Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Oamenii fac tot mai putin...sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci care e explicatia?

 

Pretul mare al sexului, de exemplu. Faptul ca daca e facut fara niciun atasament, dupa un timp nu mai are nicio importanta, e ca si cum ai manca o savarina mai gustoasa, ca si senzatie.

La japonezi e alta chestie, tine de asteptarile pe care le are societatea p-acolo, si tinerii japonezi si-au bagat piciorul, tinerele japoneze au facut spume din cauza asta si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In Anglia -oamenii intre varstele de 16 si 44 de ani,fac sex in medie de...5 ori pe luna.

 

 

Pai ce, o data si un sfert pe saptamana e putin ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...precis ca nu esti singura care a gandit asta,asa ca,intrebarea e: la noi e vreo diferenta,ori scaderea natalitatii si sporul negativ al populatiei de la noi sunt simptome ca se intampla acelasi lucru si aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Japanezii sunt atata de multumiti cu masturbarea si fetisurile si manga cu tentacle-rape si bukake incat nu mai au timp si chef de prajiturele insiropate.

Iar englezoii... la cat de urate sunt englezoaicele... nu ma mir ca nu fac sex ci prefera sa urmareasca Premiere League... macar au ce vedea. Au francezii o gluma, cu un frantuz ce e prins de jandarmi ca viola o moarta pe plaja... "Pai bine ma frate...chiar cu o moarta aruncata de valuri pe plaja dupa cinci zile de stat in apa?" Ala se scuza stanjenit: "Vai am crezut ca e o englezoaica beata"...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat intr-un hotel timp de 8 ani...nu mi se par urati englezii.

Iar in privinta japonezilor,daca tu crezi ca fanteziile sunt de vina pentru dezinteresul fata de sex,cum iti explici procentul de 90% de femei tinere dezinteresate de relatii de duarat (casatorie)? -sau cei 30% dintre oamenii tineri care nu au avut vreodata o relatie romantica? -asta spune ceva despre relatii,in primul rand,nu doar despre sex.

Si relatiile se deterioreaza rapid si la noi,sa nu-mi spuneti ca nu ati observat.

Cred ca dezinteresul fata de sex,e doar o consecinta a dezinteresului fata de relationare cu ceilalti in general,si fata de relatiile "romantice" -afective,cu ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce aceasta problema a sexului, e valabila si-n cazul romanilor? Ca doar romancele e cele mai fremoase din lume. Poate si din Univers, de n-ar fi Terra singura planeta cu vietuitoare umane.

Hai, ca unele tari mai au scuza cu femeile urate si penisuri mici. Da' la noi de ce ar fi o problema, atat timp cat romancele sunt frumoase (cele mai frumoase din lume - era sa uit) si vorba aia, ai ce... face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//Am lucrat intr-un hotel timp de 8 ani...nu mi se par urati englezii.//

 

Eu nu vorbeam de englezi, ci de englezoaice ca sunt urate... dar fiecare intelege cat il duce capu


cum iti explici procentul de 90% de femei tinere dezinteresate de relatii de duarat (casatorie)? -sau cei 30% dintre oamenii tineri care nu au avut vreodata o relatie romantica?

E simplu. Acei 30% nu sunt interesati de relatii romantice, pentru ca creierul lor nu are nevoie de asa ceva. Nu toti sunt romantici, sa ii bagi pe toti in aceeasi oala.

 

Cele 90% femei care nu sunt interesate de relatii de durata/casatorie... de ce ar fi? sa se grabeasca la spalat ciorapi si urlete de bebelusi noaptea? Sa se pricopseasca pe cap cu o soacra? sa se bage in jug desi nu le doare capul?

Pai se distreaza singure sau cu amicele si le merge bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×