Sari la conținut
Forum Roportal
girl123

Femeia si barbatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Blues, asta cu autoeducatia tine de caracter si de personalitate. Cat esti dispus sa sacrifici, cat esti deschis sa calci pe cadavre, cat poti de la mama natura sa ti se rupa de ce zice X sau Y. Autoeducatia de care vb tu si eu nu si-o insusesc persoanele care dorm cu frica lui dumnezeu si nici cele care pun mai sus vorba satului decat propria fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeia ar trebui sa-l completeze pe barbat si viceversa, asa se naste relatia de dragoste.

Cand femeia tine sa fie barbat dispare tot farmecul.

 

Prima data cand zici ceva ok si nebisericos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai spune ca valoarea femeii consta in a procreea. Mai mare aberatie nici ca am auzit. Cine a atribuit valoarea asta ? Societatea, omul, ca natura in nici un caz. Natura, genetica, evolutia sunt capricioase, joaca feste, altfel nu ar exista atatea femei care de la natura organismul lor nu este capabil sa procreeze.

Ce inseamana, ca alea sunt fara valoare in schematica universului ? Mda.

Si despre barbati se poate spune atunci, ca parte din valoarea lor este deasemenea procreerea, transmiterea genelor, ca doar nu procreeaza femeia singura. doh.gif Si cum ramane cu barbatii sterili, care tot in mod natural nu pot produce urmasi ? Nici aia nu au valoare ?

In cadrul societatii, femeia are valoare de baza capacitatea de a crea.(Nu discut exceptiile ,sterilitatea,etc).Gandeste-te la un scenariu oribil...un situatie de criza,in urma unui razboi.Cine e mai valoros?O femeie sau un barbat?Cine va fi protejat?Daca ,sa zicem, avem o comunitate de 100 de oameni,supravietuitori..si din astia trebuie sacrificati unii...cine va fi sacrificat?Un barbat.De ce?Pt ca femeia poate face copii, barbatul nu.Cu o comunitate majoritate barbati,viitorul nu arata bine.Deci ea e mai valoroasa,iar valoarea ei e data de capacitatea de a crea.

Cu asta ,femeia e superioara barbatului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai tu esti exceptia care confirma regula. Si este in comparatie cu barbatii, ceea ce spune el. tease.gif

 

eu nu am lesinat niciodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta ,femeia e superioara barbatului.

Nu le mai spune, feminismul le-a prostit altceva, lasa-le asa feminist_en.gif

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu asta ,femeia e superioara barbatului.

 

nu poti sa consideri superioritate un dar din nastere, cum un copac nu e superior unui rau.

 

este superioritate o trasatura care este in puterea noastra sa o dobandim sau sa aspiram la ea, deci ceea ce poate fi modelat te face puternic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca femeie nu ma consider superioara barbatului doar pentru eu sunt cea careia natura i-a dat uterul in care sa poarte fatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca femeie nu ma consider superioara barbatului doar pentru eu sunt cea careia natura i-a dat uterul in care sa poarte fatul.

 

Te consideri atunci mai desteapta sau mai decisa, sau mai stabila ? Prin ce se manifesta superioritatea ta ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Te consideri atunci mai desteapta sau mai decisa, sau mai stabila ? Prin ce se manifesta superioritatea ta ? biggrin2.gif

 

Fata de unii barbati da...fata de altii nu. Asa precum sunt mai desteapta, stabila decisa fata de unele femei si fata de altele nu. Fiecare dintre noi suntem mai cu mot decat altii si altii la randul lor sunt mai cu mot decat noi, indiferent ca suntem femei sau barbati.

Fata de sotul meu nu ma consider superioara si nici el mie.

Superioritatea este intre om si om nu intre barbat-femeie.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×