Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sincer nu am apelat la f multe metode anti cearcane, dar se pare ca tratamentele home made nu prea functioneaza,

Plus ca sunt varii motive din cauza careia poti sa ai cearcane: stres, lipsa somnului, alergii, vezi si sistemul limfatic si binenteles genetic. Ultimul factor nu prea ai cum sa il schimbi pfff....se recomanda un stil de viata sanatos, organizat si disciplinat. Somn+ dieta+elimina factorii stresanti. Fac sport, am renuntat la diferite tabieturi nocive, folosesc creme etc etc, Pe scurt, un efort destul de mare care nu garanteaza un rezultat wow.

La mine nu a functionat. Poate in timp. Mai astept,

Sau in final voi apela la acid hialuronic, ce sa si fac!

La machiaj in schimb va trebui sa amesteci diferite nuante de anti-cearcan, in functie de culoarea cearcanelor tale. De ex: daca ai cearcane de culoare mov/albastru combati cu culoare portocalie.

Gasesti si tutoriale pe net pe acest subiect.

Astept si eu alternative :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat cu tutoriale de pe net. Arata ok in clipa in care făceam machiajul, dar dupa aceea tot ieșeau la iveală.. Si sunt evidente mai ales in poze. Enervant.

Iar daca pun prea mult machiaj, câteodată nu reușesc decat sa le scot in evidentă. :Doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doctorul mi-a dat un sirop de tuse si ieri toata ziua umblam parca pe nori prin casa, spre seara m-a si durut capul deja  de la codeina din sirop ca nu sint obisnuita cu substantele astea ametitoare ... dac-ai lua si tu cu o lingurita ai recupera odihna pentru cativa ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa-mi cumpar ceai verde cu frunze in pliculete ca in toate de acasa avem numai praf ... si de acolo mai vad de tratament in caz ca am nevoie.

E bine de stiut o reteta/solutie rentabila la orice problema!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×