Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Oamenii fac tot mai putin...sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ei da,pare incredibil poate,pentru cei mai in varsta,care vad ca tinerii au mult mai putine inhibitii decat "pe vremea lor",insa din motive asupra carora doar se speculeaza -deocamdata- nici macar tinerii nu mai fac sex atat de des ca in trecut.

Credeti ca la noi e o situatie mult diferita? - oamenii sunt prea obositi...si nu mai au timp sa se intalneasca,nici macar pentru sex.Asta ar putea fi o explicatie.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E pacat. Idealul umanitatii ar fi ca toti sa si-o traga cu toti (exceptand pe cei sub under consent age).

De la tineri la batrane, toti ar trebui sa faca sex cat mai mult si mai multumitor, intens, extatic, nonstop.

Atunci s-ar elibera multa energie orgonica in atmosfera iar planeta ar dudui de fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca voi ati facut sex cu o seara inainte de-a merge la servici, iar a doua zi va intreaba colegii de ce pareti atat de obositi, voi spuneti ca din cauza c-ati facut sex pana la 4 dimineata? Nu prea cred. In viata reala nu se vorbeste despre sex ca si cum s-ar vorbi in filme, sau chiar ca si cum am fi pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu SIGUR ca nevoia de odihna e mult mai importanta decat nevoia de sex.E un fapt dovedit ca fara odihna te imbolnavesti si mori(au fost chiar cateva cazuri extreme prin presa,de tineri care s-au jucat cate doua-3 zile pe consola,fara oprire si au,,,murit)...insa fara sex poti sa traiesti pana la batranete...poate nu prea implinit,insa se poate.

Pe deasupra relatiile interumane sunt de cativa ani intr-un declin profund si evident pentru oricine...nimeni nu mai are timp (si chef?) pentru nimeni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul va face sex (la fel de mult) atat timp cat va exista pe aceasta planeta, caci asta e una dintre caracteristicile ce releva faptul ca ne tragem din regnul animal. Esential e sa aiba cu cine si cu ce.


Nu exista om sanatos clinic (poate doar cei cu disfunctii - dar si aia ar vrea) care sa nu vrea sa faca sex. Nu, refuz sa cred asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu ti se pare spectaculos ca in 3 ani,frecventa relatiilor sexuale in Anglia a scazut cu...30%? -ori ca in Japonia situatia e si mai grava,pentru ca acolo majoritatea populatiei si-a pierdut interesul fata de sex in mare masura?

Poate crezi ca se intampla doar pe-acolo,la ei...insa eu sunt convins ca nu e asa.


Incep sa cred ca aditivii din manacre,apa sau chiar prafurile aruncate din aer ar putea sa aiba o legatura cu problema asta.


Mai ales ca si fertilitatea e in cadere dramatica,apropo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul devine boring dupa o vreme.

 

Pepe Le Pew, daca te prind ca zici ceva gen "sexul nefacut cum trebuie e boring", te percutez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul va face sex (la fel de mult) atat timp cat va exista pe aceasta planeta, caci asta e una dintre caracteristicile ce releva faptul ca ne tragem din regnul animal. Esential e sa aiba cu cine si cu ce.

Nu exista om sanatos clinic (poate doar cei cu disfunctii - dar si aia ar vrea) care sa nu vrea sa faca sex. Nu, refuz sa cred asa ceva.

Degeaba refuzi sa crezi,pentru ca in Japonia situatia e deja dramatica (se preconizeaza o scadere majora a populatiei...pacat ca nu aveti niciunul curiozitatea sa vedeti filmuletele alea...

In Japonia,45% dintre femei se declara neinteresate de sex,ori chiar il...dispretuiesc.Dintre barbati,25% au aceeasi atitudine.

Astea nu sunt procente care sa fie puse pe seama vreunei mode,care o sa treaca...mai ales ca nu sunt motivate de religie,ori de o cultura represiva fata de sex si sexualitate.Un uluitor procent de...90% dintre femeile tinere japoneze,spun ca prefera sa fie singure,fata de cum si-ar imagina o casatorie! -90%!

61% dintre barbatii nemaritati si 49% dintre femeile nemaritate cu varstele intre...16 si 34 de ani nu sunt in nici un fel de relatii romantice macar,cu nimeni!

O treime din cei sub 30 de ani,nu au fost niciodata intr-o relatie!

 

In Anglia -oamenii intre varstele de 16 si 44 de ani,fac sex in medie de...5 ori pe luna.

Deci care e explicatia?

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×