Sari la conținut
Forum Roportal
Redondo

De ce oamenii frumoşi au mai mult succes ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din cate am vazut era vorba de oamenii bogati care cica sunt mai frumosi fizic . Cred ca doar stau bine, pe langa "imbunatatirile " la care au acces cu usurinta, cu stima de sine ce este alimentata din plin de situatia financiara si statutul lor in societate; poate de-astea "reusesc" sa se faca vazuti ca fiind mai frumosi. Si eu in ziua de salariu ma simt asa de frumoasa :)) dance.gif Acum sa redevin serioasa, eu personal ii admir pe cei destepti si ajung sa-i vad frumosi :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut era vorba de oamenii bogati care cica sunt mai frumosi fizic .

 

Nu e vorba neapărat de oameni bogați, dar oamenii fără prea multe griji materiale nu ajung să facă prea multe compromisuri și acele compromisuri nu-și lasă amprenta pe figura lor. În urmă cu 300 de ani, ”ticăloșie” și ”sărăcie” însemna același lucru și nu degeaba. În lumea oamenilor cu-adevărat săraci, unde lupta pentru supraviețuire e o realitate și unde ”grija zilei de mâine” descrie foarte concret situația, se ajunge la compromisuri morale greu de imaginat. Care își lasă de-obicei amprenta pe figură.

eu personal ii admir pe cei destepti si ajung sa-i vad frumosi smile.png

 

Cei deștepți reușesc să-și atingă scopurile și fără să calce pe cadavre. Le lipsește încrâncenarea, de aceea sunt frumoși.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum analizam acest aspect al barbatilor, tot frumusetea primeaza la femei. Dar si altii sint la fel de norocosi ca si cei chiar frumosi alesi pe sprancene si au succes la femei ca de multe ori nu la aspect se uita in cautarea partenerului nici macar pentru un dans. In istoria omenirii au fost mereu evidentiati cei frumosi in versuri si proza, sculpturi si picturi deci nu este un moft modern ca aspectul conteaza. Cel mai greu insa este de stabilit ce este frumos pentru cine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate obeserva in viata de zi cu zi că din masini scumpe coboara oameni atrăgători, in restaurante scumpe la fel oameni atragatori, daca mergi cu trenul/avionul cei care sunt la clasa business sunt deasemenea f. atrăgători...

 

care ar fi explicaţia dpdv psihologic ? ce-i determina de au mai mult succes ?

 

o posibilă explicaţie freudiană ar fi că oamenii atrăgători sunt aleşi ca parteneri de afaceri sau angajaţi şi promovaţi mai repede deoarece in subconştient are loc aceasta decizie de a petrece timpul in compania celor atragatori pentru a creşte şansele de a obţine sex.

 

aştept şi alte variante

 

Alta posibilitate freudiana este ca problema este numai in capul tau. Cum crezi tu ca traiesc secaturile si banditii?

Exact ca oamenii care au reusit in viata pe drept ,in costume,cravata si masina ultimul model. Unii din acestia nu au afara de asta un ban chior.Nici profesie si nu serviciu.Spera sa invarteasca capul (cel gol) la o femeie cu bani care o sa-i intretina.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×