Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Distrugerea credintei sau nu ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

O relatie buna, sper, in constructie. In vara asta am primit mai multe semne, dar nu vreau sa detaliez aici(pe forum) aceste aspecte.

Esti sigur ca nu sunt de la diavol ca asta este "dat dracului" , poate lua orice infatisare......

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca nu sunt de la diavol ca asta este "dat dracului" , poate lua orice infatisare......

 

Nu, pentru ca erau indemnuri spre bine. Au fost niste lucruri care nu se puteau intampla spontan, lucruri pe care le solicitasem sub o alta forma prin rugaciune si s-au ivit semne clare, in forma materiala. Insa cum am mai spus, sunt lucruri care tin de mine si de relatia mea cu Dumnezeu si nu pot spune pe forum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Au fost niste lucruri care nu se puteau intampla spontan, lucruri pe care le solicitasem sub o alta forma prin rugaciune si s-au ivit semne clare, in forma materiala.

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-au ivit semne clare

 

Cam face misto de tine Dumnezeu. La fel cum fac si fetele misto de baietii buni. Le zambesc pe furis si baietii buni au impresia ca au sansa sa le faca gagicile lor. Dar cand colo fetele cand ajung acasa suna pe un baiat rau si isi fac de cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu, pentru ca erau indemnuri spre bine. Au fost niste lucruri care nu se puteau intampla spontan, lucruri pe care le solicitasem sub o alta forma prin rugaciune si s-au ivit semne clare, in forma materiala. Insa cum am mai spus, sunt lucruri care tin de mine si de relatia mea cu Dumnezeu si nu pot spune pe forum.

Nici nu e nevoie.Fiecare sa si pastreze semnele pentru el.

Este interzis a interpreta Biblia pe baza semnelor care se arata fiecaruia.

Vezi Deut cap 13.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ti se pare ca vorbesti in necunostinta de cauza?

 

Nicidecum. Si mie imi ciripea azi o pasare la fereastra. Era un semn de la God. eek.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele trei mari religii monoteisteii

 

Nu pot decat sa nu fiu de acord cu tine...Catolicii au vreo 2500 de sfinti ,la care se inchina exact cum o fac si la "marele cel mic",ortodocsii vin si ei tare sin urma cu vreo 2000 de sfinti cu tot cu Sfanta fantoma."Mono-"e vag si irelevant in credintele la care banuiesc ca te refereai(nici islamismul nu sta prea bine).Cred ca e pueril sa ne ascundem dupa deget.NU exista in momentul de fata pe pamant o religie monoteista(poate cu exceptia iubirii de sine :>> )

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×