Sari la conținut
Forum Roportal
girl123

Femeia si barbatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Asta implica "supunere" reciproca insa ea vorbeste strict de "supunerea" femeii in fata barbatului, cah deh femeia a fost creata diferit. De cine, de Bau Bau ? Ea spune ca nu e religioasa si o da pe legea naturii dar mie fraza asta imi miroase a Biblie sau religie in general, de la o posta. Coincidenta dreacu cu natura si religia asta...laugh.png

Asta incerca sa prezinte si girl123 faptul ca femeia de azi se zbate sa-si renege natura creata si nascuta. E ca si cum un soarece s-ar da drept elefant, si cu toate consecintele care decurg de aici.

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca uneori esti si supusa fara sa recunosti. dar ma rog, hai sa ne facem ca nu e asa :D

 

a fi supus = a accepta diferentele si superioritatea unde e cazul. unde nu e, nici D-zeu nu cere :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, io sunt un specimen d-asta. Deci n-am valoare, my oooo my, sa-mi tai venele pe lung sau pe lat? haha.gif

 

Pe lung, pe lung. :lol:

Asta incerca sa prezinte si girl123 faptul ca femeia de azi se zbate sa-si renege natura creata si nascuta. E ca si cum un soarece s-ar da drept elefant, si cu toate consecintele care decurg de aici.

 

Fugi mah si te spovedeste ca iar bati campii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a, si un barbat poate fi supus daca il prinzi pe picior gresit, sau daca vrea el sa faca o concesie, doar ca ei sunt mai orgoliosi de fel. altfel nu e mare diferenta intre cei doi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca uneori esti si supusa fara sa recunosti. dar ma rog, hai sa ne facem ca nu e asa biggrin2.gif

 

a fi supus = a accepta diferentele si superioritatea unde e cazul. unde nu e, nici D-zeu nu cere biggrin2.gif

Supunerea e prin fire, in situatia cand firea e in normalitate, deci mult mai profunda decat partea fizica. De aceea se zice sexul slab si sexul tare. E drept ca si firea poate fi inumanizata.

Fugi mah si te spovedeste ca iar bati campii.

Si asta a zis girl123, ca femeile nu vor altceva decat sa-i subjuge pe barbati

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valoarea barbatului consta in capacitatea de a se lupta ,munci si asigura femeii un camin, in timp ce valoarea femeii consta in capacitatea de a procrea.

 

Barbatul isi pune corpul si abilitatile la bataie, care sunt de unica folosinta..si din cauza asta,i s-a dat o oarecare putere asupra femeii.

 

Si acest targ intre cele 2 sexe a mers foarte bine,mii de ani. Insa acum ceva s-a schimbat...femeile, sub influenta miscarii feministe, vor sa le retraga aceasta putere barbatilor,lasandu-i doar cu partea in care sunt folositi pe post de producatori\provider.

 

 

Si femeia daca munceste ce are, face bataturi in palma ?

 

Exact, au trecut mii de ani. Femeile nu mai sunt doar pe post de utere blande si intelegatoare, stand colea acasa langa semineu cu andrelele in mana si 7 purandei prinprejur.

Si femeia are abilitati peste cea de a fi sotie si mama. :doh:

De aceea se zice sexul slab si sexul tare.

 

Sexul slab zici ? Afla matale ca femeile sunt prin natura mult mai puternice dpdv emotional, in sensul ca "se vindeca" mai repede de esecuri, tragedii, situatii grele, si dpdv fizic au o toleranta mai mare la durere. Este dovedit.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori esti atat de filosof, incat, oricat m-as chinui sa inteleg ce vrei sa spui, nu-mi iese doh.gif

Ea nu este toate femeile, deci nu are de unde sa stie daca e asa sau nu.

Femeia prin fire este mai slaba (lesina foarte usor).

Femeile moderne sunt preschimbate deci nu sunt cele care pot stabili standardul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Exact, au trecut mii de ani. Femeile nu mai sunt doar pe post de utere blande si intelegatoare,

Asa stand si ascultand iti vine sa crezi ca femeile au scapat de toate astea

 

Sexul slab zici ? Afla matale ca femeile sunt prin natura mult mai puternice dpdv emotional, in sensul ca "se vindeca" mai repede de esecuri, tragedii, situatii grele, si dpdv fizic au o toleranta mai mare la durere. Este dovedit.

Propaganda feminista, niciodata performantele sportive ale femeilor n-o sa se apropie de cele ale barbatilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Draga Naeema, am fost inteleasa gresit.

 

O femeie este mult mai mult decat mama si sotie.!!!Nu am vrut sa spun ca rolul femeii este numai acasa si atat,la ordinele barbatului.Nu am vrut sa o reduc la o sclava idioata ,care nu poate gandi singura si are nevoie sa fie teleghidata.Daca asta e femeia,atunci e o mare pierdere pentru societate .

Ideea postului a fost ca ,femeia ,in relatia cu barbatul (sot,iubit,prieten) ar trebui sa nu duca o lupta pentru putere si sa-si minimalizeze egoul, contopindu-se astfel cu esenta lui .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×