Sari la conținut
Forum Roportal
girl123

Femeia si barbatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E naspa sa zici ca femeile sunt mai slabe. Vor gasi un barbat prost si ti-l vor opune ca sa-ti arate ca nu sunt slabe.


Femeile care fac GURA mare ca femeia e mai cu motz pe topicul asta nu-si iubesc sotii. Sunt insa comozi si au o atitudine totusi pozitiva fata de ei, ca au avantajele lor. Cine e mai tare nu este o problema reala a unui om sanatos la cap si iubitor.

Editat de Blues
Edit ce se vede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un barbat care nu este puternic de la natura, chiar si fara o femeie, pentru mine nu este barbat. Ce te faci cu pampalaii care sunt ei pampalai si tot au pretentii de supunere din partea femeii?

 

Si pe pampalai cine i-o fi educat? :D

 

Ia ghici ciuperca ce-i, dar na, nu e de bine, e vina lor si doar a lor, al nostru doar meritul divin :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea postului a fost ca ,femeia ,in relatia cu barbatul (sot,iubit,prieten) ar trebui sa nu duca o lupta pentru putere si sa-si minimalizeze egoul, contopindu-se astfel cu esenta lui .

Femeia ar trebui sa-l completeze pe barbat si viceversa, asa se naste relatia de dragoste.

Cand femeia tine sa fie barbat dispare tot farmecul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciodata performantele sportive ale femeilor n-o sa se apropie de cele ale barbatilor.

 

 

nu m-as aventura la asa enormitate.

echipa feminina de fotbal a Germaniei are mai multe trofee obtinute în ultimii ani decât cea masculina.

gimnastica feminina din RO are mai multe decât cea masculina. la atletism, la fel.

 

acest ''niciodata'' a fost deja depasit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

acest ''niciodata'' a fost deja depasit.

Serena Williams l-a provocat pe Andrew Murray la un joc de tenis impreuna.

Chiar si tinand cont ca Serena Williams e mai nefeminina, nu ar avea nicio sansa intr-un astfel de joc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu plec la disco cu SR si sotul meu nu se supara :aranjare:

 

basca imi da bani si de wiskey

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Si femeia daca munceste ce are, face bataturi in palma ?

 

Exact, au trecut mii de ani. Femeile nu mai sunt doar pe post de utere blande si intelegatoare, stand colea acasa langa semineu cu andrelele in mana si 7 purandei prinprejur.

Si femeia are abilitati peste cea de a fi sotie si mama. doh.gif

 

Sexul slab zici ? Afla matale ca femeile sunt prin natura mult mai puternice dpdv emotional, in sensul ca "se vindeca" mai repede de esecuri, tragedii, situatii grele, si dpdv fizic au o toleranta mai mare la durere. Este dovedit.

Are dreptate in ce zice. El spune de normalitate. Nu de supravietuire.

Cate femei care ar avea tot ce si-ar dori crezi ca ar mai muncii, sa aiba sef pe altcineva ? Parerea ta.

Nu spun ca ar sta degeaba, ar face ceea ce ii place. Dar nu s-ar mai numi munca, aia.

 

Du-te ma, io n-am lesinat in viata mea, nici macar cand m-am urcat cu masina in corcodus. Si am o fire de Tarzan, nu ma sperie nici dreacu in persoana, sa lesin auzi doh.gif

.

Lesina foarte usor, ma lasi? Macar esti amuzant rotflmao.gif

Pai tu esti exceptia care confirma regula. Si este in comparatie cu barbatii, ceea ce spune el. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta implica "supunere" reciproca insa ea vorbeste strict de "supunerea" femeii in fata barbatului, cah deh femeia a fost creata diferit. De cine, de Bau Bau ? Ea spune ca nu e religioasa si o da pe legea naturii dar mie fraza asta imi miroase a Biblie sau religie in general, de la o posta. Coincidenta dreacu cu natura si religia asta...laugh.png

 

 

Eu ,fiind femeie, am vorbit de supunerea femeii, (am vb strict din pdv al meu).In cadrul unei relatii,care functioneaza, si barbatul se 'supune' indirect.

Imi pare foarte rau ca ai impresia ca sunt religioasa.Chiar nu am legatura cu asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niste pampaloaice. Daca ramaneam doar la educatia oferita de maica-mea, acum scuipam seminte pe strada si ascultam manele. Eu cred cu tarie in autoeducatie, daca intelegi ce zic biggrin2.gif

 

eu cred cu tarie in ajutor reciproc, daca intelegi ce e ala

iar ca sa primesti ajutor trebuie uneori sa ceri, sa recunosti ca esti nestiutor, sa lasi de la tine, sa te adaptezi. astea toate daca nu sunt mimate, sunt in esenta o supunere pentru invatare. desi fiecare isi mentine independenta, relatia nu este chiar de egalitate, nu pentru ca cineva se considera superior, ci pentru ca in realitate asa stau lucrurile, si e mai sanatos sa recunosti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×