Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dezechilibrul tau sufletesc e o certitudine, indiferent de ce face el. Ar trebui ca in acest moment singura ta prioritate sa fie redobandirea echilibrului. Sa descoperi ce iti doresti de la viata, nu de la cei din jurul tau. Apoi, vezi daca cei din jurul tau isi doresc pentru tine ceea ce iti doresti tu.

 

Nu este suficient sa iubesti si sa fii iubita, daca asta implica sa nu fii fericita. Nu de alta, dar daca tu nu esti bine cu tine, nu ai cum sa relationezi sanatos cu cei din jur. Ar fi bine sa incepi sa analizezi totul rational si momentan sa lasi sentimentele pe locul 2. Pare dur si rece ce iti spun si nu se potriveste deloc cu ceea ce ai simti tu acum nevoia sa faci si sa actionezi?

 

Ok. Dar cel putin e pe o directie total diferita fata de directia pe care o iei tu acum...a nefericirii si disperarii. Directie pe care ai ales-o dar pe care nu esti capabila sa o gestionezi si controlezi. Nu rezolvi nimic asa.

Gandeste-te putin, gandeste-te putin mai mult, ia-ti timp pentru tine si abia apoi ia in calcul 'sa actionezi'.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu am iubit pe cineva cum il iubesc pe el, cum sa traiesc fara el?

E mai usor decat iti inchipui dar trebuie sa treaca ceva timp. Si , mai ales, sa suferi o vreme.

Singurul lucru irepetabil este viata !

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci ea nu are ochi pentru un alt barbat daca vrea sa isi ea viata fiindca a lasat-o respectivu. daca ar fi fost la fel de usor cum e in filme cand apare unul nou care stie exact ce sa spuna si ce sa faca pentru a o face sa se simta mai bine, atunci ar fi fost perfect. insa fiindca traim in viata de zi cu zi trebuie sa isi ia inima in dinti si sa realizeze ca nu sta doar in el, iar pentru a-si face curaj sa isi deschida un nou drum si noi oportunitati, are nevoie de ajutor profesional, ea fiind asa de demoralizata cum e acum. parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa puna paru' pe ea, asta-i treb'e fetei. Da' far' de violenta...cu gingasie asa...sau ma rog, cum prefera ea.

El, adica al ei sa fie omu' cu parul, ca la cum suspina fata, pare ca lui nu-i lipseste ni'ca, e-n carti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde nu'i cap...vai de picioare. Mi-e mila de cei care isi plang de mila cu toate ca am facut si eu asta si probabil ca o sa o mai fac.

Sebynuta cred ca deja s-a impacat cu ex-viitorul sot de nu mai da nici un semn.search.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand se vaita un om, mai trebuie sa spuna si ce crede ca a facut el sa ajunga in situatia de care se vaita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×