cu o femeie, n-ai sa inveti cum despre femei, ci doar despre femeia aia. La ce-ti foloseste sa aflii ceva despre o femeie care nu-ti place?

 

Tu vrei sa-mi spui ca teoria doboara practica? :blink:

Pai, decat sa te pui de-a curmezisul, incearca sa intelegi cu adevarat punctul lor de vedere.

Nu poti emite teorii la adresa femeilor doar stand pe tusa si manacand la rahat.

Ca vezi Doamne, el e Geniul Omenirii si nici n-are nevoie sa se complice in vreo relatie.

Inca nu-s ferm convins daca tastezi tu or altcineva. :blink:

Pana si cea mai de rahat relatie, in ciuda faptului ca-ti lasa un gust amar in gura, iti poate fi de folos mai tarziu, Evident, in situatia in care constientizezi ca-ti este nociva acea relatie.

La ce este de folos, pai iti este fiindca mi se pare o mostra de prostie crasa sa afirmi ca daca nu stie cacatul scrisorii, n-ar fi in stare sa-l inteleaga pe deplin.

NU stiu daca realizezi, dar prin atitudinea ta, mai mult rau ii faci decat bine.

Ii dai apa la moara, de parca n-ar fi indeajuns.

Nu o data am zis si=o mai repet, Abc imi este simpatic, ca daca n-ar fi, nu mi-as rupe destele in tastaura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abc, cauta in ziare o prostituata care e specializata pe virgini. Ea te va lua cu multa rabdare si delicatete. Nu te va ridiculiza daca ejaculezi precoce. Face cu tine sesiuni de cate 10 sedinte, cate ai nevoie.

Dupa vreo 10 sedinte te vei simti un tauras infocat, un zeu dezlantuit.

Hormonii iti vor fugi pe sub piele.

Testosteronul creste.

Creierul produce alti neurotransmitatori.

 

Vei privi lumea altfel. Vei vedea o fata la colt de metrou imbracata intr-un sarafan vaporos, si toate simturile te vor imboldi spre ea.

O vei aborda cu incredere, va veti plimba, veti iesi la teatru si la concerte si dans modern si in parc. Seara i-o vei trage cu folos, cu darzenie.

Apoi vei iesi cu altele,

Dupa un timp ti se va decanta o alta cunoastere a fetelor, Le vei cunoaste si de dinauntru, nu doar din departare.

Vei gandi altfel.

Si cand va veni o femeie romantica, o vei percepe corect, si vei sti sa -i produci orgasme inefabile.

Si ea va zice: ce tip destept si tantric am aici !

Wow!

Procesul dureaza cateva luni, un an, dar merita. Esti tanar la 25 de ani.

Geeks-ii si pasionatii de stiinta isi incep viata sexuala abia la 25 de ani, conform ultimelor studii stiintifice.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La unii merge si chestia asta, dar pe altii cred ca-i tampeste.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vechea problema... Femei destepte prinse in relatii daunatoare, dar dependente de cei cu care sunt in acele relatii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×